Sezona plesů je tady: Jak na účes, který zazáří a vydrží?

VYTVOŘTE SI ÚČES, KTERÝ S VÁMI UDRŽÍ KROK I NA TANEČNÍM PARKETU. Strávili jste s vytvářením svého plesového účesu celé odpoledne, a přesto se začal na tanečním parketu rozpouštět už po několika minutách? Letos si plesovou sezonu užijete od začátku do konce. Podívejte se, jak postupovat, aby váš účes vydržel. Ať už jde o složitý výčes, nebo o „jednoduché“ plesové vlny.

Nebojte se laku a tužidla

Jak to, že účes od kadeřnice drží až do rána, kdežto výsledek vašeho snažení tak dlouho nikdy nevydrží? Až budete u své kadeřnice příště, dívejte se jí při práci pod ruce. Na rozdíl od podomácku vyrobených účesů totiž v kadeřnických salonech dávají důraz na přípravu vlasů a průběžné zpevňování účesu. Rozhodně neplatí, že čím více sponek použijete, tím více bude účes trvanlivější. To, co hraje roli, je správný postup a vhodně zvolené produkty.

Pokud se tento postup naučíte, vydrží vám každý účes. Od drdolů a výčesů po kudrlinky natočené pomocí kulmy. 


Krok za krokem: Účes na ples, který vydrží

mytí vlasů

1. Začněte výběrem šamponu

Ať už jsou vaše vlasy rovné, nebo kudrnaté, v každém případě půjdou lépe upravit, pokud budou zároveň hladké a hebké. Máte-li hrubší, sušší vlasy s tendencí ke krepatění, začněte s přípravou účesu už při jejich mytí. Pečující šampon Hairmilk Natural Shine o vlasy pečuje díky mléčným a hedvábným proteinům. Vaše vlasy po něm budou nejen hedvábně jemné, ale navíc i přirozeně lesklé. Ideální nejen pro slavnostnější příležitosti, ale i pro každý den.

sušení

2. Připravte vlasy k sušení

Připravte své vlasy k následným úpravám pomocí kondicionéru. Pečující kondicionér Hairmilk Natural Shine zanechá vlasy hebké a zesílí účinky šamponu. Potom už stačí jen vlasy důkladně rozčesat a opatrně vymačkat přebytečnou vodu do ručníku, a tak osušit jejich konce. Vyhněte se sušení vlasů v turbanu i jejich rychlému tření v předklonu. Tím se totiž vlasy ničí. 

stylingový primer

3. Použijte stylingový primer

Tohle je krok, který spousta žen vynechává. Přitom pro pevnost nejen plesového účesu je tento tah nezbytný. Na použití primeru není nic těžkého. Stačí nanést přiměřené množství emulze do dlaní a vetřít ji do vlhkých vlasů po celé jejich délce. Vyberte si ze tří variant NIVEA Stylingových primerů pro rovné vlasy, kudrliny i vlasy plné objemu. Váš účes bude díky primeru krásný po celý večer a navíc vlasy vyživí a ochrání před poškozením. 

4. Vezměte si na pomoc fén

Nic se nemá přehánět. A platí to i u fénu. Vlasy nevysoušejte úplně do sucha. Nejprve si je předsušte. Až budou vlhké jen trochu, začněte s finálním stylingem. Teď je totiž ta správná doba začít vlasy tvarovat do výsledného účesu. Díky primeru budou navíc před vysokou teplotou chráněné.

Pokud chcete vlasy dokonale rovné, pokračujte v sušení. Ne však tak, jako doteď. Vlasy rozdělte do jednotlivých sekcí a sušte je přes velký kulatý kartáč pramen po prameni od hlavy  až ke konečkům. Pro dokonale hladkou hřívu pak můžete použít žehličku na vlasy nebo žehlicí kartáč. Na závěr je třeba vlasy důkladně přelakovat.

 

5. Postupujte rychle

Chcete-li krásné vlny, které necháte jen tak, nebo z nich vytvoříte výčes, bude postup trochu jiný. Až skončíte s předsoušením vlasů, rozdělte svou hřívu na jednotlivé sekce a každou z nich vysušte přes kulatý kartáč. Prameny je třeba na kartáč natočit, dosušit je a kartáč pak otáčením sundat (tak, abyste nepoškodili strukturu vln). 

Pak každý pramen zatočte od konečků až k hlavě do tvaru kremrole. Musíte postupovat rychle a každou vlnku zatočit ještě když budou vaše vlasy nahřáté od fénu. Výsledný účes pak bude lépe držet. Každý takto stočený pramen potom přichyťte k hlavě pinetkou (nebo chcete-li sponkou) a nechte pomalu vychladnout.

 

6. Vsaďte na tvarovací sprej

Lak na vlasy není jediná vychytávka, kterou můžete použít. Dalším „must have“ pomocníkem je třeba NIVEA Tvarovací sprej na vlasy, který vlasy fixuje, ale zároveň vám umožňuje účes kdykoliv změnit. Aplikace je podobná jako u laku na vlasy. Stačí sprej nastříkat po celé délce vlasů ze vzdálenosti asi 25 cm a vykouzlit finální účes. Navíc si můžete vybrat ze tří různých druhů sprejů: Pro rovné vlasy, objem i kudrliny. 

 

Hledáte tipy na plesový účes, který zvládnete vytvořit i v pohodlí domova? Inspirovat vás jistě bude NIVEA Lookbook plný večerních účesů.


První pomoc pro plesový účes, která se vejde do kabelky

Chcete-li si být jistá, že vše zůstane na svém místě i v průběhu večera, spolehněte se na řadu pro styling vlasů v cestovní velikosti. Hodit se vám určitě bude Lak na vlasy Volume Care mini. A pro jistotu příjemně stráveného večera přibalte i Sprej antiperspirant Black & White Invisible clear v maličkém plesovém balení do kabelky. 

TIP na závěr? Pro jistotu si s sebou vezměte i balení pinetek, kdyby vám při tanci nějaká vypadla z účesu. Do účesu je zapíchněte vždy jakoby „pod pramen“, aby nebyly vidět, a zanořte je vlnitou stranou k hlavě – budou lépe držet.

Vsadíme se, že tentokrát se váš večer vydaří se vším všudy!