Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

dětské dorty

Dort pro děti

Rady, jak upéct zdravý dárek pro nejmenší.

Narozeniny, a zvláště ty dětské, jsou jednou z příležitostí, která si zaslouží dort. Nicméně uspokojit mlsné dětské jazýčky a upéct opravdu zdravý dort je velký oříšek. Pojďte péct s námi a zdravý narozeninový dort bude hračka.

Jak upéct zdravý dárek pro nejmenší?

Dětský dort by měl být nejen krásný a chutný, ale hlavně zdravý. Bez umělých barviv, aromat, sladidel a tolik diskutovaných „éček“. V obchodě takový dort seženete jen stěží. Upéct si proto svůj vlastní dort je tou nejlepší variantou, kterou můžete zvolit. A hlavně, jen vy sama víte, co vašemu dítěti chutná.

ingredience

Pravidlo 1: Vyhněte se bílému cukru a bílé mouce

Pokud chcete, aby byl dort opravdu zdravý, vyhněte se bílé mouce, respektive zvýšenému množství lepku. U dětí se nadbytek bílé mouky může projevit častějšími rýmami a nachlazením a v pozdějším věku může vést i ke vzniku cukrovky či celiakie. Narozeninový dort raději upečte ze zdravější celozrnné mouky, která obsahuje mnoho vitamínů, minerálních látek a vlákniny.

Snižte, nebo zcela vynechte použití bílého cukru. Cukr je to poslední, co by se mělo na jídelníčku vašich dětí objevit. Nadměrné množství cukru vede k obezitě, ke vzniku mnoha závažných onemocnění a přispívá ke vzniku zubního kazu. 

Nahraďte ho mnohem zdravějšími sladidly. Skvělé alternativy jsou med, stévie, javorový sirup či obilné slady, které se vyrábí z obilí - nejčastěji z ječmene nebo pšenice. Sice méně sladí, ale pro organismus mají mnohem větší přínos.

 

pusa s krémem

Pravidlo 2: Odlehčete krém

Naprosto nevhodné jsou v dětských dortech smetanové a máslové krémy. Naopak ideální může být dort s jogurtovým základem, riccotou či mascarpone. Místo klasické zakysané smetany můžete zase použít smetanu nízkotučnou. Dosladit a dochutit jej můžete domácí marmeládou nebo kousky čerstvého ovoce.

Mimochodem, k narozeninám patří dárky a hračky. Podívejte se na nejlepší hry pro děti.

hry pro děti

domácí marcipán

Pravidlo 3: Použijte přírodní barviva – borůvky, kakao či kurkumu

U dětského narozeninového dortu je velmi důležité konečné zdobení. Dort, který bude hrát všemi barvami, bude pro vaše dítě více přitažlivý a zajímavý. Zručnější maminky či babičky si mohou vyrobit domácí marcipán barvený přírodními barvami a vymodelovat pohádkové postavičky, hrdiny či zvířátka. 

Ty méně zručné mohou přírodní barvivo zamíchat rovnou do krému a dort dozdobit ovocem. Při zdobení si dejte pozor na velké kusy oříšků, bonbóny či nejedlé části! Snadno by mohlo dojít k jejich vdechnutí. Zvýšené opatrnosti je také třeba dbát při použití exotického ovoce, na které by mohlo být vaše dítě alergické.

První narozeniny a první narozeninový dort máte zdárně za sebou? Teď vás možná čeká první dovolená s miminkem.