Svěžest, čistota a objem během okamžiku: Takhle funguje suchý šampon

Víte, jak správně používat suchý šampon? Prozkoumejte superrychlý návod na použití suchého šamponu a mrkněte také na tipy na jednoduché účesy pro běžné nošení, které s ním vykouzlíte raz dva!

Jak na suchý šampon? Tady je návod!

Pro krásné a svěží vlasy během několika vteřin – doma i na cestách.

Jak používat suchý šampon - krok za krokem

Nastříkejte

Nádobku se suchým šamponem NIVEA nejprve protřepejte. Poté ji držte ve vzdálenosti alespoň 15 cm od pokožky hlavy a suchý šampon ve spreji rovnoměrně nastříkejte přímo ke kořínkům vlasů. Postupujte pramen po prameni od uší k pěšince a nevynechejte ani zadní a vrchní část hlavy.

Jak používat suchý šampon - krok za krokem

Vmasírujte

Prsty vmasírujte suchý šampon do pokožky hlavy a ke konečkům vlasů. S délkami si nemusíte dělat starosti! Pokud chcete docílit většího objemu a pružnosti účesu, dejte přitom hlavu do předklonu.

Jak používat suchý šampon - krok za krokem

Chvilku počkejte

Čekání nebude nijak dlouhé, jen minutku nebo dvě. Během této doby šampon nasaje přebytečnou mastnotu a zachytí nečistoty. Shodou okolností je to čas potřebný k nanesení řasenky a rtěnky ;).

Jak používat suchý šampon - krok za krokem

Vyčešte

Nakonec vlasy důkladně pročešte kartáčem. Účes tím krásně uhladíte a zároveň se zbavíte malých částeček spreje, které ve vlasech mohly zbýt. Hotovo, můžete vyrazit!

Jak používat suchý šampon - krok za krokem

Svěžest a čistota kdykoli potřebujete

Nikdy nevíte, kdy se bude suchý šampon hodit. Proto nechte jeden v koupelně a druhý vezměte s sebou – do práce, na cvičení, nebo na víkend pod stanem daleko od vodovodních kohoutků a elektrických zásuvek.

5 tipů pro bezchybnou aplikaci a skvělý výsledek!

  • Pozor, méně je někdy více. Pokud nanesete suchého šamponu příliš, budou vlasy unavené a bez lesku.
  • Soustřeďte se pouze na kořínky a pokožku hlavy. S délkami si nemusíte dělat starosti.
  • Při vyčesávání šamponu použijte hustý kartáč – vlasy budou krásně lesklé.
  • Chcete mít ráno ještě víc času? Nastříkejte suchý šampon do vlasů před spaním. Ráno budou svěží a plné objemu.
  • Aby svěží look vydržel až do večera, zbytečně se vlasů nedotýkejte. Byly by opět rychle mastné.

Suchý šampon pro tmavé i světlé vlasy

Některé suché šampony zanechávají ve vlasech stopy. Především v těch tmavých. Suché šampony od NIVEA jsou proto k dostání hned ve dvou barevných variantách – pro světlé i pro tmavé vlasy. Díky správnému odstínu se částečky spreje barevně sjednotí s tónem pramenů a žádné zašedlé stopy už nebudou vidět.


Styling a suchý šampon? Super dvojka

Svěží a voňavé vlasy nejsou to jediné, co suchý šampon dovede. Díky němu během chvilky vytvoříte super přirozený účes s perfektní texturou!

Nastartujte své ráno! Díky dávce instantní svěžesti

Ne každý má čas mýt si vlasy denně. Vždyť společně se sušením a závěrečným stylingem zabere úprava účesu i celou hodinu. Pokud jsou však kadeře unavené a mastné, jen těžko si člověk může dovolit nad tím ráno mávnout rukou. Super řešením, které prodlouží interval mezi mytími, je právě suchý šampon, který absorbuje přebytečnou mastnotu, osvěží a zároveň zachová přirozenou barvu vlasů. Jeho použití snad nemůže být jednodušší: stačí nastříkat, vmasírovat a vyčesat. Připravená vyrazit tak budete okamžitě. Máte-li pár minut navíc, můžete si širší žehličkou na vlasy vytvořit měkké vlny, které suchý šampon krásně zafixuje.

Za zmínku rozhodně stojí také jeho příjemná vůně, která vás bude obklopovat po celý den až do večera.

Pro krásný den už od rána!

Prodlužte interval mezi mytími vlasů

Jednou až dvakrát týdně – právě to je ideální interval mytí vlasů. Častější mytí se nedoporučuje, protože složení většiny šamponů není pro každodenní mytí vhodné. Spolu s nečistotami totiž šampony vymývají i přírodní oleje, které vlasy pokrývají a chrání. Což vaši hřívu vysušuje a oslabuje. Řešením je právě suchý šampon, který vlasy od kořínků osvěží, nezatíží je a prodlouží interval mezi mytími.

Co dělat, aby vlasy rychleji rostly a vy jste se mohli zbavit roztřepených konečků? Poradíme vám. 

Perfektní objem bez slepených vlasů. Díky suchým šamponům NIVEA

Splihlé vlasy trápí spoustu žen. Suché šampony NIVEA si naštěstí dovedou poradit i s malým objemem. Kolem kořínků po nanesení vytvoří tenkou vrstvičku, která přizvedne každý vlas směrem od hlavy. Ve vlasech navíc vytvoří texturu, a tím pádem i jednoduchý a přirozeně vypadající účes hotový během pár sekund. Rozdílu si všimnete okamžitě!

Víte, jak si poradit s jemnými a zplihlými vlasy? Sepsali jsme pro vás několik tipů na styling pro jemné vlasy!

Jednoduché účesy na denní nošení vytvoříte během pár vteřin

Suché šampony NIVEA umí mnohem více! Kromě svěžesti, přirozeného lesku a objemu si zamilujete také jemnou texturu, kterou ve vlasech vytvoří. Mrkněte na pár nápadů na rychlé a snadné účesy:

  • Použijte širokou kulmu pro vytvoření volných vln. Vlny jemně projeďte prsty a aplikujte Stylingový primer Curl a vytvořte tak nedbalý a jemně rozcuchaný účes jako od moře.
  • Vyčešte vlasy do volného rozpustilého drdolu a vytáhněte několik pramínků kolem hlavy. Výsledný účes bude vypadat uvolněně a objemně – právě díky suchému šamponu.
  • Vytvořte polorozpuštěný drdol z vrchní části vlasů. Stačí vzít z každé strany nad uchem větší pramen a uprostřed je spojit. Na místě je pak zajistěte pomocí několika vlásenek. TIP: Aby vlásenky držely na místě, nastříkejteje před použitím suchým šamponem. 

Jako právě umyté. Před schůzkou, když zaspíte nebo i po cvičení!

Suchý šampon je pomocníkem k nezaplacení hlavně když pospícháte a nemáte dostatek času k úpravě vlasů. Super je například po cvičení, kdy není čas vlasy mýt, fénovat a dál upravovat. Suchý šampon jen nastříkejte ke konečkům hned po cvičení. Než se převlečete, budou vaše vlasy opět svěží a hezké. Takže zacvičit si stihnete i ráno před prací nebo během polední pauzy!

Jednoduchý culík – praktický a ultrastylový: tento rychlý účes zvládnete vytvořit v šatně po cvičení během minuty. Prostě jen vyčešte vlasy nahoru a sepněte je do volného culíku. Díky suchému šamponu bude účes vypadat svěže a objemně.

Suchý šampon, váš kamarád do (ne)pohody

Suchý šampon ocení i milovnice vln a kudrlin. Po aplikaci totiž účes daleko lépe drží. Ať už se tedy rozhodnete pro jakýkoli účes, nastříkejte trochu šamponu na vlasy (ideálně v předklonu) až potom začněte s úpravou vlasů. A poslední krok?