Vousy dělají muže

Vousy dělají muže: Jak o ně pečovat?

Perfektně zastřižené strniště se velmi rychle mění v image typu „dejte mi všichni pokoj”. A proto je péče o vousy klíčová. Víte, jak na to?

Co o vás prozradí vaše vousy?

To, jak vypadají vaše vousy, o vás mnohé prozradí. Perfektně zastřižené strniště se totiž velmi rychle mění v image typu „dejte mi všichni pokoj”. A vaše poněkud zanedbaná vizáž okamžitě napoví, že je vám tak trochu ukradená péče o vzhled. Dlouhý plnovous typu „Gandalf” zase může působit dojmem, že jste momentálně bez domova nebo jdete na karneval.

Nicméně vousy a několikadenní strniště jsou opět v kurzu, je však potřeba mít tvar a délku vousů pod kontrolou, abyste si udrželi tu správnou image – zvláště pokud budete chodit během dorůstání vousů mezi lidi...

Necháváte si narůst vousy poprvé? Zpočátku můžete pociťovat nepříjemné svědění. To ale zanedlouho zmizí samo.

medvěd


Úprava vousů

zastřihovač vousů

Pracujte s alespoň dvoutýdenním strništěm

Zastřihovač vousů zajistí perfektní výsledek

Myslíte to s úpravou vousů vážně? Pořiďte si speciální zastřihovač s nastavitelnou výškou. Pamatujte, že vousy delší než 6 mm či sestřih typu „Franc Jozef” se příliš nehodí do kanceláře – obzvlášť pracujete-li v konzervativním prostředí finančnictví nebo práva. Některé moderní zastřihovače mívají dokonce i nástavec se žiletkou pro přesnější tvar vousů. 

Chystáte se zvolit styl vousů? Pracujte s alespoň dvoutýdenním strništěm. Jednak lépe rozpoznáte, jaký styl se hodí k tvaru vašeho obličeje, jednak uvidíte, co vám vaše vousy dovolí. Ne každý má totiž štěstí v podobě plného a hustého vousu. 

Vymezte hranice žiletkou

Nemůžete prostě jen tak sedět a nechat kořínky vousů udělat svou práci. Nechat si narůst perfektní vous vyžaduje stejné množství pozornosti i času jako každodenní holení. Začněte s tvarováním okrajů vašeho porostu. Pěstěné vousy by nikdy neměly přesahovat horní ret nebo poskytovat úkryt zatoulaným zbytkům jídla. Dobře nevypadá ani to, když vousy přesahují až na krk. 

S precizní úpravou vousů pomůže klasická břitva nebo žiletka. Pomocí ní jasně vymezte, kde končí vaše vousy a začíná krk. Při tvarování vousů na tváři začněte od ucha a směřujte ke středu tváře v co nejpřirozenější linii. Nezapomeňte, že ostré hrany sluší jen málokomu.


Čisticí gel nesmí chybět

Vousy potřebují stejné množství času a pozornosti jako vaše vlasy. Umývejte je pravidelně s použitím čisticího gelu stejně, jako byste si myli vlasy šampónem. Dobrá volba je například Mycí gel na tvář a vousy. Potom vousy osušte ručníkem a nechte je volně doschnout – nepoužívejte fén, vysušuje pokožku a ta potom svědí. Pokud jste si nechali narůst dlouhý plnovous, pořiďte si na něj hřebínek a pravidelně jej pročesávejte. Tato péče nejen že udrží vaše vousy i pokožku ve skvělé kondici, ale pomůže vám zbavit se nečistot, prachu i zbytků jídla, které na vousech ulpěly během dne.

Gel na holení Sensitive na 3denní strniště změkčuje vousy a zároveň se stará o pleť pod nimi. Svědivé tváře už vás trápit nebudou.

perfektní sestřih

K upraveným vousům patří také upravený účes. Podívejte se na historii pánských účesů. V které době byste chtěli žít vy?