Zajímá vás téma koupání, sprchování nebo používání mýdla?

Zde si přečtěte odpovědi na často kladené otázky.

1. JE ČASTÉ SPRCHOVÁNÍ NEBO KOUPÁNÍ NEVHODNÉ PRO MOJI POKOŽKU?
Všechny výrobky NIVEA byly vyvinuty odborníky a obsahují speciální kombinaci složek, které poskytují pokožce příjemný pečující pocit a pomáhají ji chránit před ztrátou hydratace. Sprchování nebo koupání není pro pokožku škodlivé. Dermatologové však v závislosti na typu pokožky, kvalitě a teplotě vody často doporučují nesprchovat či nekoupat se více než dvakrát denně, abychom zachovali vlastní rovnováhu pokožky. U citlivých a suchých typů pokožky bychom měli také věnovat pozornost jejich reakcím, abychom si mohli určit naši vlastní optimální délku a četnost sprchování a koupání.

2. JAK POZNÁM, KTERÝ VÝROBEK JE PRO MNE TEN SPRÁVNÝ?
Výběr toho správného výrobku by měl začít tím, že si stanovíte své potřeby a přání a zkombinujete je s vašimi oblíbenými vůněmi a pocity, které chcete vyvolat. Krémové výrobky do sprchy NIVEA můžeme rozdělit na pečující krémové sprchové gely, dokonale pečující společníky pro váš každodenní život a rozmazlující krémové sprchové gely, které obsahují speciální vůně pro ještě intenzivnější okamžiky potěšení a které spolu s péčí poskytují rozmazlující "čas jen pro vás". Pokud toužíte po pocitu svěžesti, pak jsou pro vás těmi správnými výrobky ,,průhledné" osvěžující sprchové gely. Průhledné gely s perličkami kombinují svěžest a péči.

 

3. JAK POSKYTUJÍ VÝROBKY NIVEA POKOŽCE DODATEČNOU PÉČI?  
Všechny výrobky NIVEA pro koupel nebo sprchu přináší pokožce tu nejlepší péči. Obsahují velmi jemní čisticí složky a jejich kožní snášenlivost byla dermatologicky prokázána. Většina výrobků má neutrální pH. Navíc velká část výrobků byla vyvinuta tak, aby splňovala potřeby i sušších typů pokožky, jako například náš NIVEA Krémový sprchový gel Care & Magnolia s bambuckým máslem a makadamiovým olejem nebo NIVEA Pečující sprchový gel Creme Care s obsahem olejů a pro-vitamínu originálního krému NIVEA.  Vyvinuli jsme dále také speciální šetrná složení pro tu nejcitlivější pokožku s jemnými čisticími a pečujícími účinky šitými na míru tomuto typu pokožky, jako je velmi šetrný NIVEA Sprchový gel Creme Sensitive s přírodním výtažkem z heřmánku – s jemnou a moderní vůní.  

4. JAKÉ MNOŽSTVÍ OLEJE DO KOUPELE BYCH MĚLA POUŽÍT, KDYŽ NA OBALU NENÍ ŽÁDNÉ DOPORUČENÍ?  

Do vody postačí malá dávka (max. 30ml), výrobek však lze dávkovat individuálně podle požadované intenzity výrobku.


5. MOHU POUŽÍVAT NIVEA SPRCHOVĚ GELY I NA MYTÍ VLASŮ?

Ano, některé výrobky NIVEA můžete používat i na vlasy, např. sprchové gely NIVEA MEN jsou určeny pro mytí těla, tváře a vlasů. U nich byl správný účinek při mytí mužských vlasů potvrzen uživatelskými testy. Všechny ostatní byly však vyvinuty především pro potřeby vaší pokožky.
Pro nejlepší péči o vaše vlasy doporučujeme výrobky NIVEA péče o vlasy, které nabízí řadu šamponů, které odpovídají různým typům vlasů. Zejména delší, barvené a/nebo poškozené vlasy potřebují zvláštní péči díky speciálním složkám.


6. KTERÉ VÝROBKY NIVEA JSOU NEJLEPŠÍ, KDYŽ JE MÁ POKOŽKA CITLIVÁ BĚHEM TĚHOTENSTVÍ?  
Těhotenství může dočasně změnit vlastnosti vaší pokožky, neboť hormony ovlivňují rovnováhu vody v těle a vaše pokožka je maximálně namáhána. Nyní musí vaše pokožka podat ten nejlepší výkon. Vyšší hladina hormonů a namáhání pokožky při jejím napínání mohou vést k pocitu suché pokožky. Vyhýbejte se nadměrnému koupání v teplé vodě, které by mohlo zhoršovat vysušování pokožky. Místo toho si užívejte pečujících vlastností našich výrobků NIVEA, např. NIVEA Pečující sprchový gel Creme Care, Pečující sprchový gel Creme Soft nebo velmi jemný Sprchový gel Creme Sensitive s přírodním výtažkem z heřmánku. Dále také velmi doporučujeme náš NIVEA Sprchový olej s 55% přírodních olejů, které vám pomohou zachovat pružnost vaší pokožky.  

7. PROČ TUHÁ MÝDLA PRASKAJÍ?  

Tento problém se bohužel může vyskytnout víceméně u jakéhokoliv tuhého mýdla po dlouhodobém používání. Tyto praskliny se tvoří, když se tuhé mýdlo navlhčí a poté je po delší dobu ponechána v suchu bez použití. Praskliny však nemají vliv na čisticí účinek výrobku. Jedinou nevýhodou prasklin může být estetická nevzhlednost, pokud se v prasklinách hromadí nečistoty, které nám mohou připadat jako tmavé skvrny v mýdle.


Máte ještě další otázky?

Použijte prosím náš kontaktní formulář.
faq