Přebalování

Přebalování: MANUÁL PRO ZAČÁTEČNÍKY

VÝMĚNA PLENEK KROK ZA KROKEM.

Pokud jste nikdy nezkoušela měnit miminku plenku nejste sama – spousta rodičů, kteří si domů přivezli své první děťátko, je také bezradná.

vše, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O VÝMĚNĚ PLENEK

Video: přebalování miminka krok za krokem


Každé miminko potřebuje za svůj život v průměru 6000krát přebalit a novorozenci potřebují přebalovat mnohem častěji (asi 8x až 10x za den). Takže žádné obavy - brzy z vás bude expert! Mezitím vyzkoušejte pár našich tipů, jak zvládnout tuto rutinní záležitost snadněji a s větším přehledem.

1. Pro začátečníky

Je lépe přebalovat miminko vždy před nebo po krmení. Připravte si potřeby pro přebalování a najděte nějakou rovnou, čistou plochu, na které můžete miminko přebalit. Stačí i podlaha, ale přebalovací pult vám bude šetřit záda. Miminko vždy položte na snadno omyvatelnou  podložku. Až budete miminko pokládat, podpírejte mu hlavičku jednou rukou a zádíčka druhou. 

2. Opatrně svlékněte miminko & zhodnoťte “situaci” 

Sundejte miminku oblečení od pasu dolů a rozevřete plenku. Pokud se miminko pokakalo, nejprve mu očistěte zadeček, než plenku zcela odstraníte, znečištěné ubrousky tak můžete zabalit do plenky spolu se vší tou nadílkou. Plenku zabalte a suché zipy po stranách plenky použijte k vytvoření “balíčku”.

3. Jemné, ale důkladné čištění

Při čištění zadečku miminka nezapomeňte na žádný záhyb nebo faldík. Používejte co nejjemnější vlhčené ubrousky, např. NIVEA BABY Čisticí ubrousky Pure & Sensitive, nebo teplou vodu a měkkou žínku. Genitálie miminka otírejte vždy zepředu dozadu, to je důležité zejména pro děvčátka.

 

 

          
  
  
 
 

4. Něžná péče a ochrana & šetrné otáčení

Nyní je ten správný čas ošetřit čistý zadeček miminka ochranným krémem, jako je NIVEA BABY Krém proti opruzeninám, který zajistí, aby se citlivé pokožce děťátka vyhnula vlhkost, podráždění a opruzeniny. Při výměně plenky děťátko neustále přidržujte a opatrně ho přetáčejte ze strany na stranu. Nezvedejte zadeček miminka tahem za nožičky, místo toho otočte miminko na bok a rukou mu podpírejte zádíčka.  

5. Svěžest a čistota – nová plenka

Používejte správnou velikost plenek, aby miminko neomezovaly v pohybu, ale dobře těsnily.  Čistou plenku rozložte pod zadeček miminka lepícími plochami pásků nahoru. Přetáhněte plenku přes bříško a srovnejte okolo pasu miminka. Připevněte zapínací pásky důkladně, ale pohodlně. Pokud se ještě miminku nezahojil pupíček, měl by zůstat odkrytý, takže ještě před zapnutím plenku budete možná muset přehnout. 

6. Příjemné společné chvilky během přebalování

Aby bylo přebalování příjemné a jednodušší pro vás oba, udržujte s děťátkem neustále oční kontakt a mluvte na něj nebo zpívejte. Mějte po ruce i nějaké vhodné hračky, tak miminko zabavíte a přebalování pro ně bude zábavnější. 

7. Na závěr

Vezměte miminko do náručí, použitou plenku vyhoďte, a můžete si gratulovat – mise “výměna plenky” byla úspěšně dokončena!