BB krém: Základ sjednocené pleti


TIPY JAK ZÍSKAT ZÁŘIVOU A BAREVNĚ SJEDNOCENOU PLEŤ.

BB krémy, známé také jako Beauty Balzámy, se staly tak populárními, že je pro sjednocení pleti používají nejen ženy, ale dokonce i muži. Těm z vás, kteří ještě neměli příležitost BB krém vyzkoušet a poznat jeho přednosti, přinášíme tipy, jak ho využít pro získání zářivé a barevně sjednocené pleti.

5 DŮVODŮ PROČ ZAČÍT POUŽÍVAT BB KRÉM

  1. Snazší péče o pleť. Především v létě oceníte, že BB krém pleť hydratuje, sjednocuje její tón jako lehký make-up a zároveň obsahuje i ochranu proti slunci s OF 10. Zapomeňte tak na každodenní rutinu: krém – podkladová báze – make-up. S BB krémem zvládnete vše v jednom. 
  2. Sjednocený tón pleti a vyhlazené póry. BB krém přináší snadný recept na sjednocenou pleť pomocí lehkého tónování. Nemusíte se tak obávat zvýrazněných pórů nebo nepřirozeného vzhledu, jaký může způsobovat běžný make-up. 
  3. Rozzářená pleť. BB krém vaši pleť nejen sjednotí, ale dodá jí i novou jiskru, čímž přirozeně podtrhne její tón. Žádná maska, ale jemné zvýraznění vaší přirozené krásy
  4. Krytí jemných nedostatků. S BB krémem vás nezaskočí ani drobný pupínek, takže nemusíte ihned sahat po krycí tyčince. Poradí si i s pigmentovými skvrnami, začervenalou pletí, jemnými linkami a známkami únavy, jakou tmavé kruhy pod očima.
  5. Hydratace pleti. BB krém nejen zkrášluje, ale i pečuje. Vaše pleť bude po celý den dostatečně hydratovaná.


5 V 1 A MNOHEM VÍCE SE ZKRÁŠLUJÍCÍMI BB KRÉMY NIVEA

Všechny přednosti BB krémů se spolu s dalšími pečujícími ingrediencemi potkaly v receptuře NIVEA v řadě zkrášlujících hydratačních BB krémů 5 v 1. Najdete je ve 2 variantách – pro světlý a tmavší tón pleti  – aby si každý mohl zvolit tón, který mu nejlépe sedí. BB krémy NIVEA totiž obsahují mikrominerály a barevné pigmenty s jemným tónovacím účinkem, které zajišťují rovnoměrné krytí pleti za každých okolností, takže můžete svůj dosavadní make-up zkusit zaměnit za BB krém.

BB kremy 3

Navíc svou pleť už nebudete tolik zatěžovat jako s běžným make-upem. „Výhodou mikrominerálů je to, že jsou velmi malé a rovnoměrně rozložené, pleť nezatěžují, ta může volně dýchat a nedochází k ucpávání pórů,“ vysvětluje Sepideh Reshad z oddělení vývoje produktů péče o pleť společnosti Beiersdorf a dodává: „V NIVEA BB krémech je navíc použita speciální polychromatická technologie – velmi jemné mikropigmenty odlišných odstínů hnědé, černé, žluté a červené. Jejich kombinace pak poskytuje pleti lehké zabarvení, které přirozeně ladí s vlastní barvou pleti.“ 

Vedle obvyklých složek běžných BB krémů obsahují BB krémy NIVEA navíc aktivní látku Hydra IQ, která spolu s provitamínem B5 pleť hloubkově hydratuje, a bambucké máslo, které jí dodá výživu.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

VŠE, CO VÁS ZAJÍMÁ O BB KRÉMECH

1. JAK POUŽÍVAT ZKRÁŠLUJÍCÍ BB KRÉM?
Úplně stejně jako jiné krémy, jen dbejte na dokonalé rozetření v linkách a vráskách kolem nosu, rtů a očí. Pozor na zachycení krému v obočí – krém pečlivě rozetřete do okolí nebo přebytek krému zachycený z chloupků odstraňte tamponkem či vatovou tyčinkou.

 

2. LZE POUŽÍVAT BB KRÉM JAKO PODKLADOVOU BÁZI?
Lze, ale proč byste to dělaly? BB krém sice o pleť pečuje a vyhlazuje ji jako podkladová báze, ale současně pleť tónuje, takže nanášet přes ni ještě make-up je zbytečné.

 

3. JAK BB KRÉM KOMBINOVAT S DALŠÍ PÉČÍ, JAKO JSOU KRÉMY PROTI VRÁSKÁM NEBO PÉČE O SUCHOU A PROBLEMATICKOU PLEŤ?
BB krém NIVEA je sám o sobě pečující, hydratační a zklidňující. Je to zkrátka víceúčelová kombinace péče, UV ochrany a make-upu. Není to však ani klasický denní pečující krém, ani skutečný make-up. Samy tedy musíte otestovat, zda vaší pleti BB krém stačí nebo zda potřebujete výraznější krytí či intenzivnější péči. Není na škodu, když v případě velmi suché pleti použijete jako základ sérum nebo lehkou denní péči. Pro výsledný efekt a maximální spokojenost používá řada žen pod BB krém séra, hydratační péči i korektor. Praktickým řešením je používat BB krém ráno a v závislosti na individuálních potřebách pak dopřát pleti intenzivní péči v rámci večerního ošetření. V závěru dne si tedy dopřejte výživné noční krémy, protivráskovou péči, péči o problematickou pleť apod.

4 . ZAKRÝVÁ BB KRÉM JEDNOTLIVÉ NEDOSTATKY PLETI?
Zakrýt lehké začervenání a menší nedokonalosti můžete i s pomocí BB krému – v tomto případě jej naneste špičkou prstu nebo jemným štětečkem. Pamatujte však, že krycí schopnost BB krémů není tak vysoká jako u korektorů či krycích make-upů. Velmi tmavé plochy, jako jsou například mateřská znaménka, pigmentové skvrny a pihy, lze s jejich pomocí spíše lehce zjemnit. K zakrytí velmi tmavých nedokonalostí pleti je vhodnější krycí make-up. BB krém ovšem může být dobrou volbu při problémech s mastnou pletí, pro kterou NIVEA vyvinula speciální Zmatňující hydratační BB krém.

5. JE BB KRÉM VHODNÝ TAKÉ NA KRK A DEKOLT?
BB krém můžete používat jak pro ošetření pleti obličeje, tak pro ošetření krku a dekoltu. Zde jej však používejte opatrně a v menším množství, neboť stejně jako běžný make-up může zanechat skvrny na oblečení a doplňcích.

6. ODKUD POCHÁZÍ BB KRÉM A KDO HO VYMYSLEL? ZNÁME ODPOVĚĎ.
Přestože se uvádí, že BB krémy pocházejí z Asie, není to tak úplně pravda. V Asii se sice začaly masově používat a získaly velkou oblibu, ale původně jej jako výrobek, který přinášel jak krycí efekt, tak pečující účinek, vyrobil na konci 60. let 20. století německý specialista na kosmetickou péči.Zpočátku byl krém používán jako výživná a regenerační péče po kosmetických ošetřeních. Díky korejským zdravotním sestrám se dostal do Koreje, kde objevili jeho příznivé účinky na nedokonalou pleť a dále složení BB krému zdokonalovali. A jako specifická kategorie kosmetické péče si až teprve nedávno BB krém našel cestu zpět do Evropy.

Objevte BB krémy i vy v jejich nejlepší formě – ve formě zkrášlujících BB krémů NIVEA.