Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Mladá žena s krásným dekoltem

Uchovejte si krásný dekolt a krk: Zkuste naše omlazovací tipy

Pečujte o pokožku, odmění se vám hebkostí a minimem vrásek.

Nejen obličej je naší vizitkou. Pokožka krku a dekoltu toho o nás také mnoho prozradí. Často si jí navíc lidé všimnou, když její vzezření neladí s naší pletí. Poradíme vám, jak o tyto citlivé partie pečovat, aby byly vždy hebké, svěží a bez vrásek.

Krk a dekolt jsou první místa, na kterých se projeví stárnutí

I když máme sebelepší make-up, který zakrývá všechny nedokonalosti, pokožka na krku a dekoltu nás mnohdy prozradí. Poradíme vám, jak o ni pečovat, aby vaši krásu naopak podtrhla.

Pokožka dekoltu je velmi jemná a náchylná k podráždění

ženy nosí svetry pro zvýraznění dekoltu

Dekolt souhrnně označuje oblast krku, šíje a horní části trupu. Kůže v této oblasti je ale velmi jemná, tenká a citlivá. Pokud jí nebudete věnovat péči, může brzy vykazovat první známky stárnutí. Existují ale tipy, které vám zajistí hebký dekolt a poradí, jak vyhladit vrásky na krku.

Pravidelná péče dokáže divy

Kůže na krku a v dekoltu je tenčí a jemnější než na zbytku těla. Ve srovnání s jinými partiemi je také dekolt častěji vystaven působení slunce. Musíme ho tak dobře chránit a pravidelně o něj pečovat. Jeho zanedbávání totiž může vést k předčasnému stárnutí a povislé kůži na krku.

Přestože už dnes mnoho žen myslí na ochranu obličeje a běžně používá denní krém a make-up s ochranným faktorem, na krk a dekolt se mnohdy zapomíná. Přitom je tato oblast skoro stejně často vystavena nebezpečnému UVA a UVB záření. Zejména v létě se tak ujistěte, že používáte vhodný krém, který pokožku dostatečně chrání. Kromě toho také nezapomínejte pokožku krku a dekoltu čistit spolu s pletí. Ideální je, když rozšíříte svoje pole působnosti a večerní odličovací rutinu vztáhnete i na tyto partie.

Chcete-li stárnutí dekoltu zabránit, používejte pravidelně pečující hydratační krém. Vyzkoušejte třeba Energizující denní krém proti vráskám Q10 plus C, který dobře vyživuje a redukuje známky únavy.

Víte, jak nejlépe pečovat o krk a dekolt?

Přečtěte si naše tipy a rady, díky kterým bude vaše pokožka krásně hebká, vypnutá a svěží.

Hydratace je nejdůležitější

"Pokožka dekoltu je velmi tenká a má málo mazových žláz i podkožního tuku. Kvůli tomu se často vysušuje. Abyste tomu zabránili, měli byste jí dopřávat pravidelnou dávku hydratace. 

Ideální je, když si pořídíte krém, který pokožku vyživí a zvýší její pružnost. Vyzkoušejte třeba Výživné zpevňující tělové mléko Q10 energy+, které podporuje pokožky a dodává buňkám energii. Díky tomu bude pokožka na krku a v dekoltu krásně hebká a pevná."

Opalovací krém je nutnost, a to po celý rok

mladá žena nosí na pláži klobouk

Nezapomeňte chránit svoji pokožku, kdykoli je na sluníčku – třeba i v zimě na horách. Vyzkoušet můžete kupříkladu Chladivé mléko na opalování Protect & Refresh, které se snadno roztírá, rychle vstřebává a kromě okamžité ochrany proti UV záření vám poskytne ještě příjemně chladivý pocit. 

5 pečujících tipů pro krásný dekolt

  • Neodbývejte odličování. Každý den vyčistěte přípravkem krk i dekolt. Hitem v odličování je micelární voda.
  • Dopřejte si pravidelný peeling. Jemně očistí pokožku, podpoří krevní oběh.
  • Hydratační masky nanášejte i na krk a dekolt. Či vyzkoušejte přípravky k tomu speciálně určené.
  • Občas si dopřejte jemnou masáž. Stimuluje průtok krve a pokožce zajistí zářivý vzhled.
  • Vyzkoušejte třpytivý bronzer. Podtrhne krásu vašeho dekoltu.