NIVEA_BAU_header_predSLUNCEM_3080x806px

JAK SE SPRÁVNĚ CHRÁNIT PŘED SLUNCEM

Získejte správné a šetrné opalovací návyky. Při dodržení odpovídající doby pobytu na slunci a správném použití výrobků si můžete vy i vaše rodina užívat slunce bez obav.

JAK SPRÁVNĚ POUŽÍVAT VÝROBKY SLUNEČNÍ OCHRANY

NIVEA_BAU_img_predSLUNCEM_600x450px

Účinná sluneční ochrana nespočívá pouze ve výběru vysokého OF. Důležité je i použití dostatečného množství výrobku. Pro běžně vysokého dospělého člověka vystačí 30 ml (6 plných kávových lžiček) pro ochranu pokožky celého těla. Jednoduchý způsob, jak odhadnout správné množství je aplikovat silný "pruh" emulze, v délce zhruba od špičky prostředníčku po zápěstí,  na každou z 11 částí těla, jak je znázorněno dále. Používáte-li sprej, aplikujte 15 střiků na každou část.

 
Nezapomeňte aplikaci opakovat každé dvě hodiny nebo po každém koupání či utření ručníkem. Nezapomeňte, že časový interval určený OF platí pro celý den, ne pro každou opakovanou aplikaci opalovacího přípravku. Takže pokud na pokožku nanesete po 5 hodinách další  přípravek s OF 20, neznamená to, že se Vaše ochrana prodlouží o dalších 5 hodin. Je nutné hned od začátku používat takový OF, který Vaší pokožce zaručí dostatečně dlouhou ochranu během celého dne. 
 


DOPORUČENÍ EVROPSKÉ KOMISE

Evropská komise vypracovala jednotná pravidla, aby zajistila lepší informovanost spotřebitelů o negativních účincích slunečního záření a o tom, jak se chránit:

  • Sluneční kosmetika je doporučována pouze jako jeden z mnoha ochranných prostředků. Dalšími jsou:
  • Omezit pobyt na přímém slunci během poledních hodin mezi 11. a 15. hodinou.
  • Při pobytu na slunci se chránit pokrývkou hlavy, oblečením zakrývajícím ramena a slunečními brýlemi s UV filtrem.
  • Miminka a malé děti nevystavovat přímému slunci.
  • Aplikovat dostatečné množství ochranného výrobku. Množství aplikovaného výrobku je stejně důležité jako volba OF. Aby byla zajištěna deklarovaná účinnost výrobku (výška OF), je potřeba aplikovat 2mg výrobku na cm². Na celé tělo dospělého člověka je to přibližně 36 gramů (6 plných čajových lžiček) ochranné emulze. Spousta spotřebitelů používá méně než polovinu potřebného množství. Stejné doporučené množství je potřeba aplikovat znovu po každém koupání nebo otření ručníkem, aby byla zachována požadovaná účinnost.
  • Používat výrobky sluneční ochrany, které chrání před UVB i UVA zářením.


STANDARDY KOSMETICKÝCH VÝROBCŮ

SUN_jak-spravne-pouzit-opal-vyrobky04

Všechny výrobky NIVEA SUN stejně jako dalších mezinárodních výrobců sluneční ochrany, vyhovují standardům Evropské asociace značkových výrobců kosmetiky*, na jejichž základě se použité UV filtry podrobují nejpřísnějším testům bezpečnosti v souladu s Evropskou směrnicí pro kosmetické výrobky. Testování zahrnuje i ověřování účinnosti OF (UVB ochrany), voděodolnosti a UVA ochrany. Evropská směrnice zároveň sestavila seznam UV filtrů, které je možné v kosmetice použít.

* dříve pod názvem "COLIPA"