Nevzdávejte se romantiky: Sex v těhotenství není tabu, ale…

UŽIJTE SI JEDNU Z POSLEDNÍCH MOŽNOSTÍ PRO INTIMNÍ CHVILKY.

Jak je to s intimními hrátkami v průběhu těhotenství? Změní se vaše touhy a nemůžete nějak ohrozit miminko?

Ovlivní těhotenství vaše sexuální touhy?

Každá budoucí maminka vnímá během těhotenství erotické prožitky jinak. Ve vašem těle probíhá řada hormonálních změn, které mohou vyvolat intenzivnější pocity a zvýšenou sexuální touhu, nebo mohou naopak zapříčinit její snížení

Zejména v prvním trimestru pro vás může být sexuální aktivita obtížná – pociťujete únavu, nevolnost nebo podrážděnost. Ve druhém trimestru se však začnete cítit lépe, získáte energii a na hrátky s partnerem se znovu budete těšit.

 

Buďte pro svého partnera atraktivní i v těhotenství. Podívejte se, jaká je těhotenská móda: tipy, kam zajít a pro co.


Sex v těhotenství: Miminko je v bezpečí

Těhotné ženy často mívají z pohlavního styku obavy, protože si myslí, že by nějak mohly ublížit miminku. Pokud vám lékař nedoporučí, abyste sexuální styk vynechala, není žádný důvod se omezovat.

Sex v těhotenství je zcela bezpečný, pokud je žena zdravá. Děloha je od pochvy v dostatečné vzdálenosti a miminko navíc chrání svalstvo v dutině děložní, plodová tekutina a také plodové obaly.

 

Chcete si stále připadat přitažlivá? Zůstaňte v kondici díky cvičení! Skvěle vám prospěje jóga v těhotenství: jednoduché pozice, které zvládnete i s rostoucím bříškem.

 

Promluvte si o tom

Obavy však mohou ovlivnit také přístup vašeho partnera – začne být úzkostlivý, opatrný a erotický zážitek si nebude tolik užívat. Promluvte si s ním a vysvětlete mu, že je vaše děťátko v bezpečí. Povězte mu, která poloha vám vyhovuje a jak je vám to příjemné.

Může se také stát, že během těhotenství na pohlavní styk prostě nebudete mít chuť. Svěřte se partnerovi se svými pocity, určitě vás pochopí. Můžete mu navrhnout, že si intimní chvilky budete užívat jinak – třeba mazlením nebo masáží.


Pocítíte nějaké změny během sexu?

Vlivem hormonů budou vaše prsa citlivější a pohlavní orgány více prokrvené – erotické zážitky tak možná budete prožívat silněji. Po pohlavním styku můžete pociťovat drobné kontrakce, které jsou však zcela odlišné od těch porodních. Pokud máte normální průběh těhotenství, nemohou vést k předčasnému porodu.