Uchovejte si krásný dekolt a krk: Zkuste naše omlazovací tipy


PEČUJTE O POKOŽKU, ODMĚNÍ SE VÁM HEBKOSTÍ A MINIMEM VRÁSEK.

Nejen obličej je naší vizitkou. Pokožka krku a dekoltu toho o nás také mnoho prozradí. Často si jí navíc lidé všimnou, když její vzezření neladí s naší pletí. Poradíme vám, jak o tyto citlivé partie pečovat, aby byly vždy hebké, svěží a bez vrásek.

Krk a dekolt jsou první místa, na kterých se projeví stárnutí

I když máme sebelepší make-up, který zakrývá všechny nedokonalosti, pokožka na krku a dekoltu nás mnohdy prozradí. Poradíme vám, jak o ni pečovat, aby vaši krásu naopak podtrhla.

Pokožka dekoltu je velmi jemná a náchylná k podráždění

Dekolt souhrnně označuje oblast krku, šíje a horní části trupu. Kůže v této oblasti je ale velmi jemná, tenká a citlivá. Pokud jí nebudete věnovat péči, může brzy vykazovat první známky stárnutí. Existují ale tipy, které vám zajistí hebký dekolt a poradí, jak vyhladit vrásky na krku.

Pravidelná péče dokáže divy

Kůže na krku a v dekoltu je tenčí a jemnější než na zbytku těla. Ve srovnání s jinými partiemi je také dekolt častěji vystaven působení slunce. Musíme ho tak dobře chránit a pravidelně o něj pečovat. Jeho zanedbávání totiž může vést k předčasnému stárnutí a povislé kůži na krku.

Přestože už dnes mnoho žen myslí na ochranu obličeje a běžně používá denní krém a make-up s ochranným faktorem, na krk a dekolt se mnohdy zapomíná. Přitom je tato oblast skoro stejně často vystavena nebezpečnému UVA a UVB záření. Zejména v létě se tak ujistěte, že používáte vhodný krém, který pokožku dostatečně chrání. Kromě toho také nezapomínejte pokožku krku a dekoltu čistit spolu s pletí. Ideální je, když rozšíříte svoje pole působnosti a večerní odličovací rutinu vztáhnete i na tyto partie.

Chcete-li stárnutí dekoltu zabránit, používejte pravidelně pečující hydratační krém. Vyzkoušejte třeba Energizující denní krém proti vráskám Q10 plus C, který dobře vyživuje a redukuje známky únavy.


Víte, jak nejlépe pečovat o krk a dekolt?

Přečtěte si naše tipy a rady, díky kterým bude vaše pokožka krásně hebká, vypnutá a svěží.

5 tipů, jak docílit krásné pokožky na krku a v dekoltu

Spěte na zádech

Při spaní na boku či na břiše působí na náš hrudník a krk lehký, ale dlouhodobý tlak, který může způsobovat vrásky. Zkuste tak spát raději na zádech. Zabráníte deformaci pokožky a oddálíte vznik vrásek.

5 tipů, jak docílit krásné pokožky na krku a v dekoltu

Cvičení je základ

Pravidelné cvičení podporuje správnou cirkulaci, která poskytuje buňkám potřebné živiny a kyslík. Existují dokonce výzkumy, které dokazují, že posilování zpomaluje proces stárnutí a udržuje vaši pokožku mladší po delší dobu.

5 tipů, jak docílit krásné pokožky na krku a v dekoltu

Schovejte pokožku pod oblečení

UVA paprsky jsou nejčastější příčinou povislé a vrásčité pokožky v oblasti dekoltu. Rozhodně tak neuděláte chybu, když krk zakryjete lehkým šátkem i v létě.

5 tipů, jak docílit krásné pokožky na krku a v dekoltu

Projezte se ke zdravému dekoltu

Svoji kůži byste měli vyživovat také zevnitř prostřednictvím pestré stravy bohaté na vitamíny, minerály a zdravé tuky. Když jí dodáte, co potřebuje ke svojí regeneraci, odmění se vám hladkostí a pružností.

5 tipů, jak docílit krásné pokožky na krku a v dekoltu

Noste jen podprsenky, které vám skutečně sedí

Pokožku dekoltu přímo ovlivňuje spodní prádlo, které nosíte. Ověřte si proto, že máte podprsenky vhodného typu a velikosti. Takové, které poskytují vašemu dekoltu tu nejlepší možnou podporu a zároveň zabraňují přílišnému napnutí pokožky, které může urychlovat vznik vrásek.

Hydratace je nejdůležitější

„Pokožka dekoltu je velmi tenká a má málo mazových žláz i podkožního tuku. Kvůli tomu se často vysušuje. Abyste tomu zabránili, měli byste jí dopřávat pravidelnou dávku hydratace. 

Ideální je, když si pořídíte krém, který pokožku vyživí a zvýší její pružnost. Vyzkoušejte třeba Výživné zpevňující tělové mléko Q10 +, které podporuje pokožky a dodává buňkám energii. Díky tomu bude pokožka na krku a v dekoltu krásně hebká a pevná.“

Opalovací krém je nutnost, a to po celý rok

Nezapomeňte chránit svoji pokožku, kdykoli je na sluníčku – třeba i v zimě na horách. Vyzkoušet můžete kupříkladu Hydratační mléko na opalování, které se snadno roztírá, rychle vstřebává a kromě okamžité ochrany proti UV záření vám poskytne ještě příjemně hebký pocit. 

5 pečujících tipů pro krásný dekolt

  • Neodbývejte odličování. Každý den vyčistěte přípravkem krk i dekolt. Hitem v odličování je micelární voda.
  • Dopřejte si pravidelný peeling. Jemně očistí pokožku, podpoří krevní oběh.
  • Hydratační masky nanášejte i na krk a dekolt. Či vyzkoušejte přípravky k tomu speciálně určené.
  • Občas si dopřejte jemnou masáž. Stimuluje průtok krve a pokožce zajistí zářivý vzhled.
  • Vyzkoušejte třpytivý bronzer. Podtrhne krásu vašeho dekoltu.