Kosmetika vs. oblečení

Kosmetika vs. oblečení

Jak si nezničit oblíbené tričko opalovacím krémem nebo kvalitním make-upem.
Milujete svůj šatník? A svou kosmetiku? Pokud jste dvakrát odpověděla ano, možná už se vám někdy stalo, že se tyto dvě oblíbené oblasti vašeho života „setkaly“ docela nevhodným způsobem.

Make-up na bílé blůzce? Nebo dokonce opalovací krém?

Toho už se bát nemusíte. Máme pro vás pár dobrých rad, jak si uchovat oděvy neponičené, i když hojně používáte kosmetiku. Jedno s druhým se totiž rozhodně nevylučuje.

Nikdy nepodceňujte účinky ochranného faktoru

Jestli už jste si někdy zničila milovaný kousek oblečení opalovacím krémem, není to důvod, abyste se přestala chránit před slunečními paprsky, které mohou nejen spálit pokožku, ale navíc vám zadělat i na jiné zdravotní problémy. 

 

Náš tip: Víte, jak pro sebe vybrat vhodný ochranný faktor? Jednoduše to spočítejte!

 

Olejová báze jako nepřítel vašeho šatníku

Problém s opalovacími krémy spočívá v jejich olejové bázi. Abychom se případné skvrny na tričku, plavkách nebo šatech zbavili, musíme jí věnovat více péče. Už předem bychom ale měli počítat s tím, že nezmizí úplně. A jak na to? Olej, který vytvoří skvrnu, je nutné rozpustit, aby začala mizet samotná skvrna.

 

První pomoc po návratu domů: Potřísněný kousek oděvu pomažte pracím gelem a jemně ho vetřete do látky. Pak ho nechte alespoň 10 minut působit a nakonec věc vyperte na maximální možnou teplotu, aby nedošlo k jejímu poničení. Vyzkoušet to můžete nejen u opalovacích krémů, ale i u sprejů a olejů na opalování. 


Pár rad, které vás možná zachrání

Pokud se své blůzky ještě nechcete vzdát, vyzkoušejte některou z laických rad. Výsledkem budete možná překvapená!

Prostředek na mytí nádobí:

Protože vzniklé skvrny od opalovacího krému na vašem oděvu jsou olejové, pomůže cokoli, co dokáže potřísněnou část odmastit. Vyzkoušejte tedy prostředek na mytí nádobí a postupujte stejně jako u pracího gelu.

Jelen:

Jestli jste ještě nevyzkoušela mýdlo s jelenem, máte skvělou příležitost. Poškozený kousek prádla namydlete a nechte ho působit několik hodin. Pak ho můžete dát vyprat.

Speciální prostředek na rozpouštění fleků:

Budete se sice potýkat s chemií nejvyššího kalibru, svůj šatník tím ale zachráníte. Je k dostání v některých drogeriích, ale ne vždy zafunguje k vaší spokojenosti.

 

Vsaďte na jistotu a šetrnější opalovací prostředky

Skvrny na oblečení řešíme už velmi dlouho. Pokaždé, když si přineseme něco do šatníku, přejeme si, aby nám vybraný kousek vydržel co nejdéle. Nikdy by to ale neměl být důvod k tomu, abychom zanedbávali péči o sebe samotné. 

V opalovacích krémech, olejích a sprejích od NIVEA teď můžete najít partnera, na kterého se budete moct spolehnout nejen proto, že vás ochrání před slunečním zářením, ale i proto, že to vašemu oblečení tolik nezavaří. Díky unikátnímu složení se případné skvrny nedrží oděvů tak, jak tomu bývalo dosud, a po vyprání jsou méně viditelné. Vyzkoušejte to na vlastní kůži (a oblečení)!

 


I ostatní skvrny mohou být passé

Postupné ničení oblečení se bohužel netýká jen opalovací kosmetiky, ale i jiných krémů a ve velké míře i deodorantů. NIVEA proto myslí na vaše pohodlí a vaši svěžest, ale i na životnost vašich oděvů. Důkazem může být třeba řada antiperspirantů Invisible for Black & White, která zahrnuje tuhé antiperspiranty, „kuličky“ i spreje. Ty zabraňují vzniku žlutých skvrn od potu na bílém oblečení a nedělají bílé stopy na oblečení barevném.

Pokud dojde i k tomu, že se vám na tričko dostane třeba make-up, ani tehdy nemusíte věšet hlavu. Kromě žlučového mýdla nebo alkoholu vám může pomoci třeba i kvalitní odličovač, který se navíc bude chovat o dost šetrněji.