Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

historie účesů

Historie pánských účesů: od 30. let po současnost

Posuňte se na ose času a podívejte se, jaké účesy muži dříve nosili.

 

30. LÉTA: ELEGANTNÍ ŠVIHÁK

elegantní švihák

Krátké a hladké. Aby dosáhli upraveného vzhledu, nosili muži ve třicátých letech vlasy převážně sčesané na pěšinku. Vzadu a po stranách byly vlasy střižené hodně nakrátko, nahoře zůstávaly o něco delší. 

40. LÉTA: UHLAZENÝ FRAJÍREK (ELEGÁN)

uhlazený elegán

Ve čtyřicátých letech si muži nechávali narůst trochu delší vlasy, které hladce sčesávali dozadu – někdy dokonce s malou vlnou. Po stranách však střih zůstal velmi krátký jako ve třicátých letech.

Chcete tento účes vyzkoušet? Při úpravě vlasů použijte Gel na vlasy pro muže Elastic. Vlasy budou držet tvar celý den.

50. LÉTA: VELKÁ PATKA

velká patka

Vliv hvězd hudebního a filmového nebe, jako byl Elvis Presley nebo James Dean, způsobil v pánských účesech doslova revoluci. Rebelský vzhled byl založen na obrovských vyčesaných patkách – čím větší patka, tím větší rebel – samozřejmě s nepostradatelnými dlouhými kotletami. Na rozdíl od současných variací na toto rebelské vlasové téma byl originál z padesátých let vždy uhlazený a stylově čistý.

 

60. LÉTA: BRITPOPOVÁ MÁNIČKA

britpopová mánička

Beatles nesymbolizují pouze hudební zvuk šedesátých let, ale také účesy té doby. Vlasy byly podstatně delší a sčesané dopředu, čímž vznikl účes známý jako „mop top”. Vlasy přesahovaly uši i límeček u košile a vytvářely bohatou ofinu. Tento účes byl tak populární, že výrobci hraček začali dokonce vyrábět „Beatle paruky”.

70. LÉTA: HIPPIES

Muži začali více experimentovat a nechávali si narůst delší, střapaté účesy. V éře hippies bylo zkrátka přijatelné téměř cokoli, a to nejen co se týče účesů. To vysvětluje náhlý rozmach dlouhých vlasů bez jakékoliv péče.

80. LÉTA: NOVÁ VLNA

nová vlna

V osmdesátých letech se objevilo bezpočet nových účesů a všechny byly vysoce náročné na údržbu. Ať už se jednalo o pankáče či novoromantiky, muži se začali poohlížet po speciálních stylingových výrobcích, aby dosáhli co nejextrémnějšího vzhledu.

 

90. LÉTA: GRUNGE ANEB VSTANU A JDU

rozcuch

Po androgynním vzhledu let osmdesátých se muži v devadesátých letech vrátili zpět k tradičnějším a typicky pánským účesům. Vlasy byly opět kratší po stranách a delší nahoře, takže šlo vytvořit mezi muži tolik oblíbený „rozcuch“.

PO ROCE 2000: NOVÉ STYLY & JESTŘÁBÍ PATKY

jestřábí patka

„Jestřábí patka” byl jeden z nejméně očekávaných trendů v první dekádě 21. století. Tento účes se vyznačoval krátkým střihem po stranách a delšími vlasy nahoře, z nichž se pak vytvořil jakýsi „zobák” nebo mini „číro”. Dalším, o něco přirozenějším trendem v tomto období byly delší vlasy volně splývající přes uši pro ledabylý vzhled.

PO ROCE 2010: HIPSTER, NEBO SEXY DŘEVORUBEC?

sexy dřevorubec

Promyšlený sestřih, pečlivě upravený účes a plnovous. I když se hipsteři a lumbersexuálové liší stylem oblékání… a vlastně i stylem celého života, jedno mají společné – pečují o svůj vzhled víc než generace před nimi. Cizí jim není ani kosmetika na vousy – jako je například Pečující olej na vousy.

Líbí se vám nebo vaší polovičce mužný plnovous? Jak o něj pečovat zjistíte v článku Vousy dělají muže