NIVEA_BAU_header_BABY_plavacci_3080x806px

Malí plaváčci NIVEA

PLAVÁNÍ JE SKVĚLÉ PRO VÁS I PRO MIMINKO.
Spousta miminek se v bazénu cítí jako ryba ve vodě. Kurz plavání maminek s dětmi prospěje vám oběma. Je to legrace a zábavný způsob, jak prohloubit vzájemné citové vazby a důvěru.

Cesta do vodního světa: ideální cvičení pro rodiče i miminko

Plavání miminek se soustředí hlavně na zábavu a lehkost volného pohybu.  Voda může miminku připomínat příjemné chvíle v  bříšku, kde ještě nedávno bezstarostně plavalo v plodové vodě. Určitě si stále pamatuje ten hřejivý pocit bezpečí a jistoty. Plavání má navíc pozitivní vliv na celkový psychomotorický vývoj dítěte. Zdokonaluje smyslové vnímání miminka ve vztahu k okolnímu světu, posiluje dýchání, svaly a kardiovaskulární systém. Zvykne-li si na ovládání vlastního dechu a nebude-li mu vadit voda na obličeji, snáze se tak později naučí plavat. 
 
NIVEA_BAU_BABY_plavacci_img3_1640x1093px

Kdy je ten nejlepší čas přihlásit se do kurzů plavání a začít objevovat vodní svět?

Většina kurzů se vypisuje pro děti od 6 měsíců, některé ale začínají již od 3 měsíců. Poraďte se také se svým pediatrem, kdy je ta nejlepší doba pro vás a vaše miminko. Miminko může plavat v podstatě hned, jakmile dokáže držet hlavičku (což je obvykle v šestém měsíci).


Na co se při výběru kurzů zaměřit:

  • Ne víc než 10 dětí na jednoho instruktora. 
  • Čisté prostředí, přítomnost záchranáře nebo zdravotníka.
  • Teplota vody mezi 32 až 33°C.
  • Zkušený instruktor, který se zaměřuje na hru a bezpečnost, nikoliv na klasickou výuku plavání (to miminka ještě nedokážou!).

Co se miminko může naučit

Co se miminko může naučit kromě písniček a her

  • Jak se sklouznout z okraje bazénu do vody, jak se chytit a držet okraje bazénu (důležitá dovednost, kdyby náhodou spadlo do vody).  
  • Jak plavat “čubičku” s vaší pomocí. 
  • Jak dělat na hladině bubliny.


Bezpečnostní opatření, která je třeba mít na paměti

Přestože s vámi bude po celou dobu kurzu instruktor, je potřeba mít na paměti pár bezpečnostních opatření. Budou se vám hodit, i když půjdete s miminkem plavat sama.  

  • Miminko mějte neustále  v dosahu obou rukou. 
  • Nikdy nespoléhejte na plovací pomůcky. 
  • Neponořujte miminku hlavu pod vodu. Novorozenci sice instinktivně zadržují dech, když jsou pod vodou, nicméně tento reflex se ve vyšším věku ztrácí.

NIVEA_BAU_BABY_plavacci_img2_1640x1093px
Plavání s miminkem si vás určitě získá hned napoprvé. Potkáte další rodiče s dětmi ve stejném věku a získáte tak nové přátele, se kterými si budete vyměňovat zkušenosti. A v neposlední řadě je pohyb ve vodě dobrý i pro vás.