Nadměrné pocení dlaní: Pomůže šalvěj a kvalitní kosmetika


NAUČTE SE PÁR JEDNODUCHÝCH KROKŮ, DÍKY KTERÝM ZVÍTĚZÍTE NAD POCENÍM RUKOU.

Naučte se pár jednoduchých kroků, díky kterým zvítězíte nad pocením rukou. Od teď už pro vás bude hračka podávání ruky i tanec s partnerem. Nadměrné pocení rukou vás už trápit nebude.

Proč se nadměrně potí právě moje tělo a dlaně?

Za nadměrným pocením neboli hyperhidrózou stojí podle výzkumů 3 hlavní příčiny: hluboké emoce, hormony a některé zdravotní problémy.

Potní žlázy hrají hlavní roli

Při nadměrném pocení jsou potní žlázy nepřetržitě v chodu. Vlastně vám tím dávají najevo, že vaše tělo má neustálou potřebu se zchladit a zklidnit.

Co způsobuje pocení rukou?

Za vlhkými dlaněmi může stát celá řada faktorů a příčinu často dokáže určit jen lékař. Pokud máte nadměrné pocení v rodině, existuje jediná pomoc – antiperspirant neustále po ruce.

Existuje řešení, které pocení zabrání?

Myslíte to s léčbou nadměrného pocení vážně? Potom nejprve vypozorujte, co přesně pocení rukou způsobuje. Potíte se nejvíce ve stresových situacích a při pocitech úzkosti, nebo má vaši hyperhidrózu na svědomí váš zdravotní stav? Častou zdravotní příčinou jsou totiž například revmatoidní artritida a hypertyreóza, tedy onemocnění štítné žlázy. 

Při hyperhidróze se mohou vaše dlaně potit až 5x více než ostatním. Máte-li pocit, že je pocení opravdu nesnesitelné, zajděte k lékaři. Jedině on dokáže určit přesnou diagnózu a navrhnout léčbu. Pokud jste však zpozorovali, že pocení se dostavuje jen ve chvílích stresu, je možné jej zvládnout pomocí relaxačních technik a vhodné kosmetiky.

Jako první pomoc použijte silný antiperspirant, který udrží pot na uzdě. NIVEA Kuličkový antiperspirant Stress Protect pomůže zmírnit produkci potních žláz přímo u zdroje. Působí okamžitě a funguje až po dobu 48 hodin. Mějte ho u sebe v situacích, které vedou k nadměrnému pocení – snadno ho schováte do každé kabelky.


Jak si poradit s nadměrným pocením

Účinné antiperspiranty a sprchové gely s nádhernou vůní: Kdo říkal, že boj proti pocení nemůže být příjemný?

5 tipů, které pocení omezí

Dopřejte si relaxační cvičení

Klidné tělo i mysl jsou přirozeným způsobem, jak pocení dlaní udržet na uzdě. Pokud máte pocit, že jste neustále ve stresu, vsaďte na jógu, dýchací cvičení nebo meditaci. Tato cvičení pomáhají uklidnit emoce i vaše smysly.

5 tipů, které pocení omezí

Připravte se předem

Jednoduchý, ale účinný způsob, jak předejít pocení, je připravit se na něj předem. Víte, že budete mít náročnou schůzku, nepříjemný telefonát nebo první rande? Aplikujte na dlaně kuličkový nebo tuhý antiperspirant. Dobře funguje také tělový pudr.

5 tipů, které pocení omezí

Mějte vodu po ruce

Někdy pomůže i obyčejné ochlazení. Zajděte k nejbližšímu umyvadlu a pusťte na ruce proud studené vody. Nepoužívejte mýdlo, při častém mytí by mohlo vysušit pokožku rukou. Po pár vteřinách ochlazování ruce jemně osušte, nemněte je ani je nedávejte pod teplý horký vzduch.

5 tipů, které pocení omezí

Zásobte se ubrousky

Svou práci odvedou také vlhčené ubrousky a kapesníčky, které s sebou můžete vzít opravdu kamkoli. Pro rychlé osvěžení postačí dokonce i dětské čisticí ubrousky. 

5 tipů, které pocení omezí

Vyhněte se mastné kosmetice

Tělové oleje a krémy s bohatým složením vypadají lákavě. Ve skutečnosti však mohou pocení zhoršit. Místo toho se spolehněte na produkty, které jsou označeny jako osvěžující a čisticí.

Které produkty od NIVEA pomohou při nadměrném pocení (nejen) rukou?

Při nadměrném pocení (nejen dlaní) je nezbytné udržovat póry a potní žlázy čisté. Snažte se vyhnout sprchovým gelům s vysokým množstvím přidaných olejů – lepší je spolehnout se na čisticí sprchové gely, jako je NIVEA Osvěžující sprchový gel Fresh Pure. Pokožku zanechá svěží, hydratovanou a krásně voňavou.

K běžnému mytí rukou si pořiďte šetrné mýdlo, například NIVEA Krémové tuhé mýdlo s panthenolem, euceritem a glycerinem. Tahle trojice vytvoří pěnu, která zanechá pokožku hebkou a hydratovanou.

Antiperspirant je nezbytnou součástí kabelky. NIVEA Tuhý antiperspirant Protect & Care se rychle vstřebá, takže ho můžete použít i bezprostředně před schůzkou. Zvláště vhodné pro ruce jsou také antiperspiranty obohacené kaolinem, které zanechají ruce i podpaží suché a krásně voňavé.

Vyhrajte nad pocením dlaní díky správnému antiperspirantu

Při výběru dejte pozor, abyste sáhli po antiperspirantu, a ne deodorantu. Na deodorant při nadměrném pocení nespoléhejte. Pocení totiž nezabrání, "pouze" ochrání před pachem potu.

Šalvěj – přírodní lék pro dlaně, které se potí

Šalvěj lékařská je dobře známá pro svou schopnost snížit funkci potních žláz. Dopřejte si dva až tři šálky šalvějového čaje denně a poznáte změnu. Skvěle funguje také příjemná koupel rukou ve vlažném šalvějovém čaji.

Trápí vás nadměrné pocení i jinde než na dlaních? Podívejte se, jak zabránit nadměrnému pocení a jaké tělesné pochody za ním stojí.