Alergie na kosmetiku


CO NÁS NEJČASTĚJI TRÁPÍ?

Radujete se z nových líčidel nebo pleťové péče, ale po jejím použití se vám na pokožce objeví červené fleky nebo pupínky? Alergická reakce na kosmetiku je poměrně častá. Setká se s ní každá čtvrtá žena. Jak se jí vyhnout a co pomáhá, když už vás zaskočí?

Jak se alergie na kosmetiku projevuje?

Alergie začíná zarudnutím kůže, které se buď zhoršuje nebo po chvilce zmizí. Pokud přetrvává, pravděpodobně se k němu přidá nepříjemné svědění. Často se může objevit také ekzém, se kterým se pojí puchýřky. Při použití nevhodného opalovacího krému může dojít i k pigmentaci kůže, která se objevuje především u očních víček nebo na rukou. 
Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?
Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?

Jak se vyvarovat podráždění pokožky

 

Ptáte se, zda existuje způsob, jakým se alergie vyvarovat? Ano, a my vám jich hned několik poradíme:

 

  • Vyhledávejte produkty, které mají co nejkratší složení. Tím značně snížíte riziko výskytu alergenu. 
  • Před použitím výrobku ho vyzkoušejte na vnitřní straně předloktí a počkejte pár minut, abyste viděli reakci své pokožky. 
  • Tento tip vás možná překvapí, ale parfémy vždy aplikujte na oblečení, ne na pokožku. 
  • Snažte se používat jednu značku kosmetiky, která vám vyhovuje. Kombinace všech možných druhů může vést k většímu riziku podráždění pokožky. 
Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?

Dostavila se alergická reakce – co teď?

Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?
Namazaly jste se krémem a vaše pokožka začíná rudnout? Co nejdříve krém odstraňte vlažnou vodou. Vyhněte se odličovacím prostředkům, které by mohly vzniklou situaci ještě zhoršit. Pokud se zarudnutí nelepší, naopak se zhoršuje, raději vyhledejte lékařskou pomoc. V lékárně jsou k dostání také nejrůznější přípravky, které vám od svědění pomohou. Vždy se o nich však poraďte s lékárníkem nebo se svým lékařem. 

Mezi nejčastější alergeny patří chemické UV faktory nebo barvy

Dalo by se říct, že alergickou reakci mohou spustit veškeré kosmetické produkty: opalovací krémy, laky na nehty, krémy na obličej, barvy na vlasy, rtěnky, laky na vlasy, deodoranty a tak dále. Přečtěte si nejčastější alergeny, kterým je lepší se vyhnout: 

 

  • Chemické UV Faktory: Ty se nacházejí zejména v opalovacích přípravcích. Na rozdíl od fyzikálních UV faktorů pokožku více dráždí. 
  • Permanentní barvy: Než se pustíte do barvení vlasů, kápněte si barvu za ucho a počkejte pár minut na reakci. Neobjevilo se zarudnutí? Tak směle do barvení! 
  • Formaldehyd: Obsahují ho laky na nehty a patří mezi silné alergeny. Alergii poznáte tak, že vám zarudnou prsty, ale také krk a oči. Při výběru laků proto dávejte přednost těm bez formaldehydu. 
  • Methakrylát: Ten je obsažen zejména v lepidlech na umělé nehty.  Proto se ženám, které je nosí permanentně, doporučuje, aby si je jednou za tři měsíce nechaly sundat a daly svým nehtům prostor k regeneraci. 
  • Konzervanty a parfemační složky: Tyto bohužel obsahuje velké množství kosmetických produktů. Ne vždy to musí být na škodu, ale přece jen je lepší, když se neobjevují ve veškeré kosmetice, kterou používáte.  
Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?

Citlivá péče pro citlivou pleť

Víte, jaký typ pleti máte? Od toho by se měla odvíjet vaše péče o ni. Pokud máte citlivou pokožku, je potřeba jí věnovat citlivou péči. A co to znamená v praxi? Pečlivý výběr kosmetiky, kterou na svou pleť nanášíte. Měla by být bez parfemace a zklidňující. Existují dokonce i čisticí pleťové vodypleťová mléka nebo i peelingy určené pro citlivou pleť, které ji chrání před podrážděním. 
Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?

Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?

Víme, co vaše pleť potřebuje

Alergie na kosmetiku: Co nás nejčastěji trápí?
Vaše spokojenost je pro nás na první místě, proto se na složení našich produktů pečlivě zaměřujeme a používáme jen to, o čem jsme přesvědčeni, že je nejlepší. Často se necháváme inspirovat samotnou přírodou a při výrobě produktů využíváme například mandlový olej, bambucké máslo nebo zelený čaj. Všechny naše výrobky před uvedením na trh testujeme, ale nemusíte se bát, že by trpěla zvířata, všechny naše testy probíhají ve zkumavkách. Navíc jsme autoři postupu, který umožňuje otestovat potenciální alergickou reakci organismu bez toho, aby byla látka testovaná na živém tvorovi.