Odličování make-upu

Odličování make-upu: Proč je tak důležité?


JAK SE SPRÁVNĚ ODLÍČIT SNADNO A RYCHLE.

I když jste večer k smrti unavená, že se sotva svalíte do postele, na odličování byste zapomínat neměla. Jen tak mohou vaše řasy a pleť zůstat zdravé, krásné a mladistvé.

Přestaňte zanedbávat večerní odličování

Může se to zdát jako hanobení veledíla, když máte večer zničit líčení, se kterým jste si ráno dala takovou práci. Ale věřte, že vám vaše pleť poděkuje.

Pryč nejen s make-upem!

Když se den blíží k večeru, jsou na vaší pleti usazené prachové částice, kožní šupinky a maz, které brání pokožce v dýchání. A je přitom jedno, jestli jste měla celý den na obličeji make-up, nebo si užívala den bez nalíčení. Vyčistit pleť byste měla večer tak jako tak. Pokud často nosíte make-up, může být vaše pleť podrážděná. Měla byste tak důkladně vyčistit svoji pleť opravdu každý den. Zabráníte tím vzniku nedokonalostí i předčasnému stárnutí pleti.

postel a kosmetická taštička
Odličovač byste měla použít nejpozději před ulehnutím do postele. Ušetříte tak i své ložní prádlo, na které se zbytky make-upu často přenesou.

Toužíte po bezchybné pleti? Nezapomínejte na odličování

Regenerace pleti se spouští spolu s nocí. Když ale zůstane na obličeji make-up nebo pudr, póry jsou ucpané a mohou se tvořit černé tečky a pupínky. Pleť byste proto měla ve večerních hodinách vždy důkladně vyčistit, a to i když se nelíčíte, ale používáte pouze krém. Každý den se do naší kůže dostávají špína a zdraví škodlivé látky z okolního prostředí, které je třeba odstranit. Pokud to nezanedbáte, odmění se vám pleť zdravě růžovou a svěží barvou. 

Čištění pleti by vždy mělo zahrnovat tři základní kroky: vyčištění, dočištění a hydrataci. Vaše pleť pak bude vypadat zdravá a svěží každý den. Čisticí a hydratační přípravky by měly vždy odpovídat typu vaší pleti. Při samotném čištění pak vždy začněte odlíčením očí a poté vyčistěte celý obličej.

Tip: K odlíčení můžete použít NIVEA Dvoufázový odličovač očí a make-upu. Poté použijte tonikum ke zklidnění a osvěžení pleti. Připravíte tak pleť na poslední, hydratační, fázi.

Perfektní pleť
Šetrné odličovací prostředky, jako je třeba NIVEA Expertní dvoufázová micelární voda, čistí pleť důkladně, a přitom jemně.

Nezapomeňte odlíčit také řasenku

Abyste neměla večer nebo druhý den pandí kukadla, odstraňte spolu s denním líčením i zbytky řasenky. Pokud byste oči neodlíčila, mohly by se vám její částečky odlupovat a nepříjemně padat do očí. Kvůli zbytkovému nánosu líčidla navíc řasy zbytečně vysychají. A v nejhorším případě mohou dokonce vypadávat. NIVEA Jemný odličovač očí odstraní řasenku a zklidní citlivou oblast kolem očí. Stačí, když nanesete trochu odličovače na vatový tamponek a jemně si několikrát otřete zavřené oči.

Buďte ale opatrná:
Otírejte pleť vždy zvenku směrem dovnitř ke kořenu nosu, jinak riskujete vznik vrásek. Čistící ubrousky jsou často agresivní pro citlivou pleť kolem očí a mohou způsobit nepříjemný pocit pálení. Vybírejte proto vždy takové, které jsou k odlíčení očí speciálně uzpůsobené, jako třeba NIVEA Jemný odličovač očí
Řasenka
NIVEA odličovače odstraní extra odolnou rtěnku, zbytky make-upu i voděodolnou řasenku.
product-stage-bg