Chcete zhubnout a svou váhu si udržet? Jděte na to zdravě!

Drastické diety škodí nejen vašemu tělu, ale také pokožce. Rozhodla jste se, že zhubnete? S trochou vůle se vám to určitě povede! I když už se nemůžete dočkat, až obléknete těsné džíny, raději buďte trpělivá. Příliš rychlá ztráta váhy totiž může ovlivnit vaše zdraví i stav vaší pokožky.

Jak může hubnutí ovlivnit vaši pokožku?

Během hubnutí obvykle měníme skladbu svého jídelníčku, a pokud se nám daří, pak se také mění rozměry našeho těla. Co to znamená pro naši pokožku? Měli bychom jí věnovat daleko větší péči!

Pevná a vyživená pokožka? Díky přírodním olejům!

I když o pokožku pravidelně pečujete, jednou za čas jí dopřejte hloubkovou výživu. Kombinace oleje ze semen bavlníku, makadamového a avokádového oleje redukuje viditelnost strií a navíc pokožku efektivně zpevní! Všechny tyto složky totiž obsahuje NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 plus

Rychlá péče po náročném cvičení

  • Po každém cvičení se osprchujte – zbavíte se tak nečistot, které se s potem vyplavují z kůže.
  • Nezapomeňte si umýt ruce - cvičební náčiní bývá častým nositelem virů a bakterií.
  • Oblečení po každém cvičení vyperte. Zamezíte tak šíření bakterií a podráždění kůže.
  • Hodně pijte! Vaše pokožka potřebujete hydrataci nejen zvenku, ale především zevnitř!

Zpevněte své tělo i pokožku 5 jednoduchými cviky!

Boční prkno

Lehněte si na bok a nohy spojte k sobě. Nadzvedněte trup, opřete se o pravé předloktí a napnutou levou ruku upažte. Pohlídejte si, aby celé vaše tělo bylo v jedné rovině – měla byste být rovná jako prkno! Tlačte boky směrem nahoru a v této pozici vytrvejte 30 sekund. Vystřídejte strany.

Zpevněte své tělo i pokožku 5 jednoduchými cviky!

Dřep

Stoupněte si rovně a nohy rozkročte na šířku ramen. Poté pomalu pokrčujte kolena a jděte do dřepu, plosky nohou však neodlepujte od země. Pokrčte kolena jen tak hluboko, jak vám vůle dovolí – nemusíte udělat dřep až k zemi, hlavní je, aby vaše chodidla zůstala celou dobu na zemi.

Zpevněte své tělo i pokožku 5 jednoduchými cviky!

Výpady

Stoupněte si s nohama u sebe a narovnejte záda. Jednou nohou vykročte dopředu, snižujte boky a pokrčte obě kolena tak, dokud se vaše levé koleno nedotkne podlahy, přičemž pravé koleno držte přímo nad pravým chodidlem - v nejnižším bodě pohybu by obě kolena měla svírat pravý úhel.

Zpevněte své tělo i pokožku 5 jednoduchými cviky!

Bicepsový zdvih

Připravte si činky. Pokud je nemáte, můžete je nahradit dvěma lahvemi plnými vody. Stoupněte si rovně, nohy mírně rozkročte a zpevněte tělo. Uchopte činky a svěste ruce podél těla. Poté pomalu rukama přitahujte činky směrem k ramenům a dlaně přitom natáčejte směrem k hrudníku.

Zpevněte své tělo i pokožku 5 jednoduchými cviky!

Zvedání nohou

Lehněte si na záda s nohama pokrčenýma do pravého úhlu. Zpevněte tělo, ramena držte na podložce a propněte nohy směrem nahoru. Pomalu spouštějte nohy směrem dolů, až se téměř dotknou země a opět je zdvihněte směrem nahoru. Bedra přitom neprohýbejte, musí pevně  ležet na podložce.

Rychlá změna váhy může pokožku vážně poškodit

Nezáleží na tom, jestli přibíráme nebo hubneme – příliš rychlá změna váhy výrazně ovlivňuje pružnost a pevnost naší pokožky. Povislá kůže se tak stává problémem těch, kteří zhubli příliš rychle a jejich pokožka se kvůli nedostatku elastinu a kolagenu nestačila přizpůsobit novým proporcím těla. Přibírání na váze má zase za následek napínání kůže a vznik strií.

Abychom z výsledku hubnutí mohli mít opravdovou radost, nesmíme proto péči o svou pokožku podcenit. A především bychom neměli příliš chvátat – díky postupnému hubnutí totiž budete nejen zdravější, ale i krásnější.


Jak můžete své pokožce pomoci, aby si uchovala pružnost?

Pokožka se rychlé ztrátě váhy jen těžko přizpůsobuje. Stačí tedy, když budete hubnout pomalu? I když je postupné snižování hmotnosti mnohem zdravější, může výrazná změna jídelníčku stav vaší pokožky ovlivnit. 

Tělová mléka, jako je NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 energy+, naštěstí dodají pokožce dostatek hydratace a živin k tomu, aby zůstala pevná a pružná. Potřebuje však, abychom jí svou péči věnovali opravdu pravidelně.

Možná v období hubnutí pociťujete nedostatek času ještě více než kdykoliv předtím. Musíte si hlídat poctivý jídelníček, chodíte cvičit. Není divu, že na péči o  pokožku občas zapomenete. NIVEA Zpevňující tělové mléko do sprchy vám usnadní život! Svou pokožku hydratujete a vyživíte už při sprchování a rovnou můžete vyrazit za svým nabitým programem.


Získejte krásnou postavu natrvalo! Zdravou výživou

Neohrožujte své zdraví drastickými dietami. Zhubněte díky vyvážené stravě.

Zdravý životní styl si užívejte! Máme 6 tipů, jak na to

  • Cvičení pojměte jako rituál – i když to ze začátku bude náročné, brzy zjistíte, že bez pravidelného pohybu nevydržíte.
  • Voda je základem života a také základem zdraví. Mějte láhev vody vždy při ruce a nedovolte, aby vaše tělo cítilo dehydrataci.
  • Stravu si připravujte doma – jedině tak budete mít stoprocentní jistotu o tom, co konzumujete. A taky vás jídlo budete daleko víc těšit!
  • Pokud jste příliš unavená na cvičení, jděte se projít – na čerstvém vzduchu se uvolníte a zlepší se vám nálada.
  • Vyspěte se do růžova – alespoň o víkendu. Spánkem získáte nejvíce energie a právě tu teď vaše tělo tolik potřebuje.
  • Myslete na dostatek vitamínu C – ten se stará o správný chod našeho imunitního systému. Vitamín C ovlivňuje také naší energii a pevnost pleti.

Udělejte první krok k lepší kondici

Určitě jste to už někdy zkusila. Rozhodla jste se, že shodíte na váze a váš plán zahrnoval jediné: vynechat všechna tučná jídla. Taková dieta ale k hubnutí nestačí. Tedy v případě, že chcete nejen zhubnout, ale také si svou postavu udržet. 

Abyste svou váhu dokázala snížit natrvalo, musíte svému tělu vyslat jednoznačnou zprávu: „Není třeba dělat si zásoby“. Jak toho docílíte? Jediným účinným způsobem je vyvážená strava. 

Možná si teď představujete hromady ovoce a zeleniny nebo celozrnné obiloviny. Od pravdy nejste daleko. Důležitou složkou vaší diety však musí být i bílkoviny a tuky. Ne ty přepálené, ale především ty obsažené v rybách, bílém masu, ořechách nebo avokádu. Vaše tělo tak pozná, že se na váš může spolehnout a žádné tukové zásoby nepotřebuje.

Pamatujte také na to, že čím víc energie vydáte, tím víc jí musíte doplnit. Po každém cvičení si proto dopřejte náležitou porci opravdu výživného jídla. 

I když hubnete zdravě, může se stát, vaše se pokožka nestihne zcela přizpůsobit. Naštěstí pro vás máme záložní plán. Víme totiž, jak na strie!