Vousy dělají muže

Vousy dělají muže: Jak o ně pečovat?

Perfektně zastřižené strniště se velmi rychle mění v image typu „dejte mi všichni pokoj”. A proto je péče o vousy klíčová. Víte, jak na to?

Co o vás prozradí vaše vousy?

To, jak vypadají vaše vousy, o vás mnohé prozradí. Perfektně zastřižené strniště se totiž velmi rychle mění v image typu „dejte mi všichni pokoj”. A vaše poněkud zanedbaná vizáž okamžitě napoví, že je vám tak trochu ukradená péče o vzhled. Dlouhý plnovous typu „Gandalf” zase může působit dojmem, že jste momentálně bez domova nebo jdete na karneval.

Nicméně vousy a několikadenní strniště jsou opět v kurzu, je však potřeba mít tvar a délku vousů pod kontrolou, abyste si udrželi tu správnou image – zvláště pokud budete chodit během dorůstání vousů mezi lidi...
Necháváte si narůst vousy poprvé? Zpočátku můžete pociťovat nepříjemné svědění. To ale zanedlouho zmizí samo.
medvěd

Úprava vousů

Vymezte hranice žiletkou

Nemůžete prostě jen tak sedět a nechat kořínky vousů udělat svou práci. Nechat si narůst perfektní vous vyžaduje stejné množství pozornosti i času jako každodenní holení. Začněte s tvarováním okrajů vašeho porostu. Pěstěné vousy by nikdy neměly přesahovat horní ret nebo poskytovat úkryt zatoulaným zbytkům jídla. Dobře nevypadá ani to, když vousy přesahují až na krk. 

S precizní úpravou vousů pomůže klasická břitva nebo žiletka. Pomocí ní jasně vymezte, kde končí vaše vousy a začíná krk. Při tvarování vousů na tváři začněte od ucha a směřujte ke středu tváře v co nejpřirozenější linii. Nezapomeňte, že ostré hrany sluší jen málokomu.

zastřihovač vousů

Pracujte s alespoň dvoutýdenním strništěm

Zastřihovač vousů zajistí perfektní výsledek

Myslíte to s úpravou vousů vážně? Pořiďte si speciální zastřihovač s nastavitelnou výškou. Pamatujte, že vousy delší než 6 mm či sestřih typu „Franc Jozef” se příliš nehodí do kanceláře – obzvlášť pracujete-li v konzervativním prostředí finančnictví nebo práva. Některé moderní zastřihovače mívají dokonce i nástavec se žiletkou pro přesnější tvar vousů. 

Chystáte se zvolit styl vousů? Pracujte s alespoň dvoutýdenním strništěm. Jednak lépe rozpoznáte, jaký styl se hodí k tvaru vašeho obličeje, jednak uvidíte, co vám vaše vousy dovolí. Ne každý má totiž štěstí v podobě plného a hustého vousu. 


Čisticí gel nesmí chybět

Vousy potřebují stejné množství času a pozornosti jako vaše vlasy. Umývejte je pravidelně s použitím čisticího gelu stejně, jako byste si myli vlasy šampónem. Dobrá volba je například Mycí gel na tvář a vousy. Potom vousy osušte ručníkem a nechte je volně doschnout – nepoužívejte fén, vysušuje pokožku a ta potom svědí. Pokud jste si nechali narůst dlouhý plnovous, pořiďte si na něj hřebínek a pravidelně jej pročesávejte. Tato péče nejen že udrží vaše vousy i pokožku ve skvělé kondici, ale pomůže vám zbavit se nečistot, prachu i zbytků jídla, které na vousech ulpěly během dne.
Gel na holení Sensitive na 3denní strniště změkčuje vousy a zároveň se stará o pleť pod nimi. Svědivé tváře už vás trápit nebudou.
perfektní sestřih
K upraveným vousům patří také upravený účes. Podívejte se na historii pánských účesů. V které době byste chtěli žít vy?