NIVEA a udržitelný
rozvoj

Cítíme zodpovědnost (nejen) za životní prostředí Pečujeme nejen o vaši pokožku, ale také o životní prostředí,
ve kterém žijeme. Přečtěte si více o pravidlech, které se
NIVEA zavázala dodržovat.

Péče o životní prostředí a udržitelný rozvoj

Péče. O vaši pokožku, vlasy, rty… To je jen část naší podnikatelské mise. V NIVEA dobře víme, že je potřeba pečovat nejen o zákazníky, ale také o naše zaměstnance a životní prostředí, ve kterém všichni žijeme.Kvalitní výrobky pro péči o tělo vyrábíme již více jak 100 let. A stejnou dobu se věnujeme i výzkumu. Díky němu dokážeme vyrobit ty nejlepší a nejkvalitnější výrobky, ale i neustále snižovat dopady na životní prostředí.Naše snažení není nahodilé. Naopak. Je v souladu s mezinárodní strategií společnosti Beiersdorf, která jasně říká „Staráme se, zajímáme se!“
Přečtěte si o ní víc.


Suroviny využíváme s rozmyslem

Za přiměřené používání palmového oleje

Vzácné oleje, výtažky z květů, z bylinek… v našich výrobcích se objevují přírodní látky a my víme, že jejich množství je často omezené. Proto podporujeme udržitelné zdroje, odmítáme drancování přírodního bohatství a neustále pracujeme na vývoji alternativ, které budou minimálně stejně kvalitní. Také používáme jen bezpečné konzervační látky.

Palmový olej? Při samotné výrobě ho nepoužíváme. Nicméně používáme takzvané emulgátory. Jde o látky, které jsou v kosmetickém průmyslu běžné. Vyrábějí se z minerálních a rostlinných olejů, často z kokosového a řepkového oleje. A ano, někdy také z oleje z palmových jader.
Přečtěte si více o minerálních olejích v kosmetice: o jejich účincích, důležitosti a bezpečnosti.

Jsme členem organizace RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) – neziskové organizace, která celosvětově prosazuje udržitelné pěstování palmového oleje. Všichni naši dodavatelé tak od roku 2015 při výrobě surovin, které nám dodávají, používají jen udržitelně vyráběný a certifikovaný palmový a palmojádrový olej.  
U každého produktu na našich stránkách také najdete podrobný seznam ingrediencí.

 


Naše výrobky netestujeme na zvířatech

Naše snahy směřují k dalšímu rozšiřování a rozvoji těchto alternativních metod. Aktivně prosazujeme jejich celosvětové přijetí a zákaz testování na zvířatech. 

Naše výrobky nejsou testované na zvířatech. A nebyly ani v době, kdy v roce 2004 vstoupila v platnost směrnice o testování kosmetiky na zvířatech na území EU. Jsme přesvědčení o tom, že testování na zvířatech není nutné a existují alternativy.

V březnu 2013 pak v rámci EU vstoupila v platnost další část směrnice, která zakazuje prodej kosmetických výrobků, jež obsahují složky testované na zvířatech. My ve společnosti Beiersdorf tuto směrnici vítáme a uvědomujeme si její důležitost.

Kromě toho se už více než 20 let aktivně podílíme a pracujeme na rozvoji a rozšíření in-vitro procedur, tedy na testování prováděném ve zkumavkách. Jsme autoři postupu, který umožňuje otestovat potenciální alergickou reakci organismu bez toho, aby byla látka testovaná na živém tvorovi.


Méně odpadu, více kvality

Téměř 100 % našich obalů je recyklovatelných. Navíc neustále snižujeme množství materiálů, které potřebujeme na obaly. Některé na výrobu náročné materiály už nepoužíváme vůbec, jiné používáme opakovaně nebo recyklujeme. A tím aktivně snižujeme ekologickou zátěž.

Množství odpadu snižují i praktická balení, která mohou zákazníci naplnit. Typickým příkladem jsou tekutá mýdla v plastových lahvích s dávkovačem, které je možné znovu naplnit.

Zlepšujeme složení

Nepoužíváme levné a nekvalitní náhražky přírodních surovin a naše přípravky obsahují 80 % nefosilních složek. 

Snižujeme spotřebu

Výrobu našich výrobků inovujeme tak, aby byla spotřeba vody, energie, ale i vzácných surovin nižší a nižší.

Věříme v recyklaci

Ať už sáhnete po tělovém mléku, sprchovém gelu nebo šamponu, máte jistotu, že bude ve 100% recyklovaném obale. Tak je tomu u drtivé většiny našich výrobků.

Zefektivňujeme dopravu

Obaly našich výrobků jsou navržené tak, aby se jich vešlo více na paletu a následně i více do méně automobilů. Díky tomu se nám daří šetřit na emisích 585 tun ročně.

Vylepšujeme obaly

Naše obaly navrhujeme tak, aby bylo potřeba co nejméně materiálu. Díky tomu se nám podařilo snížit produkci plastů o 350 tun ročně. 

 


Zodpovědně i v kancelářích

V kancelářích naší lokální pobočky jsme rovněž podnikli opatření, kterými usilujeme o to, aby byl dopad naší každodenní činnosti na životní prostředí co nejšetrnější.

  • Namísto balené vody v PET lahvích pijeme kohoutkovou vodu. Významně tak snižujeme naši produkci odpadu.
  • Třídíme odpad. Recyklujeme a šetrně likvidujeme již nepotřebné kosmetické výrobky.
  • Tiskneme méně a úsporněji. Podporujeme "digitální meetingy" (schůzky, kde místo tištěných podkladů nahlížíme do svých notebooků).
  • Před odchodem z práce vypínáme počítače. Šetříme energií.
  • Na služebních cestách maximálně zaplňujeme auta. Redukujeme emise.

 

Pro více informací o udržitelném rozvoji ve společnosti Beiersdorf navštivte prosím http://www.sustainability.beiersdorf.com/