Kam chodí slunce, tam musí UV ochrana

Pečujte o svoji pokožku nejen v létě.

JAK NIVEA SUN CHRÁNÍ VAŠI POKOŽKU PŘED UV PAPRSKY

proč-potřebujete-uv

Proč potřebujete UV ochranu?
UV paprsky ukrývají kromě hřejivého pocitu i některá rizika.

ÚŽEH


Za přísun slunečních paprsků naše tělo plesá. To právě ony mohou za produkci hormonu štěstí známého také jako serotonin. Ale kromě toho, že nás slunce dělá šťastnými, nám může i škodit. Jak? UVB paprsky pronikají naší kůží a způsobují její spálení. 

slunce-a-člověk

Proč potřebujete UV ochranu?


UV paprsky ukrývají kromě hřejivého pocitu i některá rizika.

POŠKOZENÍ POKOŽKY


Pobyt na sluníčku zajistí pokožce krásně bronzovou barvu. Stimuluje produkci vitamínu D, který je potřebný pro stavbu kostí i naše celkové zdraví. Nicméně, nadměrné množství UV záření nám spíše škodí, než prospívá. UVB paprsky totiž poškozují epidermální vrstvu kůže a ve velkém množství mohou způsobovat řadu onemocnění.  
proč-to-nepřehánět-s-pobytem-na-sluníčku

Proč potřebujete UV ochranu?


UV paprsky ukrývají kromě hřejivého pocitu i některá rizika.

URYCHLENÝ PROCES STÁRNUTÍ POKOŽKY


Věděli jste, že až 80 % vrásek způsobují UVA paprsky? Ty pronikají kůží až do škáry – vrstvy, která se nachází pod pokožkou. Volné radikály pak poškozují pokožku a její DNA. To může vést k předčasnému stárnutí pokožky a také k alergiím. 

CO SE SKRÝVÁ ZA UV PAPRSKY

Víte, co znamená minerální a přírodní UV filtr? Prozradíme vám to.

MINERÁLNÍ UV FILTR

NIVEA SUN používá minerální UV filtry, jako je například oxid titaničitý, který chrání kůži před slunečními paprsky tím, že je odráží podobně jako zrcadlo. 

Jak správně aplikovat opalovací krém

  1. Ujistěte se, že používáte dostatek krému: Pro dospělého jsou to zhruba 3 čajové lžičky na jednu aplikaci.
  2. Nejdříve krém naneste na části těla: Na krk, ramena, nohy, záda, břicho a obličej.
  3. Nyní opalovací krém rozetřete a buďte důkladní, aby vám neunikla ani kousek (často zapomínáme například na nárty a uši). 
  4. Než se obléknete, nechte krém dobře zaschnout.
  5. Krém doporučuje aplikovat ve dvouhodinových intervalech. Zejména pak po plavání, sušení těla ručníkem nebo ležení v písku, kdy dochází k předčasnému odstraňování krému z pokožky. 
  6. Nezapomeňte použít opalovací krém i na nos, uši, chodidla a ramena! Tato místa jsou velmi náchylná ke spálení. 
odraz-slunce

KOMPLETNÍ OCHRANA PŘED UV PAPRSKY

UVB paprsky nejen že stimulují tvorbu melatoninu, díky kterému je naše pokožka krásně opálená, ale jsou také zodpovědné za její spálení. Na rozdíl od toho UVA paprsky, ačkoliv je nijak necítíme, mohou způsobit zarudnutí kůže a její předčasné stárnutí. Proto používá NIVEA SUN ve svých opalovacích krémech kombinaci UV filtrů, které pokožku chrání.  

ORGANICKÝ UV FILTR

Kromě filtrů minerálních existují i ty přírodní. Fungují na bázi zeslabení UV záření, které se přeměňuje na neškodné teplo. Abyste se dostatečně chránili před UVA a UVB paprsky, doporučujeme kombinovat oba ochranné filtry. 

Jak se ujistit, že jste nezapomněli na žádnou část pokožky?

Rozetřít opalovací krém na celé tělo může být náročné, zvláště na hůře dostupných částech těla, jako jsou například záda. Proto raději požádejte o pomoc přátele, kteří vám jistě rádi vyhoví. Na oplátku pak můžete vy namazat je. 

4 příčiny, které snižují účinnost opalovacího krému během dne

  • Nadměrné pocení – Ať už zrovna sportujete nebo si vychutnáváte odpočinek po obědě, pot ohrožuje účinnost opalovacího krému, a tudíž snižuje vaši ochranu před sluncem. 
  • Plavání – I když je opalovací krém voděodolný, myslete na jeho opakované nanášení. 
  • Osuška – Vylezli jste z bazénu a chcete se osušit ručníkem? Nezapomeňte poté znovu nanést opalovací krém.
  • Příliš těsné oblečení – Čím větší kontakt má vaše oblečení s kůží, tím rychleji se opalovací krém smývá. Proto volte raději volnější a vzdušné kousky, které jsou v létě i pohodlnější.