Masáže miminka

MASÁŽ PRO MIMINKA

NIVEA BABY PRŮVODCE.
Následující návod vám v deseti krocích ukáže, jak správně masírovat své miminko.

Ještě než začnete:

Jemná masáž, zejména po koupání, bude příjemným zážitkem pro Vás i Vaše miminko. Spokojené děťátko si užívá každý dotek. Masáž prohlubuje Vaše vzájemné citové vazby a navíc podporuje trávení, krevní oběh a posiluje imunitní systém. Není nic, co byste mohla udělat špatně, budete-li miminko masírovat jemnými doteky a tahy.

 • V místnosti by mělo být dostatečně teplo.
 • Umyjte si ruce a sundejte si prstýnky a náramky. Ujistěte se, že máte krátce a hladce zastřižené nehty.  
 • Před masáží zahřejte v dlaních malé množství oleje, např. Pečující olej NIVEA BABY. 
 • Věnujte pozornost reakcím miminka. Nedělejte nic, co je mu nepříjemné. 
 • Všechny masážní pohyby opakujte v průměru třikrát. Masírujte pomalu, jemně a v pravidelném rytmu. Soustřeďte se na klidné, jemné a plynulé pohyby.

Přehrajte si naše krátké video, které vám v deseti krocích ukáže, jak pomocí masáže vaše miminko uspat.


Masáž vašeho miminka v deseti krocích

Masáž hrudníčku

Začněte uprostřed hrudníku a pokračujte partiemi pod žebry.

Masáž ťapiček

Masírujte každý prstík zvlášť a pokračujte krouživým pohybem na dlaních.

Masáž ručiček

Hlaďte miminko po celém tělíčku od hlavy až po špičky nohou.

Masáž bříška

Masáž bříška přinese úlevu miminkům, které trpí plynatostí a nadýmáním.

Masáž záčíček

Masáž zakončete jemnými tahy na zádíčkách a zadečku.

 1. Hlavička: Jemnými pohyby masírujte miminku hlavičku. Podložte miminku prsty hlavičku a jemným tahy pokračujte zezadu směrem k ouškům. Položte bříška prstů na čelíčko a pokračujte až ke spánkům.
 2. Obličej: Opisujte prsty kruh kolem očí miminka. Jemnými tahy masírujte nosík po stranách a tvářičky směrem k ouškům. Poté pokračujte krouživými pohyby kolem oušek a pusinky a přesuňte se od bradičky dolů ke krku. 
 3. Ručičky: Jednou rukou si přidržujte ručičku miminka a masírujte každý prstík zvlášť. Pokračujte jemným tlakem a krouživými pohyby na dlaních. 
 4. Hrudníček: Začněte uprostřed hrudníku a tahy veďte podél žeber do stran. Dlouhými krouživými tahy ze středu do stran ve směru hodinových ručiček masírujte partie pod žebry. 
 5. Bříško: Nyní si miminko může užívat masáž bříška plynulými táhlými pohyby po směru hodinových ručiček. Tato masáž přinese úlevu miminkům, které trpí plynatostí a nadýmáním. 
 6. Nožičky: Pokračujte dlouhými tahy od žaludku, podél boků, přes nožičky až ke špičkám prstů. Promasírujte svaly nohou. Uchopte miminko za kotníčky a s úsměvem mu pokrčte nožičky směrem k bříšku a pohybujte jimi jako na kole. 
 7. Ťapičky: Uchopte jednu nožičku rukou a masírujte svaly chodidel malými krouživými pohyby. Pokračujte masáží jednotlivých prstíků u nohou.  
 8. Celé tělíčko: Nyní hlaďte miminko jedním dlouhým tahem od hlavy až po špičky nohou a pokračujte od ramínek po špičky. Tak končí masáž vleže na zádíčkách. 
 9. Zádíčka a zadeček: Opatrně otočte miminko na bříško. Jemnými tahy hlaďte miminko od ramen přes ruce až k prstíkům. Promasírujte svaly po pravé i levé straně páteře až k zadečku. Jemným tlakem prstů namasírujte svaly zadečku a pokračujte tahy od zadečku dolů až po špičky nohou.
 10. Až masáž dokončíte, Vaše miminko bude jistě spokojené a příjemně uvolněné, možná bude i spinkat. A Vy si můžete konečně trochu odpočinout!

Přejeme krásné sny Vám oběma!


NIVEA TIPY