Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

čas pro sebe

Jak si na mateřské „dovolené“ vyšetřit čas na skutečný oddych

Udělejte si čas pro sebe a buďte spokojená maminka.

I když se všechno točí kolem vašeho děťátka, občas si musíte udělat i čas sama pro sebe. Budete pak mnohem spokojenější! Máme pro vás rady, jak na to.

Udělejte si čas pro sebe a buďte spokojená maminka

péče o miminko

Jen se podívejte, co všechno děláte pro své děťátko každý den: krmíte ho, koupete, chováte a nosíte, hrajete si s ním a povídáte si, učíte ho a v neposlední řadě mu projevujete spoustu lásky. A co děláte sama pro sebe? Pravděpodobně nic, přinejlepším nic moc. 

Přiznejte si, že potřebujete čas od času prostě „zmizet” z dohledu vašeho malého neposedy, abyste si trochu odpočinula. A především si uvědomte, že na tom není vůbec nic špatného. Studie dokazují, že maminky, které si občas najdou chvíli jen samy pro sebe, jsou obecně klidnější, mentálně i emocionálně vyrovnanější a dokáží věci řešit s odstupem.

 

relax

Odpočinek si zasloužíte

Jak si ale během té oddané péče ušetřit chvilku pro sebe? Zkuste to následovně:

buďte aktivní

Potřebujete pohyb, ale od vašeho broučka se zatím nechcete hnout? Vyzkoušejte jednoduchá domácí cvičení po porodu

  • Objednejte si večeři domů a své kulinářské plány si schovejte na víkend – váš večer tak jistě bude o něco klidnější. A když necháte špinavé prádlo v koši ležet ještě další den, svět se nezboří. Abyste získala chvíli pro sebe, budete muset občas trochu “ošulit” svůj seznam povinností. Není však důvod cítit se kvůli tomu provinile - jste stejně důležitá, jako každý jiný úkol, o který se musíte postarat.  

 

  • Sežeňte si hlídání. Protože je pro každou maminku těžké svěřit svého malého andílka do rukou cizího člověka, zkuste nejprve požádat někoho, komu plně důvěřujete. Pravděpodobně zjistíte, že jste si přehnané starosti dělala úplně zbytečně.  

 

  • Buďte aktivní a vyrazte ven z domu. Přihlaste se do kurzů jógy nebo si domluvte hodiny angličtiny. Vhodná je jakákoliv aktivita, která se odehrává pravidelně a mimo domov. Pak už zbývá jen do kurzů opravdu docházet! 

tvořte

  • Nemáte-li sílu na fyzické cvičení, zkuste si procvičit alespoň prsty a mozek. Baví vás kreslení, ruční práce, výroba dekorace nebo třeba psaní vlastního blogu? Každá činnost, během které se nemusíte soustředit jen na mateřské povinnosti, působí jako blahodárný relax pro mysl. Kromě toho vám také dodá pocit seberealizace.

 

  • Nezapomeňte, že jste nejen matka, ale také partnerka. Vedle tvůrčí činnosti nebo cvičení byste si měla udělat čas i na partnera. Vyhraďte si na sebe alespoň hodinu denně, jeden večer v týdnu a celý den v měsíci. Když bude zrovna hlídat babička, užijte si čas bez dětí spolu. 
 

čas s partnerem