suchá pokožka

Vysušená pokožka ztrácí pružnost a rychleji stárne - Začněte s výživou a péčí hned teď!


NAUČTE SE, JAK SUCHOU POKOŽKU PŘIVÉST OPĚT K ROVNOVÁZE

Suchá pokožka trápí většinu z nás. Minimálně každou zimu. Pokud ale toužíme po tom, aby naše pokožka zůstala zdravá a pevná, neměli bychom péči o ni podceňovat. Objevte nejúčinnější způsoby, jak ji správně hydratovat!

Suchá pokožka potřebuje vaši péči: hýčkáte ji správným způsobem?

Tělové mléko nebo krém nemusí stačit. Odhalte příčiny, které vysušování způsobují, a najděte pro svou pokožku tu nejvhodnější péči.
Žena si drží loket

Problematická místa? Lokty, kolena a holeně

Vrchní vrstva pokožky přijímá živiny ze spodních tukových vrstev kůže. Věnujte jí zvýšenou péči – NIVEA Výživné tělové mléko Body Milk zajistí i těm neproblematičtějším partiím hloubkovou hydrataci a sametovou jemnost.

Co způsobuje, že je pokožka náchylná k vysušování?

Určitě jste si toho už všimli – když trávíte čas na slunci, v mrazu, nebo v přetopené místnosti, trpí vaše pokožka dvojnásob. Prudké změny teplot totiž vysušují pokožku nejvíce. Ne vždy můžeme okolní prostředí ovlivnit, někdy však své pleti nevědomky škodíme sami.

Horká sprcha je nám po náročném dni sice příjemná, naše pokožka během ní ale trpí. Zkuste teplotu vody postupně snižovat, prospějete tak své kůži a zároveň se otužíte. A pokud si horkou sprchu nedokážete odpustit, alespoň ihned po ní pokožku hydratujte – vyzkoušejte třeba tělový olej.

Možná je vaše pleť příliš citlivá na změny teplot, možná je suchá pokožka ve vaší rodině dědičná. To ale ještě neznamená, že musíte trpět nepříjemným svěděním a pocitem napnuté kůže. Hutná a výživná tělová mléka jako NIVEA Krémové tělové mléko Smooth Sensation vaši pokožku dlouhodobě hydratují a zanechávají příjemný pocit hebkosti.

Už znáte dexpanthenol? Vaše pokožka díky němu zase bude hebká

  • I tělová mléka se liší – a ne všechna jsou pro suchou pokožku nejvhodnější. NIVEA Regenerační tělové mléko Repair & Care s dexpanthenolem bylo speciálně vyvinuto pro potřeby suché pokožky.
  • Co byste o dexpanthenolu měli vědět? Provitamín B5 neboli dexpanthenol je známý pro své posilující a ochranné účinky a pomůže vám vrátit pokožku zpět do rovnováhy.
  • Dexpanthenol také rychle a šetrně zmírňuje zarudnutí.
  • Rozdíl pocítíte už po několika použitích! Popraskaná kůže se zacelí, svědění ustane a vaše pokožka bude opět hebká a zdravá na pohled i na dotek.
Která místa na těle trpí vysušováním nejčastěji?

Suchá kůže na holeních

Kvůli nedostatku výživy ze spodních vrstev kůže trpí holeně častým vysušováním. Na vině je také jejich nedostatečná ochrana během zimy – spodní část nohou většinou chráníme pouze jednou vrstvou oblečení.
Která místa na těle trpí vysušováním nejčastěji?

Často trpí naše lokty a kolena

 Kůže na loktech a kolenou je velmi tenká a neustálými ohyby velmi namáhaná. Není divu, že pak častěji podléhá snadnému vysoušení.

Hydratujete, ale suchá pokožka se pořád objevuje? Vyzkoušejte naše tipy, jak se zbavit hrubé pokožky na loktech!

Která místa na těle trpí vysušováním nejčastěji?

Suchá pokožka se objevuje i na krku

Stejně jako obličej, také krk většinu roku vystavujeme na odiv. Náročné okolní podmínky v kombinaci s tím, že péči o pokožku krku často zanedbáváme, mohou způsobit nepříjemné vysušování.
Která místa na těle trpí vysušováním nejčastěji?

Suché ruce a suchá chodidla

Ruce a chodidla patří mezi části těla, které nejvíce namáháme a nejčastěji je vystavujeme chladu. Pokud k tomu přidáme působení agresivních mýdel, suchá pokožka je na světě. Abychom předešli bolestivému popraskání, měli bychom pokožku rukou a chodidel pravidelně ošetřovat výrobky, jako je například NIVEA Krém na ruce Soothing Care.

Vyzkoušejte ověřené postupy a uzdravte svou pokožku!

Objevte řešení, která vaší pokožce okamžitě uleví a zároveň jí pomohou vytvořit ochrannou bariéru do budoucna.
Smějící se žena v okně

Postarejte se o příjemnou vlhkost vzduchu

Vysušený vzduch = vysušená pokožka. Naštěstí existuje jednoduché a příjemně voňavé řešení – zvlhčovač vzduchu. Vaší pokožce i vašemu dýchání také prospěje, když budete pravidelně větrat.
léčivá koupel

Olej a cukr: přírodní peeling pro suchou pokožku

Proč peeling? Protože pokožka, ze které odstraníte svrchní odumřelou vrstvu, snáze regeneruje. Přírodní peeling z oleje a cukru pokožku nedráždí, ale jemně o nic pečuje a vyživuje ji.

Vyzkoušejte, jaká kouzla dokáže přírodní kosmetika! Úplně vám stačí ingredience, které už máte doma – vyrobte si vlastní pleťovou masku, peeling nebo voňavé mýdlo.

Chcete, aby vaše pokožka byla jemná? Buďte k ní šetrní

Odhalte, co vaši pleť dráždí a vysušuje, a jednoduše se tomu vyhněte. Péče o suchou pokožku přece nemusí být vyčerpávající.
Nejsou to jen vnější podmínky, ale také materiály, kterými svou pokožku obklopujete. Oblečení z umělých vláken, kousavé svetry nebo příliš těsné kalhoty mohou vaši pokožku dřít, a tím i vysušovat. Někdy není na vině materiál, ale prací prášek, který vaši kůži dráždí. Když budete pár dní sledovat, v jakých podmínkách se cítíte příjemně a kdy vás naopak neustále něco svědí, určitě brzy objevíte pravou příčinu.

Vaše pokožka v rovnováze: díky hloubkové péči

Začněte s péčí už ve sprše. Zvolte takový sprchový gel, který vaši pokožku jemně hýčká a nedráždí – třeba NIVEA Pečující sprchový gel Creme Sensitive. Také horká voda vaši pokožku vysušujte, zkuste proto dobu strávenou ve sprše trochu omezit.

Až se osušíte, přichází ta nejdůležitější chvíle – hydratace! Dopřejte své pokožce tělové mléko, jako je NIVEA Regenerační tělové mléko Repair & Care. Léčivé složení s dexpanthenolem kůži zklidní a hloubkově ji hydratuje po celý den.

Nezapomeňte však na to, že i ta nejúčinnější péče potřebuje svůj čas. Než abyste svou pokožku neustále zatěžovali novými a novými produkty, raději ji nechte chvíli vydechnout. Uvidíte, že vaše snažení se brzy projeví a vaše pokožka bude jen zářit!

Žena v zimě
Suchá pokožka v zimě: dopřejte jí tu nejlepší péči během období chladu

Pokožka potřebuje v zimě dvojnásobnou ochranu

V zimě trpí zejména ruce, ale i zbytek pokožky našeho těla se nepříjemně napíná a může popraskat. Nedovolte pokožce, aby trpěla, a věnujte pozornost hydrataci dvakrát více než obvykle.
Smějící se žena
Suchá pokožka v zimě: dopřejte jí tu nejlepší péči během období chladu

Ruce v zimě prokrvujte pohybem nebo třením

Když se naše tělo ocitne v chladu, zužuje svůj krevní oběh, aby ochránilo nejdůležitější orgány. V důsledku toho však trpí naše končetiny a ruce především. I když máte rukavice, zkuste občas prsty rozhýbat nebo vzájemně třít – prokrvíte je tím a k pokožce se vrátí živiny.
Před krbem
Suchá pokožka v zimě: dopřejte jí tu nejlepší péči během období chladu

Ani topení pokožce neprospívá

Pokud pokožce škodí chlad, pak je třeba pořádně zatopit. Omyl! Topení totiž vysušuje vzduch a tím i pokožku. Abyste vysušování předešli, používejte i v zimě zvlhčovač vzduchu.
Dívka v zimě
Suchá pokožka v zimě: dopřejte jí tu nejlepší péči během období chladu

Připravte svou pokožku na pobyt v chladu

Nestíháte v ranním shonu důkladnou hydrataci po koupeli? Nevadí! NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy vám zajistí bleskovou hydrataci a vytvoří na pokožce ochrannou bariéru proti chladu.
Žena ve sprše
Suchá pokožka v zimě: dopřejte jí tu nejlepší péči během období chladu

Podpořte krevní oběh!


product-stage-bg