Péče o rty: Suché a rozpraskané rty už vás nebudou trápit

Udržujte své rty hebké, ať je venku horko, nebo mráz Nedovolte, aby vaše krásné rty vysušením rozpraskaly. Suchá pokožka rty stahuje a v budoucnu může způsobit i vrásky kolem rtů. Pravidelná hydratace vám naopak zajistí, že vaše rty budou vždy příjemné na dotek i na pohled.

Přímá cesta k hebkým rtům: kvalitní balzám

Balzám na rty vás zachrání, kdykoliv vaše rty začnou vysychat nebo praskat. Navíc ho můžete mít vždy po ruce! Co dalšího můžete udělat pro to, aby vaše rty zůstaly neustále hebké a příjemně hydratované?

Krásné rty díky 4 výhodám balzámu:

  • Už žádné okusování suché kůžičky na rtech. Díky balzámu bude vaše pokožka jemná a celistvá.
  • Rty hydratované balzámem vypadají plnější a smyslnější. Oslňte zdravím vašich rtů!
  • Poranění rtů anebo drobné praskliny se zahojí mnohem rychleji, když vaše rty zůstanou hydratované.
  • Hydratací zamezíte také vzniku vrásek kolem rtů – a budete tak vypadat nejen přitažlivě, ale i mladě.

Věděli jste, že přírodní oleje pomáhají s výživou pokožky celého těla, ale i vlasů? Přečtěte si, co všechno dokáže blahodárná péče olejů.

Balzám pro krásu, ale také pro ochranu

Pokožka našich rtů je mnohem tenčí a jemnější, než zbytek pleti na obličeji. Díky tomu jsou naše rty tak hebké, bohužel ale také velice náchylné k nepřízni okolních vlivů. Změny teplot, suchý vzduch nebo silný vítr často způsobí, že naše rty nepříjemně popraskají a my máme nutkání neustále suchou kůži okusovat.

Najděte pro sebe péči, která vám zaručí pocit plných a hebkých rtů kdykoliv a kdekoliv. Vždyť balzám na rty snadno schováte do každé kabelky. Potřebnou výživu dodá vašim rtům přírodní máslo na rty. Balzám na rty Labello Vanilla & Buttercream obsahuje blahodárné bambucké máslo a přírodní oleje, které vašim rtům zajistí dlouhodobou hydrataci. Navíc vás potěší nádhernou vůní vanilky. 

Když budete mít kvalitní balzám nebo máslo na rty neustále po ruce, zůstanou vaše rty nejen hebké, ale také chráněné. Po každé aplikaci másla nebo balzámu na rtech totiž vzniká ochranná vrstva, která náchylnou pokožku uzavře před výkyvy okolí.

Dodejte svým rtům šťávu i barvu!

Věděli jste, že můžete své rty zároveň hydratovat i zkrášlit? Některé balzámy, jako je Labello Tónovací balzám na rty Strawberry, rty nejen vyživí a ochrání, ale také zvýrazní příjemným odstínem. Perfektní pro chvíle, kdy nemáte čas pro nanášení rtěnky, ale chcete vypadat upravená.

Vyživujte rty hloubkově. Díky máslu!

Nedělejte kompromisy! Dopřejte rtům péči balzámu na rty a zároveň intenzívní barvu jako od kvalitní rtěnky. Složení s příjemně hladkou texturou s přírodními oleji a 80 % hydratačních látek, které o rty nejen pečuje, ale propůjčuje jim i výrazné zabarvení jako například Labello Balzám na rty v tužce s přírodními oleji Black Cherry.


Co jste o balzámech na rty možná nevěděli

Nejde jen o krásu. Zjistěte, proč je používání balzámu na rty tak důležité. Možná se také přesvědčíte, že některé pověry, které jste o balzámech slyšeli, vůbec nemají reálný podklad.
Vyhněte se povídačkám při péči o krásu. Věříte na pověry? Naučte se rozlišovat mýty a fakta o kráse.

Můžete si k balzámu na rty vytvořit závislost?

Nechali jste se nachytat na nejčastější pověru? Ve skutečnosti vaše rty nemohou být na ničem závislé a přípravky k jejich hydrataci nezpůsobují vysoušení, aby vás donutily je používat. Pokud i přes důkladnou péči vaše rty vysychají, může být příčina ve výživě. Poraďte se o tom s lékařem.

Můžete popraskanou pokožkou rtů nakazit druhé?

I když vaše rty trpí a praskají, o druhé se bát nemusíte. Suchou pokožkou nemůžete nikoho nakazit a to ani při častých polibcích. Nejhorší, co se může stát, je, že vaše rty budou na dotek hrubé. Pokud jim ale dopřejte pravidelnou péči v podobě kvalitního balzámu, brzy budou hebké a svůdné.

Balzámem na rty klidně přetáhněte

Balzámy na rty blahodárně působí na suchou pokožku a tou nemusí být jen kůže rtů. Jemné složení s obsahem bambuckého másla a přírodních olejů vám pomohou ošetřit každé místo, které kvůli nedostatku hydratace trpí. Mějte balzám vždy při ruce a vysušená pleť už vás nikdy nezaskočí. 

I rty si můžete spálit. Chraňte je před sluncem!

Pokožka rtů patří k té nejjemnější na celém těle, a přesto její ochranu proti slunci mnoho z nás zanedbává. Při tom stačí i nesmělé jarní paprsky a rty si můžeme spálit. Zabalte si proto ochranný balzám na rty na každou delší procházku nebo výlet a ne jen na dovolenou k moři. Vaše rty se vám za to odvděčí hebkostí.

Na rozdíl od zbytku těla své rty neustále namáháme při konzumaci jídla a nápojů. Ochranná vrstva balzámu se tím snadno naruší, a nanášení balzámu je proto nutné pravidelně opakovat. Opravdu spolehlivé balzámy, jako je Labello Balzám na rty Sun Protection s OF 30, sice vaše rty ochraňují dlouhodobě, pouze pravidelným nanášením si však zajistíte tu nejúčinnější hydrataci.