Arganový olej jako nejlepší přítel (nejen) pro pleť


ZNÁTE VŠECHNY JEHO ÚČINKY?

Bojujete s akné, trápí vás suché vlasy nebo si chcete dopřát pořádnou masáž? Arganový olej má desítky možných využití a jednu nevýhodu: Jakmile ho jednou vyzkoušíte, už navždy propadnete jeho zázračným účinkům.

Marocké zlato

Neskutečných 30 kilogramů plodů argánie trnité je potřeba na výrobu jednoho litru tohoto unikátního oleje, který má téměř zázračné účinky. Věděli jste, že tento strom roste pouze na jediném místě na světě? Tím místem je Maroko. 

Ač se lidé snažili vypěstovat argánii jinde, nikdy se jim to nepovedlo. Možná i právě proto je arganový olej tak ceněný a právem je nazýván marockým zlatem. Jedná se o nejdražší olej na světě, avšak jeho hodnota v podobě všeléku pro vaše tělo je nevyčíslitelná. 


Arganovým olejem proti vráskám

Nejvíce se o arganovém oleji mluví právě v souvislosti s pletí. Není divu. Dělá s ní hotové divy, a to v každém věku. Obsahuje velké množství vitaminu E, ale také má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin, které mají protizánětlivé účinky a pomáhají pleť hojit. 

Právě proto se arganový olej často přidává do kosmetiky. Organický arganový olej je základem pro NIVEA Regenerační noční krém NATURALLY GOOD, který navíc obsahuje i další dva vzácné oleje a přes noc tak dodá vaší pleti vše, co potřebuje. 

Pro mladistvý vzhled vyzkoušejte NIVEA Výživný denní krém proti vráskám Q10 Power obsahuje nejen arganový olej, díky kterému je pleť vyživená a hebká, ale také koenzym Q10, který v kombinaci s marockým zlatem pleť zbavuje vrásek a stará se o ni přesně tak, jak si zaslouží

Náš tip: Arganový olej je báječný také v péči o nehty. Ty jsou díky němu pevnější, lesklejší a méně se třepí. Stačí nehty jednou týdně potřít malým množstvím oleje. Potřít můžete i nehtovou kůžičku.


Léčí pupínky, ekzémy i hypersenzitivní pleť

Marocké zlato dokáže pomoci i mladistvým. Je totiž velmi účinné právě v boji proti akné. Jelikož obsahuje spoustu vitamínů, napomáhá k rychlejší regeneraci pleti a hojí ji. Stejně tak si poradí například s ekzémem či hypersenzitivní pletí, která trpí na pálení a svědění. 

Udělejte si chvilku pro sebe a vyzkoušejte NIVEA 10minutovou rozjasňující textilní masku Urban Skin, která kromě arganového oleje obsahuje i bambucké máslo a další výživné látky, které pečují o vaši pleť do hloubky a napomáhají k jejímu uzdravení


Na masáž i do kuchyně

V marocké kuchyni má arganový olej své pevné místo. Není to jen tím, že jeho chuť připomíná oříšky a skvěle dochucuje například saláty, ale především tím, že má blahodárné účinky na naše tělo. Vyrovnává hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá snižovat krevní tlak

Jak už jsme uvedli, nejčastěji se používá právě ve studené kuchyni, bývá součástí dresinků, uplatnění ale najde i v marinádách. Ale pozor, není olej jako olej. Pro využití v kuchyni se používá malinko jiný než pro kosmetické účely. Dejte tedy pozor na to, který právě používáte.

Kdyby vás experimentování v kuchyni omrzelo, můžete olej využít například i při masáži. Ať už použijete čistý olej, nebo dáte přednost NIVEA Tělovému mléku Rose Touch, masáž si jistě užijete a vaše pokožka bude krásně hebká a hydratovaná.


Zdravé a lesklé vlasy

Trápí vás suché a roztřepené vlasy? A zkoušeli jste arganový olej? Ten totiž vyživuje vlasy po celé jejich délce a do hloubky. Stačí, když do vlhkých vlasů vetřete pár kapek oleje a pročešete je hřebenem. Arganový olej zároveň pečuje o pokožku hlavy, kterou pomáhá udržovat hydratovanou a vyživenou. 

Jestli vám tedy na poličce v koupelně ještě nestojí lahvička s čistým arganovým olejem nebo některý z produktů, který ho obsahuje, přemýšlejte o něm.