Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

pálení žáhy v těhotenství

Pálení žáhy v těhotenství

Snadné tipy, jak se zbavit pocitu polykače plamenů.

Zjistěte, jak snadno zatočit s nepříjemným pocitem plného žaludku
i pálení v krku a na hrudi.

Pálení žáhy v těhotenství můžete úspěšně předejít

Kdy pálení žáhy v těhotenství skončí?

Nastávající maminky trápí pálení žáhy nejvíce v prvních třech měsících. V druhém trimestru většinou ustupuje, aby se pak znovu vrátilo v posledním trimestru. Tehdy totiž rostoucí miminko zvyšuje tlak na žaludek, a tím se jeho obsah dostává opět nahoru. A jak lze pálení žáhy předcházet?

 
 

Pálení žáhy trápí téměř všechny těhotné ženy. Víte proč?

Máte neodolatelnou chuť na všechno, co je zrovna po ruce? Když v těhotenství přijde touha po něčem na zub, dokáže málokdo přemýšlet o otravném pálení žáhy, které bude co nevidět následovat. S trochou dobré vůle ale můžeme právě pálení žáhy v těhotenství úspěšně předejít nebo alespoň zmírnit jejich průběh.

V těhotenství je ženské tělo k pálení žáhy náchylnější. Proč tomu tak je? Jícen ústící do žaludku je uzavřen jakousi „zpětnou záklopkou“. Ta zabraňuje, aby se obsah žaludku včetně žaludečních šťáv vracel zpět do jícnu. Těhotenské hormonální změny však zpomalují zažívání a uvolňují svalové sevření jícnu, takže žaludeční šťávy putují vzhůru a způsobují nepříjemné pálení na hrudi.  

Je to stejné, jako když držíte balónek naplněný vodou. Dokud otvor balónku pevně svíráte mezi prsty, voda neuniká. Jakmile však sevření jen trochu povolíte, voda může snadno vytéct, zvlášť pokud je balónek nebo vaše tělo v pohybu. Pokud vás tedy pálí žáha, funguje jako první pomoc klidový režim.

 

Trápí vás také nevolnosti?

ranní nevolnosti

Zjistěte, co dělat, když ranní nevolnosti udeří.

Co na pálení žáhy v těhotenství

pálení žáhy

A co ještě?

Dále by maminky měly vyloučit nebo omezit potraviny a nápoje, o kterých se opakovaně přesvědčily, že vyvolávají pálení žáhy. Pokud se ale příznaky pálení žáhy a překyselení vyskytují delší dobu nebo jsou intenzivní, je nezbytné kontaktovat lékaře a podrobit se vyšetření.