Vyrobte si vlastní pleťovou masku, peeling nebo voňavé mýdlo

Chcete si dopřát péči a hýčkat se, ale zrovna se vám nechce běžet do obchodu pro oblíbenou pleťovou masku? Před tím, než se s nechutí začnete oblékat, podívejte se nejprve, jaké přísady schováváte ve své kuchyni. Možná pro tělový peeling nebo hydratační masku vůbec nebudete muset někam chodit.

Je to opravdu tak snadné? Ano. Pleťovou masku vyrobíte raz dva

Připravte si super osvěžující pleťovou masku.

Zahalte své tělo přírodní vůní! Vyrobte si mýdlo a přípravek do koupele

Dodejte své pokožce péči, kterou nejvíc potřebuje, a hýčkejte své smysly oblíbenými vůněmi. S vlastnoručně vyrobenými mýdly a koupelovými přísadami si totiž můžete namíchat přesně takovou kombinaci, po které vaše tělo touží.

Jak vyrobit vlastní mýdlo? V několika snadných krocích:

  • Jaké ingredience budete potřebovat? Na výrobu velké kostky domácího mýdla si připravte 400 g rostlinného margarínu, 250 g kokosového oleje, 200 ml olivového oleje, 300 ml destilované vody, 137 g hydroxidu sodného, 4 polévkové lžíce měkkých ovesných vloček a silikonové formičky.
  • Nejprve vytvořte solný roztok: nasypte hydroxid sodný do studené destilované vody – pro vaši bezpečnost si raději nasaďte ochranné brýle a rukavice. Opatrně! Solný roztok se velmi rychle zahřívá. Odstavte ho stranou a nechte asi hodinu zchladnout.
  • Ztuhlé rostlinné tuky dejte na pánvičku a nechte je rozehřát na mírném ohni. Až se roztečou, přidejte olivový olej a odstavte pánev z plotýnky.
  • Až obě tekutiny – solný roztok i směs tuků – vychladnou, smíchejte je ve větší nádobě dohromady.
  • Směs míchejte, dokud nebude o poznání tužší.
  • To je ten pravý okamžik na přidání ovesných vloček. Pokud chcete, přidejte také pár kapek esenciálního oleje dle vlastní libosti – růžový, pomerančový nebo třeba levandulový olej vaše mýdlo krásně provoní.
  • Máte doma silikonové formičky na led ve tvaru srdíček nebo třeba hvězdiček? Ty jsou pro výrobu mýdla ideální! Přelijte směs do otvorů a nechte ji po 24 hodin tuhnout. Vzniknou vám tak roztomilá malá mýdla, která můžete darovat třeba kamarádkám.
  • Další den vyjměte mýdla opatrně z formy a položte je do otevřeného prostoru. Mýdla nechte na vzduchu schnout 4-6 týdnů.
  •  Hotovo? Nejenže jste zvládla vyrobit své vlastní mýdlo, ale vaše pokožka si teď bude užívat opravdovou dávku hydratace a péče během každé koupele! A pokud se vám vyrábět vlastní mýdlo nechce, vsaďte třeba na Krémové tekuté mýdlo Creme Care.
tělový peeling

Malá námaha, výrazný účinek: Tělový peeling hotový během chvilky

Získejte hebkou pokožku díky přísadám z kuchyně. 3 lžičky hrubé mořské soli a 3 lžičky olivového oleje dokáží zázraky! Smíchejte přísady a získáte perfektní tělový peeling.

Čištění pomocí peelingu prospěje nejen pokožce  těla, ale též pleti obličeje. Který pleťový peeling je ten správný.

Jedinečná uklidňující lázeň: Dopřejte si smetanovou koupel

Potřebujete intenzivní péči pro suchou pokožku? Dodejte jí vitamíny a jemnost díky smetaně. Smíchejte 100 ml smetany s ořechovým olejem a přidejte směs do koupele. Zklidněte i svoji mysl! Přidejte do koupele také pár kapek levandulového oleje a užívejte si harmonii, která se rozlévá celým vaším tělem.

DIY pečující vlasová maska

Máte jemné a ochablé vlasy bez lesku? Vykouzlete si 100% přírodní masku na vlasy z ingrediencí, které máte v ledničce. Mrkněte na náš návod.
product-stage-bg