Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Ochranný sluneční faktor

JAKÁ HODNOTA OCHRANNÉHO FAKTORU JE PRO VÁS NEJVHODNĚJŠÍ?

Najděte nejlepší opalovací krém pro vaši pokožku.

Ochranný sluneční faktor určuje, jak dlouho a jak efektivně bude opalovací krém chránit vaši pokožku. Zjistěte, jak vypočítat jeho ideální hodnotu právě pro váš typ pleti.

Užívejte si hřejivé objetí slunečních paprsků – správně zvolený OF

Ochranný sluneční faktor (OF)

Když sluníčko hezky hřeje do tváří, je to prima na pláži i na sjezdovce. Abychom si ale mohli užívat paprsků naplno, je dobré se chránit. Ochranný sluneční faktor (OF) je jedna z věcí, které určují účinnost opalovacího krému. Produkty NIVEA určené k opalování chrání pokožku před UV zářením, spálením od sluníčka i nebezpečnými volnými radikály. Na každého z nás ale působí sluneční paprsky trochu jinak. Existují různé typy v závislosti na barvě naší pleti, vlasů a očí. Světlá pleť potřebuje větší ochranu před sluncem než lidé s tmavší barvou pleti. A proto existují různé ochranné faktory tak, aby existoval vhodný přípravek pro každý typ pleti.

Co je důležité vědět: Zjistěte si, jaká hodnota OF odpovídá právě vašemu typu pleti. Jeho hodnota vychází z času, po který může být vaše pokožka vystavena slunci, aniž by se spálila. Obecně to bývá - v závislosti na typu pokožky, místě pobytu a ročním období - průměrně 5 až 30 minut.

OF faktor

Tento vzorec vám pomůže určit, jaký ochranný sluneční faktor je pro vás nejlepší. Snadno si pak zvolíte vhodné produkty, díky kterým budete moci bez starostí relaxovat. Na pláži i na horách.

Vysoký ochranný faktor

Přípravky s vysokým ochranným faktorem prodlouží požitek z opalování a zajistí vám zdravé opálení

 

Faktory se obecně dělí na tyto úrovně ochrany:

  • nízká (6–10)
  • střední (15–25)
  • vysoká (30–50)
  • velmi vysoká (50+)

Jak zjistíte, který ochranný sluneční faktor se hodí právě pro vaši pokožku?

Následující kritéria byste měli vzít v úvahu, když určujete vhodný ochranný faktor:

  • Jak dlouho chcete zůstat na slunci.
  • Jaký typ pleti máte.
  • Kde se sluníčku vystavujete.
  • Kdy plánujete pobývat na slunci.

Dopřejte své pokožce kvalitní krém, který ji ochrání před všemi typy nebezpečí

Co je důležité: Ochranný sluneční faktor v opalovacích krémech vyjadřuje především ochranu před UVB zářením. NIVEA produkty určené k opalování vás ale ochrání i před UVA zářením. Správný poměr UVA a UVB ochrany definuje doporučení Evropské unie. A všechny výrobky NIVEA tento poměr samozřejmě splňují.

UV filtry

Minerální filtry

Minerální UV filtry v produktech určených k opalování jsou vyrobeny převážně z oxidu titaničitého a oxidu zinečnatého. Mechanismus ochrany těchto UV filtrů je založen nejen na absorpci slunečního záření, ale také na fyzikálním jevu, kdy dochází k odrážení a rozptylu slunečního světla.

Chemické filtry

Vedle minerálních filtrů existují i filtry chemické, jejichž ochrana je založena výhradně na absorpci UV záření. V tomto případě jde o škodlivé UV záření, které je přeměněno na tepelnou energii. Aby bylo dosaženo požadované ochrany proti UVA/UVB záření, kombinují se různé chemické UV filtry navzájem. Jejich účinnost navíc ovlivňuj i další kritéria, jako je například odolnost vůči vodě.

Ochrana před poškozením DNA

UVA paprsky nezpůsobují žádné bolestivé příznaky na kůži, ale pronikají velmi hluboko do buněk dermis (tedy do vrstvy, která se nachází pod vnější kůží čili epidermis). Stimulují tvorbu volných radikálů a mohou poškozovat buňky, v dlouhodobém horizontu pak i samotnou DNA. UVB paprsky pronikají "pouze" do epidermis. Jsou zodpovědné za vaši bronzovou pleť, ale také za spáleniny a rakovinu kůže, protože přímo poškozují DNA. Používání ochranných slunečních prostředků vás ale ochrání před negativními vlastnostmi UVA i UVB záření.

Opalovací krém

Vyšší sluneční ochranný faktor vám poskytne lepší ochranu před UV zářením než nižší faktor.

Dlouhotrvající přirozené opálení

Pokud se budete chránit přípravkem s vysokým ochranným faktorem, vaší pokožce potrvá delší dobu, než získá přirozené opálení. To ale také znamená, že bude opalování zdravější a méně rizikové. A co víc, zlatavé opálení vám déle vydrží!

A pozor, máme pro vás ještě jednu novinku: NIVEA SUN vyvinula nový produkt, který pokožku chrání a zároveň podporuje přirozené zhnědnutí kůže. NIVEA SUN Olej na opalování ve spreji podporující zhnědnutí obsahuje přírodní rostlinný extrakt, který spouští vlastní produkci melaninu v pokožce. Výsledkem je dlouhotrvající a přirozené opálení.