Opruzeniny

ODPOVÍDÁ ODBORNÍK: JAK SI PORADIT S ČASTÝMI OPRUZENINAMI?

JAK ULEVIT MIMINKU OD OPRUZENIN.
Na nejčastější otázky odpovídá odborná konzultantka NIVEA BABY MUDr. Jarmila Seifertová.

Plenková dermatitida, běžně zvaná jako opruzeniny, je jedním z nejčastějších kožních problémů dětí, které nosí plenky. Odhaduje se, že jimi trpí 7 až 35% dětí. Vyskytuje se nejčastěji u miminek mezi 1. a 9. měsícem, ale opruzeninami mohou trpět i děti podstatně menší. U starších dětí, přestože ještě stále nosí plenky, se opruzeniny vyskytují již daleko méně. Kromě toho je dokázáno, že kojené děti mají menší sklon k plenkové dermatitidě, než děti krmené náhradní stravou. Obecně řečeno – plenková dermatitida je způsobena nejčastěji delším kontaktem pokožky s močí a stolicí v uzavřeném prostředí plenky. Nicméně opruzeniny může způsobit i změna stravy, podávání antibiotik nebo průjem.

PREVENCE JE LEPŠÍ NEŽ LÉČENÍ

Správná péče o zadeček miminka začíná důkladným čištěním a vhodnou volbou čisticích ubrousků. U čisticích ubrousků NIVEA BABY byla prokázána mimořádně vysoká kožní snášenlivost, jelikož i při důkladném čištění zachovávají zdravou ochrannou bariéru pokožky. Rozdíl od jiných čisticích ubrousků pocítíte již na první dotek: jejich unikátní Clean & Soft struktura s jemnými mikrohoubičkami obohacená o přírodní bavlnu účinně předchází podráždění citlivé pokožky. Pokud pokožka Vašeho miminka vykazuje první známky začervenání, pro každodenní čištění zadečku volte neparfémované NIVEA BABY Čisticí ubrousky obsahující 99 % vody.

Přebalování
Ochranný krém na zadeček byste měla používat pravidelně, i když pokožka nevykazuje žádné příznaky opruzení, abyste pokožku miminka před dráždivými účinky moči a stolice ochránila.  Je to důležité zejména v situacích, kdy plenku neměníte tak často (např. v noci, na cestách, na návštěvě atd.) V takovém případě mějte vždy po ruce NIVEA BABY Ochranný krém na zadeček, který díky složení s 20% oxidu zinečnatého, pantenolem a olejem z pšeničných klíčků chrání před vlhkostí a bakteriemi. Jemná textura zajišťuje snadnou aplikaci. Ujistěte se, že všechny kožní záhyby, kde se pokožka dotýká pokožky, jsou ochranným krémem důkladně ošetřeny. Většinou stačí tenká vrstva krému proti opruzeninám, nicméně před spaním nebo v případě, že nebudete moci miminko častěji přebalovat, naneste klidně vrstvu trochu silnější.