Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Jak často si barvit vlasy?

Jak často si barvit vlasy?

Jak často si barvit vlasy? Zodpovíme všechny vaše otázky

Krásné, vyživené a zdravé vlasy jsou snem každé ženy. My vám poradíme, jak se o barvené vlasy starat tak, aby byly vaší pýchou.

Barvení vlasů a vše, co o něm chcete vědět

Barvení vlasů se často může proměnit v noční můru. Zvlášť, když se do něj pustíte sama na vlastní pěst. Přečtěte si naše rady, jak se vyhnout častým potížím a nevytvořit si na hlavě barevnou "helmu".

Jak barva na vlasy funguje?

Svět barev na vlasy se dělí na dvě poloviny – permanentní barvy a přelivy. 

Při použití přelivu se barva obalí kolem vlasu. 

Oproti permanentní barvě se v přelivech nepoužívá amoniak, který by pronikl dovnitř vlasu. Přeliv se tak drží pouze na povrchu vlasu a postupně se vymývá.

Naopak permanentní barva proniká do celého vlasu. 

Barva většinou funguje tak, že odstraní stávající barvu a obarví vlas znovu. Proces je ale tak rychlý, že to ani nepostřehnete.

Jak často si barvit vlasy?

Jak často si barvit vlasy?

Jak často lze barvit vlasy záleží na tom, jak jsou zdravé a jak velké změny chcete udělat. Pokud se chystáte na úplně novou barvu, doporučujeme nechávat mezi barvením rozestup čtyři až sedm týdnů - zvláště pokud se jedná o peroxid. Potřebujete jen zakrýt odrosty? To můžete klidně každý měsíc.

Domácí barvení

Jak často si barvit vlasy?

Ať už chcete pastelovou růžovou nebo světlejší blond, je pravděpodobné, že sáhnete po domácích barvách. Když se tak rozhodnete, nezapomeňte si pečlivě přečíst návod a po obarvení vlasy ošestřit pomocí Pečujícího kondicionéru Color Care & Protect, který se postará o to, aby byla barva dlouho krásná, a vyživí konečky. 

Jak často si barvit vlasy? - Péče o barvené vlasy

Ukážeme vám, jak barvené vlasy udržet zdravé a silné a podíváme se na možné strašáky barvení.

Na co si dát při barvení pozor

Barvy na vlasy vám sice dodají sebevědomí, ale je důležité si uvědomit i jejich stinné stránky. 

Jeden čas se velmi mluvilo o barvách na vlasy a jejich spojitosti s rakovinou. Výzkumy však ukázaly, že tento výrok je nepravdivý a zdravotních rizik se opravdu nemusíte bát.

Pokud si čtete složení barvy a oči vám lezou z důlku z velkého množství chemie, nebojte se. V barvě je vždy tak malé množství, že vás opravdu neohrozí. 

Nicméně i kadeřníci vám potvrdí, že profesionální barvy, které lze zakoupit v kadeřnictvích a kterými vás barví váš kadeřník, jsou kvalitnější. Jak barvu správně vybrat a na co si dát pozor?

To, čeho se ženy při barvení bojí nejvíce, jsou suché a poškozené vlasy. A to je ta chvíle, kdy na řadu přichází NIVEA Pečující šampon Color Care & Protect, který se postará, aby vaše vlasy a konečky byly zdravé a pružné.

7 způsobů, jak udržet barvené vlasy krásné a zdravé

  1. Při mytí vlasů používejte vlažnou vodu
  2. Nemyjte si vlasy častěji než třikrát týdně
  3. Používejte čepici do sprchy, pokud si dopřáváte dlouhou sprchu, ale vlasy si mýt nechcete
  4. Na konečky pravidelně používejte masku
  5. Používejte pouze přípravky pro barvené vlasy
  6. Nechte si zkrátit konečky každých 6 týdnů
  7. Mezi barvením ponechte čtyři až sedm týdnů rozestup