everyday-hacks-header

Podmaňte si město: Rady, tipy a triky, jak na to


TIPY, JAK SI UŽÍT ŽIVOT VE MĚSTĚ NA MAXIMUM.

Dodejte šmrnc svému malému městskému bytu, nebo si vytvořte venkovní fitness. Zkrátka proměňte život ve městě v každodenní záplavu menších či větších příjemných zážitků.

DIY pro život ve městě

To, že se ve městě musíme spokojit s menšími obytnými prostory, je jasné. Neznamená to však, že si je nemůžeme upravit tak, aby vypadaly opravdu nádherně!

Designové vychytávky pro malé byty

Vsaďte na optické triky
Máte pocit, že je váš obývák, kuchyně, ložnice… stísněná? Pak při dalším malování stěny nemalujte až ke stropu, ale nechte od něj bílý okraj. Místnost se bude zdát opticky větší a prostornější. 

Využijte každý kout
I do jinak nepoužívaného prostoru můžete vestavět například poličku na knihy. Čím subtilnější bude, tím lépe. Prostor pak nebude působit tak stísněně. 

Při nedostatku místa improvizujte
Nemáte nikde prostor pro stolní lampu? Nevadí. Zkrátka žárovku pověste tak, jak je, rovnou na zeď, nebo ji spusťte ze stropu. Ušetříte místo a tohle řešení je navíc trendy.   

Oživte svůj život barvami
Nebojte se barev! Zajímavým barevným akcentem mohou být třeba barevné vnitřní hrany dveří. Zároveň jde o kompromis v okamžiku, kdy vaši spolubydlící barvám právě nefandí. 

Najděte nové využití pro staré věci
Máte doma plnou krabičku starých náhrdelníků? Nevyhazujte je, ale vytvořte z nich závěsy. Svůj byt tak proměníte v bohémské doupě. Samozřejmě, že v tom nejlepším slova smyslu.

Urban gardening alias městské zahrádkaření pro začátečníky

Vlastnit balkon, terasu, předzahrádku nebo dokonce kus zahrady – to je ve velkých městech hotový luxus. Pokud jste hrdým majitelem kousku země, rozhodně ho naplno využijte!

Aby nepřišel nazmar ani centimetr místa, vsaďte na vertikální zahradničení. Není třeba žádných sofistikovaných mechanismů. Postačí postavená paleta a na ní v „patrech“ vyskládané květníky a truhlíky. Nejen, že tohle řešení šetří místo, ale navíc i krásně vypadá. 

Pokud nevlastníte balkon, ale jen parapet, využijte třeba malou přepravku na víno, nebo bedničku od ovoce a proměňte ji v malou zahrádku. Nemáte ani parapet? Ani v tomto případě není nic ztraceno. Sukulenty nebo kaktusy snadno zasadíte do pěkných sklenic nebo džbánů. 

Vědecké studie navíc dokazují, že zahradničení dělá dobře naší psychice. „Rýpání“ v hlíně zmírňuje stres, zbavuje nás napětí a zlepšuje náladu. Tak na co ještě čekáte? Lopatku do ruky…


Proměňte rušné město v outdoor posilovnu

Mějte svou kondici pod kontrolou. I při městském způsobu života. Máme pro vás rady a tipy, jak pohyb "neflákat" ani uprostřed rušného města.
fitness-in-the-city

Prožijte volné chvíle v místním parku

Vyzkoušet také můžete 10 účinných cviků pro pevnou postavu.

5 jednoduchých tipů, jak být fit. I ve městě

  • Nechte si ujet ranní autobus a do práce se projděte. 
  • Buďte kreativní i při plánování fyzických aktivit – jeden den jóga, ten další kratší výběh a o víkendu výlet na kole.
  • Vyměňte výtah za schody. I taková drobnost dokáže divy.
  • Zujte boty na vysokých podpatcích a naopak vsaďte na pohodlné tenisky. 
  • Vyhraďte si celý den na relaxaci. Nikdo nemusí pracovat každý den. 

Proč navštěvovat posilovnu, když máte na dosah ruky celé město?

Nechte vydýchanou posilovnu posilovnou a vyrazte ven. Dnes už městské parky křižují běžecké i cyklistické stezky, proběhnout se můžete podél řeky… Způsobů, jak aktivně trávit volný čas, je ve městě bezpočet. A čerstvý vzduch vám udělá jen a jen dobře.

Zkuste se porozhlédnout ve svém okolí. V posledních měsících se jako houby po dešti objevují skupinová cvičení, která vedou zkušení lektoři a instruktoři. Ano, i v městských parcích. Vyzkoušet můžete jogging, tanec, bruslení pod dohledem někoho zkušeného. Každý si najde to svoje a každý si na podobných lekcích najde nové přátele.

Nezapomínejte ale na to, že součástí zdravého životního stylu je i zdravý jídelníček. Ani při hektickém životním stylu byste neměli zapomínat na pravidelnou a vyváženou stravu. A také si občas můžete udělat "no make-up den".

 


I ve městě se dá žít zdravě!

Žít ve městě má spoustu negativ, ale… umíte si představit, že byste žili někde jinde?
powerpacks-are-a-city-essential

5 věcí, které potřebuje každý, kdo žije ve městě

Powerbanka

Cestou do práce posloucháte hudbu, ve frontě v obchodě surfujete po sítích… a výdrž vaší baterie klesá a klesá. Kapacity baterií v posledních letech narostly, nicméně i tak velmi často nedostačují. Powerbanka je tedy pro spoustu z nás nezbytná.

noise-cancelling-headphones-for-urbanites

5 věcí, které potřebuje každý, kdo žije ve městě

Kvalitní sluchátka

Kvalitní sluchátka jsou v městské džungli nezbytná. A kvalitou máme na mysli odhlučnění. Protože určitě nechcete, aby s vámi váš playlist sdílel celý autobus a zároveň abyste si nemohli kvůli okolnímu hluku naplno vychutnat oblíbenou hudbu. 

vegetables-are-city-dwellers-go-to-snacks

5 věcí, které potřebuje každý, kdo žije ve městě

Zeleninové bedýnky

Zajistit si pravidelný přísun čerstvé zeleniny nikdy nebylo snazší. Zvlášť ve velkých městech existují dodavatelé, kteří doručí zeleninu až k vašemu prahu. Takže už žádné výmluvy, že čerstvá zelenina zkrátka není k dostání!

5 věcí, které potřebuje každý, kdo žije ve městě

„Žebradlo“ aneb zvolte správnou tašku přes rameno

Stylový, trendy a ještě navíc velmi prostorný. Látkový vak přes rameno vypadá velmi pěkně i zavěšený na ruce.

skin-care-for-urban-skin

5 věcí, které potřebuje každý, kdo žije ve městě

Péče ušitá na míru pleti ve městě

Výfukové plyny a další drobné nečistoty pleť mastí a přispívají k jejímu špatnému stavu. 10minutová detoxikační maska Urban Skin a Detoxikační jílový čisticí krém Urban Skin 3 v 1 jsou navržené tak, aby pleť chránily před vlivem okolního prostředí.