Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Milujte své pihy

Milujte své pihy a naučte se o ně pečovat!

Pečujte o svou pleť a buďte neodolatelná – ano, i s pihami.

Patříte mezi ženy, kterým příroda nadělila právě pihy v obličeji? Přemýšlíte, jak se jich zbavit? Pečujte o svou pleť a mějte ji ráda takovou, jaká je. Bude neodolatelná – ano, i s pihami.

I pihovatá pleť může být okouzlující a zářivá

Ženám, které jsou ze svých pih zoufalé, se to může zdát nemožné, ale podle průzkumů 3 ze 4 pihovatých žen svou pleť milují. A některé celebrity jsou dokonce ochotné zaplatit za zákrok, který na jejich tváři tuhle ozdobu vykouzlí. Patříte právě mezi zbylou čtvrtinu? Máme pro vás dobrou zprávu – vaše pleť může být krásná i s pihami. 

Řešením přitom nemusí být jen dokonalý make-up, chemický peeling nebo laserový zákrok. Správná péče a prevence dokážou zázraky. Chce to jen pevnou vůli a pár minut navíc, především během slunečných dní. Lze tedy udržet pihy na uzdě po celý rok? Ano, dokonce i v létě. Abychom ale odhalili způsoby, které opravdu zabírají, je třeba nejprve zjistit, co pihy způsobuje.

Jak pihy vznikají?

Neodolatelné pihy

Majitelky pih jistě tuší, že na vině není pouze genetika, ačkoli právě ta bývá hlavní příčinou. Pokud jste tedy pihatá vy, je velmi pravděpodobné, že se stejným údělem se budou potýkat i vaše děti. Na druhou stanu ne všichni řeší pihy po celý život. Někdy v dospělosti zmizí a už se nevrátí, jindy se objeví jen na pár dní nebo týdnů po pobytu na slunci. 


Melanin: Ochránce i viník

Svůj podíl na vzniku pih mají sluneční paprsky, které v těle vyvolávají reakci, na jejímž konci stojí právě kobercový výsev nových pih. A proto se často stává, že během letních měsíců se původně roztomile pihovatá pleť změní v pole hrající všemi odstíny hnědé nebo dokonce červené barvy.

Hlavním viníkem je melanin. Pokud je slunce příliš silné, irituje kůži do hloubky a může způsobit drobné záněty. Aby pokožka tento nápor zvládla, dochází v buňkách k vytváření enzymu tyrosinu, který se přeměňuje na melanin neboli kožní pigment. Ten sice chrání pokožku před UVA a UVB zářením, ve výsledku se ale na kůži projeví právě vznikem hnědých skvrn.


Hormonální změny a další příčiny

Podobný vliv, jako má UVA a UVB záření, mohou mít i látky, které do těla dostáváme zvenčí. Někteří lidé jsou citliví třeba na léky, parfémy nebo krémy. Pokud víte, že vaše pleť na pihy trpí, vyhněte se také třezalce a bergamotovému oleji. Tyto dvě přírodní látky totiž zvyšují citlivost pleti na světlo. Tvorbu melaninu může zapříčinit rovněž užívání hormonální antikoncepce, ale i hormonální změny v těhotenství nebo klimakteriu.


Držte pigment na uzdě!

Naštěstí na trhu existují přípravky, které výskyt pigmentových skvrn kontrolují. Mezi ně patří třeba ty, jejichž součástí je látka zvaná lumicinol. Jedná se o aktivní složku působící v místě, kde dochází k produkci melaninu. Po aplikaci na pokožku blokuje činnost enzymu tyrozináza, který je nezbytný pro produkci melaninu, a cíleně tak omezuje jeho tvorbu. Při pravidelném používání pigmentové skvrnky viditelně zesvětlí. Vysokou koncentraci této látky najdete například v Remodelačním séru proti pigmentovým skvrnám Cellular Elasticity.

Snažíte se své pihy přeci jen zakrývat make-upem? Poradíme vám, jak na krásný make-up po celý den!

Další příčiny

Vyzrajte na pihy díky ochraně před sluncem

Jak ochránit pokožku před sluncem bychom se mohli učit od Japonek, které bez slunečníku nevynesou ani smetí! Chce-li se ale pihám vyhnout v našich zeměpisných šířkách, nemusíte s sebou všude nosit slunečník. Pleť lze před sluncem chránit i jednodušeji, a to pomocí denního krému s ochranným faktorem.

Ochrana přes sluncem

UVA a UVB filtry v krému zabraňují slunečním paprskům spustit proces, při němž dochází k vzniku pigmentových skvrn. Pleť je intenzivně hydratovaná, a proto jemná a hebká. A co je nejdůležitější, drží pihy opravdu na uzdě. Přesvědčte se!

 

Ochranný faktor 30? Pro pihovatou pleť nezbytnost

Samozřejmostí by mělo být používání krému s ochranným faktorem alespoň 15. Ideální ochranný faktor pro tento typ pleti je ovšem 30. Příkladem takového krému je Ochranný denní krém proti vráskám Q10 Power od NIVEA. S ním zabijete hned dvě mouchy jednou ranou. Krom pih a větších pigmentových skvrn totiž díky jeho použití předejdete i vzniku vrásek, které má sluneční záření rovněž na svědomí.

Takových multifunkčních krémů najdeme v českých obchodech více. Vzniku pigmentových skvrn a vrásek spolehlivě zabrání také Zpevňující denní krém Hyaluron Cellular Filler s OF 30 od NIVEA. Jemné, a přitom účinné složení s kyselinou hyaluronovou, extraktem z magnolie a kreatinem chrání proti předčasnému stárnutí. 

Pihovatá pleť