Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

jak zhubnout zdravě

Chcete zhubnout a svou váhu si udržet? Jděte na to zdravě!

Drastické diety škodí nejen vašemu tělu, ale také pokožce.

Rozhodla jste se, že zhubnete? S trochou vůle se vám to určitě povede! I když už se nemůžete dočkat, až obléknete těsné džíny, raději buďte trpělivá. Příliš rychlá ztráta váhy totiž může ovlivnit vaše zdraví i stav vaší pokožky.

Jak může hubnutí ovlivnit vaši pokožku?

Během hubnutí obvykle měníme skladbu svého jídelníčku, a pokud se nám daří, pak se také mění rozměry našeho těla. Co to znamená pro naši pokožku? Měli bychom jí věnovat daleko větší péči!

Rychlá změna váhy může pokožku vážně poškodit

Nezáleží na tom, jestli přibíráme nebo hubneme – příliš rychlá změna váhy výrazně ovlivňuje pružnost a pevnost naší pokožky. Povislá kůže se tak stává problémem těch, kteří zhubli příliš rychle a jejich pokožka se kvůli nedostatku elastinu a kolagenu nestačila přizpůsobit novým proporcím těla. Přibírání na váze má zase za následek napínání kůže a vznik strií.

Abychom z výsledku hubnutí mohli mít opravdovou radost, nesmíme proto péči o svou pokožku podcenit. A především bychom neměli příliš chvátat – díky postupnému hubnutí totiž budete nejen zdravější, ale i krásnější.


Jak můžete své pokožce pomoci, aby si uchovala pružnost?

Pokožka se rychlé ztrátě váhy jen těžko přizpůsobuje. Stačí tedy, když budete hubnout pomalu? I když je postupné snižování hmotnosti mnohem zdravější, může výrazná změna jídelníčku stav vaší pokožky ovlivnit. 

Tělová mléka, jako je NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 energy+, naštěstí dodají pokožce dostatek hydratace a živin k tomu, aby zůstala pevná a pružná. Potřebuje však, abychom jí svou péči věnovali opravdu pravidelně.

Možná v období hubnutí pociťujete nedostatek času ještě více než kdykoliv předtím. Musíte si hlídat poctivý jídelníček, chodíte cvičit. Není divu, že na péči o  pokožku občas zapomenete. NIVEA Zpevňující tělové mléko do sprchy vám usnadní život! Svou pokožku hydratujete a vyživíte už při sprchování a rovnou můžete vyrazit za svým nabitým programem.

Pevná a vyživená pokožka? Díky přírodním olejům!

Použití pleťového mléka

I když o pokožku pravidelně pečujete, jednou za čas jí dopřejte hloubkovou výživu. Kombinace oleje ze semen bavlníku, makadamového a avokádového oleje redukuje viditelnost strií a navíc pokožku efektivně zpevní! Všechny tyto složky totiž obsahuje NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 plus

Rychlá péče po náročném cvičení

  • Po každém cvičení se osprchujte – zbavíte se tak nečistot, které se s potem vyplavují z kůže.
  • Nezapomeňte si umýt ruce - cvičební náčiní bývá častým nositelem virů a bakterií.
  • Oblečení po každém cvičení vyperte. Zamezíte tak šíření bakterií a podráždění kůže.
  • Hodně pijte! Vaše pokožka potřebujete hydrataci nejen zvenku, ale především zevnitř!

Získejte krásnou postavu natrvalo! Zdravou výživou

Neohrožujte své zdraví drastickými dietami. Zhubněte díky vyvážené stravě.

Zdravý životní styl si užívejte! Máme 5 tipů, jak na to

  • Cvičení pojměte jako rituál – i když to ze začátku bude náročné, brzy zjistíte, že bez pravidelného pohybu nevydržíte.
  • Voda je základem života a také základem zdraví. Mějte láhev vody vždy při ruce a nedovolte, aby vaše tělo cítilo dehydrataci.
  • Stravu si připravujte doma – jedině tak budete mít stoprocentní jistotu o tom, co konzumujete. A taky vás jídlo budete daleko víc těšit!
  • Pokud jste příliš unavená na cvičení, jděte se projít – na čerstvém vzduchu se uvolníte a zlepší se vám nálada.
  • Vyspěte se do růžova – alespoň o víkendu. Spánkem získáte nejvíce energie a právě tu teď vaše tělo tolik potřebuje.

Udělejte první krok k lepší kondici

Určitě jste to už někdy zkusila. Rozhodla jste se, že shodíte na váze a váš plán zahrnoval jediné: vynechat všechna tučná jídla. Taková dieta ale k hubnutí nestačí. Tedy v případě, že chcete nejen zhubnout, ale také si svou postavu udržet. 

Abyste svou váhu dokázala snížit natrvalo, musíte svému tělu vyslat jednoznačnou zprávu: „Není třeba dělat si zásoby“. Jak toho docílíte? Jediným účinným způsobem je vyvážená strava. 

Možná si teď představujete hromady ovoce a zeleniny nebo celozrnné obiloviny. Od pravdy nejste daleko. Důležitou složkou vaší diety však musí být i bílkoviny a tuky. Ne ty přepálené, ale především ty obsažené v rybách, bílém masu, ořechách nebo avokádu. Vaše tělo tak pozná, že se na váš může spolehnout a žádné tukové zásoby nepotřebuje.

Pamatujte také na to, že čím víc energie vydáte, tím víc jí musíte doplnit. Po každém cvičení si proto dopřejte náležitou porci opravdu výživného jídla. 

I když hubnete zdravě, může se stát, vaše se pokožka nestihne zcela přizpůsobit. Naštěstí pro vás máme záložní plán. Víme totiž, jak na strie!