Nedovolte UV paprskům, aby zpražily vaši hřívu

Víte, jak můžete zdraví svých vlasů ochránit před škodlivými účinky slunce? O své vlasy se pečlivě staráte, češete je, vyživujete pomocí masek… A pak je na dlouhé hodiny vystavíte působení slunce a riskujete, že celá vaše snaha bude zmařena. Nejčastěji za to může nevědomost – neustále se mluví o ochraně pokožky, ale o vlasech nikde nic. Pokožka hlavy a vlasy přitom potřebují před škodlivými UV paprsky chránit stejně intenzivně jako kůže. Víte, jak na to?

Slunce vlasy vysušuje a narušuje jejich strukturu

Slunce má velkou sílu již zjara

Pravidlo číslo jedna – nemyslete si, že slunce je pro vaše vlasy nebezpečné jen v tropických šířkách nebo jen přes největší výheň v pravé poledne. Opak je pravdou. Sluneční paprsky totiž kvalitu vlasů ohrožují už zjara. Po zimě je ozonová vrstva Země oslabená, slunce má ale už na jaře velkou sílu. Čím dřív proto své vlasy začnete chránit, tím lépe.

Možná si říkáte: „Když to mé vlasy vydržely každé léto až doteď, proč by to nezvládly nadále?“ Určitě jste ale po každém létě se svými vlasy byla spokojená? Ženy často řeší problémy se ztrátou lesku, polámanými a vysušenými vlasy. I když tyto účinky UV záření nezpozorujete ihned, může být příčina vašich pozdějších potíží právě v nedostatečné sluneční ochraně. A co víc – intenzita slunečního záření vlivem klimatických změn stále sílí, a ochrana pro naše vlasy i pokožku je proto čím dál důležitější.Jak ochránit zdraví svých vlasů?

Existují i „oleje na opalování“ pro vlasy

Co tedy můžete dělat proto, abyste vlasy ochránila a radovala se z jejich lesku i po létě? Pokud máte ráda klobouky nebo šátky, je po problému. Široký letní klobouček krásně doplní váš outfit a kromě vlasů ochrání i celou vaši hlavu před přehřátím. Elegance a ochrana v jednom!

Nezoufejte ale ani v případě, že nejste zrovna „kloboukový typ“. Každé z nás někdy přijde škoda schovat pečlivě zaplétané vlasy pod klobouk! A právě proto existují přípravky s ochranným faktorem speciálně určené pro vlasy. Mají většinou formu zvláčňujícího kondicionéru nebo olejíčku ve spreji, na rozdíl od běžných olejů na opalování vám ale účes neumastí. Právě naopak – vaše vlasy vyživí a dodají jim lesk.

I voda vlasy vysušuje. Ta chlorovaná nebo slaná

Léto je ale pro vlasy náročně nejen kvůli sluníčku. Teplý suchý vítr vlasy vysušuje a na zdraví jim nepřidává ani časté namáčení v chlorované nebo slané vodě. Nebojte se, nenabádáme vás, abyste si přestala užívat letní koupání! Jen po něm pokaždé dopřejte vlasům regeneraci.

I když se vám často nechce, překonejte se a po koupání v bazénu nebo v moři se pokaždé osprchujte. Smyjete z vlasů chlór nebo sůl, a zmírníte tak jejich vysušování a blednutí barvy. Abyste navíc vlasům okamžitě dodala živiny, použijte Pečující kondicionér Hairmilk pro normální vlasy nebo kondicionér Hairmilk Natural Shine. Ten vaše vlasy ihned hydratuje a ochrání je před horkem.

 

Pečujte o vlasy, i když zrovna nejste na slunci

Regenerační kúru bude ale vaše hříva potřebovat i poté, co se vrátíte od vody nebo ze zahrady po opalování. Kvůli mnohonásobné zátěži potřebují vlasy v létě zvýšenou péči a příjem živin. Vyberte si proto kvalitní šampon, jako je NIVEA Pečující šampon Hairmilk Natural Shine, a neváhejte ani s použitím kondicionéru. NIVEA Pečující kondicionér Hairmilk Natural Shine s výživnou kombinací mléčných a hedvábných proteinů a Euceritem vlasy intenzivně hydratuje, regeneruje a navrací jim lesk

klobouk
Chraňte kvalitu vlasů v 5 krocích

I když klobouk nepatří mezi váš neoblíbenější módní doplněk, na dlouhé letní výlety si ho vždy vezměte s sebou – chránit vás bude nejen před poškozením vlasů, ale také před nebezpečným úžehem.

schovejte hlavu do stínu
Chraňte kvalitu vlasů v 5 krocích

Chystáte se na zahradě nebo terase nachytat bronz? Pokuste si lehnout tak, aby vám na tělo sice svítilo, ale hlava zůstala ve stínu. Opálení v obličeji pak snadno doženete třeba na procházce.

sluneční ochrana
Chraňte kvalitu vlasů v 5 krocích

Sluneční ochranu na pokožku a vlasy noste nejen k vodě, ale kdykoliv vyrazíte ven na slunce. Sílu slunečních paprsků nepodceňujte od jara až do podzimu.

zůstaňte ve stínu
Chraňte kvalitu vlasů v 5 krocích

Mějte na paměti, že slunce opaluje i ve stínu. Až si proto půjdete sednout do parku s přáteli, nehrňte se hned na plný žár a raději si najděte místečko pod stromy.

hydratace
Chraňte kvalitu vlasů v 5 krocích

Dodržujte pravidelnou hydrataci. Po ruce mějte vždy láhev s vodou, sluncem vysušenou pokožku zvláčněte tělovým mlékem a vlasy osvěžte bezoplachovým kondicionérem nebo speciálními balzámy.