NIVEA_BAU_header_BABY_holka_nebo_kluk_3080x806px2

HOLKA NEBO KLUK?

Jste zvědavá? Ultrazvuk Vám to tajemství může odhalit... Přivádí vás zvědavost a nejistota k šílenství nebo chcete čekat až do poslední chvíle, jestli budete mít chlapečka nebo holčičku?

NIVEA_BAU_BABY_holka_nebo_kluk_img1_1640x1093px2

Nahlédnout pod roušku tajemství, zda se narodí holčička nebo chlapeček, toužila většina žen minulých generací.

Při ultrazvukovém vyšetření vašeho miminka by měl být zkušený lékař s kvalitním přístrojem schopen určit jeho pohlaví už ve dvanáctém týdnu vašeho těhotenství. Spolehlivější výsledky pravděpodobně dostanete až po 19. týdnu.


Pokud se chcete dozvědět, zda čekáte kluka nebo holku, musíte počítat s tím, že děťátko nemusí vždy spolupracovat. Často může být v poloze, kdy nelze pohlaví s jistotou určit. Pak zůstane tajemství ještě na chvíli tajemstvím. Na druhou stranu existují i jiné zábavné, ale bohužel nejisté způsoby, jak zjistit, zda čekáte holčičku nebo chlapečka.

JAK PŘEDPOVÍDALY POHLAVÍ NAŠE BABIČKY

  • Podívejte se na své bříško: je-li “vysoko”, pořiďte růžovou výbavičku, je-li “nízko”, budete mít kluka.
  • Nebo příště, až váš lékař bude poslouchat srdeční ozvy miminka, zeptejte se na srdeční frekvenci. Říká se, že srdeční tep nad 140 úderů za minutu ukazuje na holčičku, pod 140 na chlapečka.
  • Další klasikou této “babské” diagnostiky jsou chutě na sladké a slané. Máte-li v těhotenství chuť na sladké a nemůžete žít bez zmrzliny a čokolády, čekáte holčičku. Když dáváte přednost slanému nebo kyselému, je to kluk.
  • Legenda vypráví, že staří Mayové určovali pohlaví dítěte podle věku matky v době početí a roku početí. Pokud jsou obě čísla lichá nebo sudá, je to holka. Pokud je jedno číslo liché a druhé sudé, je to kluk.
NIVEA_BAU_BABY_holka_nebo_kluk_img2_1640x1093px2
NIVEA_BAU_BABY_holka_nebo_kluk_img3_1640x1093px2