pánský účes

7+1 nejlepších pánských účesů, které vyzařují eleganci i šmrnc

Vyzkoušejte jednoduché návody a zaujměte dokonale upravenými vlasy. Hledáte elegantní způsob, jak upravit své vlasy? Vybrali jsme pro vás 8  pánských účesů, které se osvědčily svou jednoduchostí a stylem. Díky podrobnému návodu každý z nich zvládnete během chvilky!

 TRENDY PÁNSKÉ ÚČESY, KTERÉ ZVLÁDNE KAŽDÝ

Už vás nebaví váš současný účes? Vyzkoušejte změnu a nechte se inspirovat moderními pánskými účesy. Ať už máte krátké, polodlouhé, nebo dlouhé vlasy, nový účes jim dodá šmrnc a vám charisma. Pokud se chcete pustit do proměny sami, nezapomeňte na kvalitní zastřihovač vlasů, který vám proměnu značně usnadní. Ale jestliže si na střih netroufáte, svěřte se do rukou profesionálním holičům v některém z barbershopů. Klasický sestřih se v Barbershopu pohybuje okolo 400 Kč, s úpravou vousů a obočí je pak cena ještě o 200 Kč vyšší. Pokud se naučíte stříhat sami, můžete tak ročně ušetřit až 6 000 Kč. 

 

Náš tip: Nevíte si se svými vousy rady? Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém se dočtete vše o péči o vousy.  

 
klasický hladký

PÁNSKÝ ÚČES Č. 1: KLASICKY HLADKÝ

Hladký a lesklý účes, který vyžaduje rovné vlasy, použití kondicionéru a trochu stylingového know-how. Tento styl je inspirován třicátými lety, ve kterých vládly krátké, ostré střihy. Zároveň má však moderní šmrnc, který z něj dělá trendy účes.


Jak na to:

1. Po umytí se osušte ručníkem a do vlhkých vlasů aplikujte větší množství gelu. Pro získání potřebného lesku je ideální gel na vlasy, díky němuž můžete účes precizně dotvarovat.
2. Po aplikaci gelu rozdělte vlasy pěšinkou.
3. Učešte nejprve kratší stranu a poté i druhou stranu účesu od pěšinky dolů. Dávejte pozor, abyste hřebenem nevytvořili „cestičky”, které by odhalily pokožku hlavy.
4. Pokud účes ztratí během dne tvar, stačí vlasy trochu navlhčit a znovu upravit.

 

Tip: Dokonale hladký účes nesnese lupy. Trpí vaše pokožka hlavy vysycháním a odlupováním? Šampon proti lupům pro muže s výtažky bambusu vám zajistí účes bez lupů už po prvním umytí.

 

PÁNSKÝ ÚČES Č. 2: MUŽNĚ JEDNODUCHÝ

Pocta krátkým patkám, které byly populární v New Yorku v padesátých a šedesátých letech. Tento kratší sestřih a sidecut se vyznačuje mužností, upraveností, leskem a uhlazeným stylingem.

 

Jak na to:

1. Vlasy důkladně vysušte ručníkem a aplikujte gel na vlasy s lesklým efektem po celé délce vlasů od kořínků ke konečkům a zepředu dozadu.
2. Vlasy po stranách sčešte dozadu dohladka a patku nahoru.
3. Vlasy nad čelem učešte ke straně a nechte je uschnout.
4. Účes drží tvar celý den, pokud však přeci jen nějaký ten vlas nebude respektovat váš styling, stačí ho uhladit malým množstvím gelu.

 
mužně jednoduchý

francouzsky elegantní

PÁNSKÝ ÚČES Č. 3: FRANCOUZSKY ELEGANTNÍ

Nadýchaný objem tohoto účesu působí zrale, elegantně a hodí se téměř pro každou příležitost. Vlasy jsou postupně sestříhané okolo uší a vytváří ostrý, plastický tvar účesu, který může být dále dotvářen vhodnými stylingovými výrobky.

 

Jak na to:

1. Gel na vlasy aplikujte do umytých, mokrých vlasů a rozčešte jej po celé hlavě hřebenem se širokými zuby.
2. Vlasy vyčešte hřebenem vzhůru a dozadu, případně k jedné straně.
3. Pokud se vám bude zdát, že účes po uschnutí působí trochu jako helma, jednoduše vlasy nahoře projeďte prsty a po stranách uhlaďte.

 

PÁNSKÝ ÚČES Č. 4: REBELSKY HRAVÝ

Tento účes v sobě spojuje rebelství padesátých let a nedbalý “rozcuch” let devadesátých. Vlasy jsou velkoryse vyčesány nad čelem, jako byste právě prolétli vzdušným tunelem. Aby tento styl působil přesvědčivě, musíte kromě vlasového gelu použít i přiměřenou dávku drzosti a sebevědomí.

 

Jak na to:

1. Gel na vlasy s lesklým efektem aplikujte do vlhkých vlasů a ihned rozčešte.
2. Použijte fén a zvedněte vlasy nahoru a směrem dopředu. Mějte na paměti, že základ úspěchu tkví ve zpevněných vlasech od kořínků ke konečkům. Vlasovým gelem proto nešetřete!
3. Špičky vlasů nechte volně uschnout a neuhlazujte je. Docílíte tak divokého a ledabyle rozcuchaného vzhledu.

 

Tip: Znesnadňují vám mastné vlasy nadýchaný vzhled účesů? Dopřejte jim opravdovou svěžest! Šampon pro muže na mastné vlasy zabrání rychlému maštění hlavy a zanechá vaše vlasy příjemně hebké.

 
rebelsky hravý

sexy a praktický

PÁNSKÝ ÚČES Č. 5: SEXY A PRAKTICKÝ

Tento mužný a trochu vzpurný styl má na první pohled cosi z Elvisovy patky, která je opět v kurzu. Po stranách je účes definován přesnými hranami, vepředu dostatečnou délkou vlasů pro styling patky. S tímto účesem budete působit osobitě a bezstarostně.

 

Jak na to:

1. Jednoduše aplikujte Gel na vlasy s lesklým efektem přímo na mokré vlasy prsty nebo hřebenem tak, aby se dostal od kořínků až ke konečkům.
2. Uhlaďte účes po stranách kolem uší a nahoře vyčešte vlasy vzhůru.
3. Pro větší objem počkejte, až gel trochu zaschne (nikoliv zcela uschne) a patku vyčešte znovu do výšky.

 

PÁNSKÝ ÚČES Č. 6: SPORTOVNĚ LEŽÉRNÍ

Účes bez pěšinky, který vám zaručí sofistikovaný vzhled a mužný šarm bez větší námahy. Možná v tomto stylu poznáváte Gregoryho Pecka s jeho mužnými, ostře řezanými rysy.

 

Jak na to:

1. Do mokrých vlasů aplikujte dostatečné množství gelu na vlasy, abyste docílili plastického vzhledu.
2. Nezapomeňte, že nagelované vlasy vypadají tmavší. Ujistěte se, že jste gel aplikovali rovnoměrně do všech částí účesu.
3. Vlasy sčešte od temena k čelu a po stranách směrem k uším. Poté stačí jen špičky vlasů nad čelem zvednout vzhůru a dozadu. Jednoduché.

sportovně ležérní

chlapsky svěží

PÁNSKÝ ÚČES Č. 7: CHLAPECKY SVĚŽÍ

Tento účes je známý též pod označením rock'n'rollová patka a své kořeny má v Británii padesátých let. S hudbou se zkrátka vrací i styl a účesy. Budete potřebovat velmi plastický sestřih s dlouhými prameny, které vytvoří rebelsky rozcuchanou patku. Mírné zvlnění delších vlasů účesu přidá rock'n'rollový šmrnc.

 

Jak na to:

1. Aplikujte gel s lesklým efektem do vlhkých vlasů co nejrovnoměrněji.
2. Česání nebo kartáčování by zbytečně vyhladilo přirozenou strukturu střihu, k vytvarování účesu proto použijte raději konečky prstů.
3. Nechte volně uschnout.

PÁNSKÝ ÚČES Č. 8: FRAJERSKY STYLOVÝ

Na rozdíl od fešáckých střihů předchozích sezón je tato britpopová variace strukturovanější a čistší. Vlasy nikde nepřesahují přes uši ani netrčí kolem límce. Vlasy jsou na temeni prostříhanější a ofina, která zakrývá většinu čela, má naopak větší objem.

 

Jak na to:

1. Vlasy vysušte ručníkem a poté i fénem za pomoci plochého kartáče dohladka.
2. Malé množství gelu na vlasy s lesklým efektem rozetřete v dlaních a aplikujte rovnoměrně do vlasů. Prsty používejte místo kartáče, oddělujte jednotlivé prameny, aby účes získal plastickou strukturu.
3. Tento styl potřebuje volnost pohybu, proto nefixujte účes na místě zbytečně velkým množstvím stylingového gelu.

 

Tip: Toužíte po šarmantním objemu, ale vaše vlasy ne a ne držet tvar? Vyzkoušejte Šampon pro muže Strong Power a užívejte si zdravé vlasy plné objemu a lesku!

frajersky stylový