Pleťové masky: nebojte se kombinovat


KOMBINUJTE PLEŤOVÉ MASKY PODLE TOHO, CO SI ŽÁDÁ VAŠE PLEŤ!

Naše pleť není na všech částech obličeje zcela stejná. Některá místa se snáze mastí, jiná podléhají vysoušení. Proto se nevyplatí používat jedinou pleťovou masku na celý obličej. Chceme-li o pokožku obličeje správně pečovat a efektivně ji čistit, měli bychom se na každou část tváře zaměřit zvlášť.

Vše v jednom? Ideální je kombinace!

žena s pleťovou maskou

Jediná pleťová maska, která by naši pleť zároveň čistila, omlazovala, hydratovala a zvláčnila, existuje spíš v našich představách než v realitě. Každá složka pleťových masek má svůj specifický účinek a ne každý účinek se hodí pro všechny typy pleti.

A právě proto je ideálním řešením pleťové masky kombinovat. Nový trend v péči o pokožku se ještě hlouběji zabývá zvláštními potřebami pleti a hledá řešení pro každou oblast zvlášť. Správnou kombinací přírodních pleťových masek totiž docílíte zdravé pokožky, která bude čistá a hebká v každé části.

Obličejové masky nemusíte aplikovat zvlášť, ale lze je kombinovat a nanášet ve stejnou chvíli, aniž by se překrývaly. Při kombinaci však dbejte na vhodné načasování. Některé masky se mají nechat působit kratší dobu než jiné a příliš dlouhá doba aplikace by mohla pokožku podráždit.

Maska pro každou část obličeje

Každá pleťová maska má jiné účinky, proto je dobré je kombinovat. Musíte ale vědět co a s čím.

Osvěžte pleť kolem očí

Pleť kolem očí je velice jemná. Potřebujete proto šetrnou péči, která ji nepodráždí, ale citlivě o ni pečuje. Pokud je pokožka kolem očí zanedbaná, snáze podléhá tvorbě vrásek nebo ranním otokům.

Vyhlazující pleťové masky s koenzymem Q10 nebo s obsahem kyseliny hyaluronové pokožku kolem očí vyživí a pomáhají tak předcházet tvorbě jemných vrásek. Na otoky a tmavé kruhy pod očima zase pozitivně působí obličejové masky s kofeinem.


Šetrně opláchněte nebo jen odrolte

Při aplikaci pleťové masky byste měli dbát nejen na správné načasování, ale i na vhodný způsob oplachování. Abyste z blahodárných účinků vytěžili maximum, nechte drolivé typy masek zaschnout a poté je šetrně odrolte. Živiny tak zůstanou v pokožce, místo aby se spláchly s proudem vody při oplachování.

Jak pečovat o mastnější T-zónu?

Linie čela, nosu a brady se někdy označuje jako T-zóna. Pro tyto části obličeje je charakteristická větší produkce kožního mazu a pokožka je kvůli tomu často lesklá. Nadměrná produkce kožního mazu může navíc způsobovat ucpávání pórů v pokožce a vznik zanícených pupínků.

O mastnější části obličeje velmi dobře pečují například přírodní jílové masky. Jíl vyčistí ucpané póry a zmírní nadměrnou produkci kožního mazu.

 

Hydratujte své tváře 

Ve srovnání s T-zónou mají naše tváře spíše tendenci k vysoušení než k nadměrnému maštění. Kůže našich tváří produkuje menší množství ochranného mazu a pokožka může při vnější zátěži snáze vysychat a praskat. 

Pro naše líce se proto hodí pleťové masky s hydratačním a zvláčňujícím efektem. Blahodárně působí například arganiový olej a bambucké máslo. Přírodní složky pokožku vyživí a pomohou jí déle si zachovat přirozenou vláhu.

T-zóna
pleť kolem očí

Dopřejte očím tu nejjemnější péči

Věděli jste, že když na odstranění masky použijete vodu, velkou část živin tak z pokožky spláchnete? Lepší je ji jemně odrolit.
dekolt

Nezapomínejte na dekolt

Pleťovou masku nemusíte nutně nanášet jen na obličej. Příjemnou službu tím prokážete i svému dekoltu.

Vyrobte si vlastní pleťovou masku

Vyzkoušejte tři pleťové masky, kterými dodáte náležitou výživu celému obličeji. Zvládnete si je vyrobit i sami doma. Stačí vám pár jednoduchých ingrediencí.
avokádo
tvaroh a med
kokosový olej

Vyživující avokádo

Rozmačkejte jedno zralé avokádo na jemnou kašičku a naneste ji na tváře. Nechte masku 20 minut působit a poté ji opatrně opláchněte teplou vodou. 

Zvláčňující maska z avokáda 

Avokádo obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou velmi důležité pro tvorbu ochranné tukové vrstvy pokožky. Živiny obsažené v avokádové masce pleť snadno vstřebá, zůstane vláčná a chráněná proti vysychání. Proto je maska z avokáda ideální pro hydrataci vašich tváří.

 


Očistná maska z nízkotučného tvarohu a medu

Vytvořte si jednoduchou masku, která zabrání nadměrnému maštění T-tóny a zanášení kožních pórů. Stačí smíchat 1-2 polévkové lžíce nízkotučného tvarohu a čajovou lžičku medu. Směs důkladně promíchejte a naneste ji na oblast čela, nosu a brady. Po 20 minutách masku opláchněte teplou vodou.

 

 

Osvěžující maska z kokosového oleje a kávy

Probouzíte se s tmavými kruhy pod očima? Využijte blahodárných účinků kokosu a kávy. Kofein vám pomůže zmírnit opuchnutí kolem očí, kokosový olej obnoví přirozenou tenzi pokožky. Smíchejte čajovou lžičku kokosového oleje a čajovou lžičku kvalitní kávy. Dobře rozmíchanou masku naneste na kůži pod očima a nechte ji 20 minut působit. Poté masku opláchněte a užívejte si svěžího pocitu. 
Vždy připraveni pečovat o svou pleť

Aby se regenerační účinky pleťových masek opravdu viditelně projevily a měly dlouhodobý efekt, je důležité aplikaci opakovat. Ne každý týden se nám ale podaří vyčlenit si čas na péči o tělo a zkrášlující procedury. Mějte vždy náhradní plán v záloze a využijte pleťové masky, které pro vás připravila NIVEA. Přichystané masky jednoduše nanesete a o nic dalšího se nemusíte starat.

Výživná medová maska

Pleťová maska obohacená o výtažky z medu a přírodní mandlový olej vaši pleť vyživuje a čistí. Díky obsahu mandalového oleje zůstane vaše pokožka po aplikaci hydratovaná a pružná, medový extrakt zase zvýší odolnost vůči nečistotám a zánětům.

masky NIvea

Vyhlazující maska proti vráskám Q10 POWER

Hledáte účinný recept proti vráskám? Vyhlazující maska s koenzymem Q10 pomáhá k opětovnému napnutí pokožky a viditelně tak zmírňuje tvorbu vrásek ve vašem obličeji. Jedinečná maska zanechává vaši pleť omlazenou a svěží.
productstage_bg