Pečujte o své vlasy jako profesionál

Možná si myslíte, že něco tak primitivního, jako je mytí a vysoušení vlasů, nepotřebuje návod. Ale byli byste překvapeni, kolik mužů to dělá špatně. Opravdu špatně. Pojďte se podívat na 3 kroky, díky kterým zvládnete péči o vlasy jako profesionál.

Mytí vlasů: Jak na to?

1. Nejprve zkontrolujte teplotu vody. Studená sprcha vám sice ráno perfektně rozproudí krev, ale není tolik efektivní, co se týče smývání špíny z vlasů. Ani horká sprcha ale není ideální, může podráždit nebo dokonce popálit pokožku hlavy.

2. Jakmile vyladíte příjemně vlažnou teplotu vody, vmasírujte do vlasů malé množství šamponu (velké maximálně jako deset buráků). Použití většího množství, než je nutné, vaše vlasy neumyje o nic lépe, pouze vytvoří více pěny, kterou bude těžší opláchnout.

TIP: Jak často si mýt vlasy? Klidně denně. Pro každodenní mytí je vhodný například Šampon pro muže Strong Power.

3. Spousta mužů vlasy neoplachuje důkladně. Na vlasech a pokožce hlavy tak zůstávají zbytky šamponu i kožního mazu a vlasy jsou pak zplihlé a matné. Vlasy opláchnete nejlépe tak, že je budete dobrých 30 vteřin sprchovat a pročesávat prsty. Je to rozhodně účinnější, než jen v rychlosti strčit hlavu pod sprchu nebo se potopit ve vaně.

jak na mytí vlasů

4. Většina mužů nepoužívá kondicionér. Vy ale nejste většina. Kvalitní kondicionér vlas vyhladí po celé jeho délce a ten je pak pružný a lesklý. Malé množství kondicionéru (velké maximálně jako deset buráků) promněte v dlaních – nikdy ho neaplikujte přímo na vlasy nebo pokožku hlavy. Vmasírujte kondicionér do konečků vlasů, které bývají nejvíce poškozené. Na rozdíl od šamponu by se měl kondicionér (třeba Pečující kondicionér Hairmilk pro normální vlasy) nechat před důkladným opláchnutím minutu nebo dvě působit.

 

Fénování: Ochrana vlasů je nejdůležitější

fénování

Abyste se vyhnuli negativním účinkům fénování, osvojte si pár jednoduchých triků:

1. Před fénováním vlasy vždy nejprve vysušte ručníkem. Necháte-li ručník chvíli na hlavě, vysaje více vlhkosti.

2. Fén držte alespoň 20 centimetrů od hlavy a při fénování s ním pohybujte, abyste předešli přesušení nebo spálení vlasů.

3.  Nezapínejte fén na nejvyšší výkon, jelikož to je přímá cesta k poškození vlasů a podráždění pokožky hlavy.

4. Existuje spousta dobrých výrobků, které vám pomohou vlasy ochránit před poškozením teplem, ale záleží na účesu. Možná raději aplikujete do vlasů před fénováním stylingový přípravek.

 
Nejlepším způsobem, jak zakončit správné mytí hlavy, je opatrně vysušit vlasy ručníkem a nechat je volně uschnout. To ovšem není vždy pohodlné – zvlášť, když spěcháte nebo máte delší vlasy. A přestože použití fénu vypadá jako rychlý a snadný způsob vysoušení vlasů, horký vzduch může vlasy poškodit či způsobit jejich lámavost a vysušenost.

Vlasový styling na jedničku

Finální úprava účesu zcela závisí na střihu a kvalitě vlasů. A vzhledem k tomu, že každý účes vyžaduje jiný styling, začněme výběrem vhodného stylingového výrobku přesně pro vaše vlasy. Ale jak na to? Vybírat můžete mezi pastami, krémy, gely, vosky, pomádami, a dokonce i pěnami. Jaké má tedy moderní muž možnosti?

VOSK:
Je perfektní pro krátce střižené vlasy, protože účesu dodá lesk, plastičnost a střední fixaci. Vyhněte se mu, máte-li jemné nebo dlouhé vlasy, které by kvůli vosku mohly zbytečně plihnout. Nezapomeňte vosk před aplikací nejprve zahřát v dlaních.

 

GEL:
Je ideální pro vytváření extrémních účesů. Spousta gelů umožňuje tzv. „mokrý vzhled“ a poskytuje maximální lesk a dlouhotrvající fixaci – například Gel na vlasy s lesklým efektem. Gel nepoužívejte, máte-li jemné vlasy, mezi nimiž by pak mohla být patrná pokožka hlavy.

 
vlasový styling

PASTA:
Je skvělá zejména pro svou elastickou konzistenci, která vám umožní účes kdykoliv během dne znovu upravit nebo přečesat, aniž byste potřebovali další aplikaci výrobku.

 

LAK:
Je ideální pro maximální objem a fixaci. Buďte ale opatrní a s lakem to nepřehánějte. Ve velkém množství může po zaschnutí zanechávat na vlasech stopy, které vypadají jako lupy!

Podívejte se, co se dá s těmito stylingovými přípravky vytvořit.
Tady je 7 + 1 nejlepších pánských účesů!