Krásná i při cvičení: Líčit se, nebo ne?


A JAK O PLEŤ PO CVIČENÍ PEČOVAT?

Na sociálních sítích na nás neustále vyskakují fotky z posilovny, na kterých má žena nejen krásnou postavu, ale také dokonalý make-up bez jediné stopy po potu nebo snad červených tváří. Když si však chcete pořídit stejnou fotku, raději to brzy vzdáte. Jak to jen ty mediální hvězdy dělají? Podívejme se tomu společně na zoubek.

Líčit, nebo nelíčit? Toť otázka

Některé ženy si při zmínce o líčení ve spojitosti se cvičením ťukají na čelo, jiné bez něj cvičit neodchází. Na otázku, zda se před cvičením líčit, jednoznačná odpověď zkrátka neexistuje. Můžeme si však uvést jednotlivé pro i proti make-upu při cvičení!

Proč make-up vynechat?

 • Větší vrstva make-upu při sportu ucpává póry, což může vést ke kožním problémům
 • Ne vždy musí líčidla zůstat na svém místě. K „pandím očím“ nebo nevzhledným stružkám ve vrstvě make-upu je to po intenzívním tréninku kousek.
 • Pro pleť je důležité užít si někdy chvilky bez jakýchkoliv produktů, dopřejte jí to.

Proč se líčit?

 • Můžete si při cvičení dělat krásná „selfíčka“, kterých jsou sociální sítě plné.
 • A teď vážně: Po cvičení vám nezabere tolik času, nachystat se do práce.
 • Některé ženy potřebují alespoň trochu make-upu pro pocit sebejistoty.


Zapomeňte na full make-up

Méně znamená více. A u líčení se před cvičením to platí dvojnásob! Použijte tak jen to nejnutnější. Jak by takový make-up do fitka mohl vypadat

Na začátku máte dokonce 2 možnosti:

 1. Buď můžete na obličej nanést lehký denní krém (třeba NIVEA Rozjasňující denní krém Naturally Good, který pleť intenzivně hydratuje a má antibakteriální účinky) a doplnit ho lehkým pudrem pro zmatnění a korektorem pro zakrytí nedokonalostí.
 2. Nebo můžete vsadit na NIVEA Denní BB krém of 20 – světlý odstín. Ten sjednotí tón pleti, ale zároveň nedojde k ucpání pórů, jelikož není tak těžký jako klasický make-up.
 3. Pak zvýrazněte oči pomocí voděodolné řasenky. 
 4. Obočí můžete dokreslit pomocí gelu na obočí, který perfektně drží a jen tak se nerozmaže! 
 5. Teď už jen hydratovat rty. Zlatou střední cestou mezi balzámem na rty a rtěnkou je NIVEA Balzám na rty v tužce,> který rty hydratuje a zároveň lehce zbarví – zkrátka, win win!

A to je celé! Zbytek své kosmetické výbavy schovejte do šuplíku a nechte ho tam.

S tímto lehkým make-upem si budete připadat ve své kůži, ale zároveň budete mít jistotu, že se vám při cvičení z obličeje nesmyje. 


A co s vlasy?

Po cvičení vás zachrání suchý šampon

Vyrážíte ihned po cvičení do práce? Pak jistě hledáte způsob, jakým se zbavit zpocených vlasů snadno a rychle. Nevěste hlavu, řešení existuje. Zachrání vás NIVEA Suchý šampon, který účinkuje okamžitě. Kromě toho, že vlasy zbaví potu a mastnoty, dodá jim objem a propůjčí jim svěží vůni!

 • Make-up už máte hotový, ale co si udělat za účes? Důležité je, aby vám vlasy při cvičení nepadaly do obličeje. Nehodí se tedy rozpuštěné vlasy, které by vám nejen překážely, ale také by vám bylo horko. 

 


Odličujte se, vždycky!

Ať už jste po cvičení nebo jste přišla domů z práce, nezapomeňte se odlíčit. Pleť si potřebuje po celém dni odpočinout a zbavit se všech nečistot, které se na ni nachytaly. Nebojte se, odličování nemusí být vždy zdlouhavé a náročné. Díky NIVEA Expertní micelární vodě vám vyčištění obličeje zabere pouze pár vteřin. Navíc na obličeji nezanechá žádné zbytky make-upu ani mastný filtr.