Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Vyrazte si s kamaradkami

Vyrazte si s kamarádkami!

Váš drobeček to bez vás zvládne.

Nebojte se vyrazit si bez miminka. I vy potřebujete čas pro sebe. Zbavíme vás obav, že je příliš brzy.

Nebojte se vyrazit si bez miminka

Po narození miminka se svět točí jen kolem něj. A maminky pak často zapomínají samy na sebe. I když je péče o děti ta nejkrásnější část vašeho života, není nutné být mámou na plný úvazek. Ve dvou letech je dítě zcela schopné obejít se bez vás nejen pár hodin, ale i pár dní. A mnohdy mu to prospěje.

zvládne to

Ven bez miminka: Opravdu to zvládne?

Při pohledu na to malé štěstí, které ještě donedávna potřebovalo veškerou vaši pozornost, není divu, že se vám hlavou honí otázky typu: Co když bude brečet? Zvládne to beze mě? Nebojte se, zvládne to lépe než vy sama. Dvouleté dítě už jen zřídka potřebuje mateřské mléko. Většinou už je na pevné stravě, kterou mu zvládne podávat klidně tatínek, nebo babička. 

V tomto věku navíc děti vítají každou změnu stereotypu. Chtějí objevovat, zažívat nová dobrodružství. Pokud bude pár hodin, či dní vídat někoho jiného než jen maminku, bude to pro něj obrovské vzrušení. 


Vyvarujte se chyb

Žádné nepozorované vytrácení se, když se zrovna nikdo nedívá. To je metoda, ke které se rodiče často uchylují v domnění, že to pro dítě bude snesitelnější. Opak je ale pravdou. Mnohem lepší variantou je v klidu dítěti vysvětlit, kam jdete a že se vrátíte. Loučení však zbytečně neprodlužujte.