účesy pro odstáté uši

Jak schovat odstáté uši? Důmyslným účesem!

Odstáté uši nejsou konec světa, má je například herečka Kate Hudson nebo bloggerka Nikol Moravcová. I přesto se vám ale může hodit, když je trochu zakamuflujete. S tím vám během pár vteřin pomůže vhodný účes.

Operace není jediným řešením,
jak skrýt odstáté uši

Odstáté uši rozhodně nejsou žádná rarita. U novorozenců je tato genetická „vada“ poměrně častá. Je to způsobeno vrozenou poruchou chrupavky boltců, která není dostatečně zahnutá, takže boltce odstávají. V mnoha případech je řešena plastickou operací boltců, která se nejčastěji provádí ve věkovém rozmezí od 5 do 10 let, ale ani v dospělosti tento zákrok není výjimkou. V dospělosti si ale zákrok hradíte sami, kdežto u dětí ho do deseti let platí zdravotní pojišťovna. Operaci není nutné pro uhrazení částky pojišťovnou mít doporučenou nebo schválenou praktických lékařem.

Pokud nechcete odstáté uši řešit operativně, ale i přesto byste je občas raději neměli, poradíme vám chytré tipy, díky kterým je zamaskujete. 

 
odstáté úši

Snažte se o co největší objem

Říká se, že objem dělá dojem. No, a kromě toho dokáže také fikaně schovat odstáté uši. Zplihlé vlasy zkrátka splývají podél hlavy a uši z nich maximálně tak trčí ven. A to vám na sebevědomí skutečně nepřidá. 

Stačí ale sáhnout po správných produktech, vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč a objem je na světě. A to i u jemných a zplihlých vlasů

 

  1. Začněte umytím vlasů pomocí Pečujícího šamponu Volume & Strength, který vlasy posiluje a zároveň jim dodává objem. Navíc obsahuje výtažky z bambusu, které poskytují vlasům potřebnou péči, aniž by je zatěžovaly.
  2. Teď přichází řada na fénování. Vlasy foukejte přes kulatý kartáč a stáčejte je směrem od sebe. Fén směřujte po směru růstu vlasů a nastavte ho na střední teplotu.
  3. Pak už stačí jen nastříkat do vlasů Tvarovací sprej Volume a pustit se do tvorby účesu. Sprej se postará o to, aby váš účes déle vydržel, dodá vlasům objem a zároveň je díky Euceritu posílí.
objem vlasů

Náš tip: Pokud máte jemné vlasy, zaměřte se na vlasové
produkty bez silikonů. Ty totiž vlasy obalují a zbytečně zatěžkávají. 

Culík i cop dělejte volnější

volny culík
To, že máte odstáté uši, ještě neznamená, že už nikdy nesmíte nosit stažené vlasy do gumičky. Jen na to musíte jít chytře. Můžete si vytvořit prakticky jakékoliv zapletené účesy, drdoly nebo culíky, jen je důležité účes příliš neutahovat.

Naopak na závěr vlasy u hlavy z gumičky lehce uvolněte a povytáhněte. Vytvoříte tak místečko mezi hlavou a vlasy, do kterého se skvěle schovají právě uši. Nezapomeňte finální účes nakonec přestříkat Lakem na vlasy Diamond Volume Care, který ho zafixuje a postará se o to, aby držel na svém místě po celý den.