Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Péče o zralou pleť

Péče o zralou pleť

Udržte si mladistvý vzhled v každém věku

Naše pleť se v průběhu let mění a potřebuje péči. Správnou a cílenou péčí navíc můžete stárnutí pleti zpomalit a zabránit tak třeba i prvním vráskám.

Jak poznat, že patříte do kategorie "zralá pleť"?

Která z nás by nechtěla krásnou a svěží pleť po celý život? Ale s přibývajícím věkem pleť ztrácí svou pružnost a pevnost. Čas zkrátka nezastavíte, ale můžete ho trošku zpomalit: Správně zvolenou kosmetikou a krémy, které jsou určené pro zralou pleť.

Chraňte svou pleť před slunečními paprsky!

Péče o zralou pleť

Poškození pleti UV paprsky je nejčastější příčina vzniku vrásek nebo pigmentových skvrn na pokožce. Proto chraňte svou pokožku krémy s ochranou proti slunci. Mimochodem, víte, jak se správně mazat a jaký krém zvolit?

Jak zralá pleť funguje?

 • Od 20 let se naše pleť více vysouší.
 • Po dosažení 30. roku tvoří kůže méně a méně lipidů. To znamená, že se objevují drobné linky a první vrásky na čele.
 • Ve 40 letech ztrácí pokožka svou pevnost a pružnost. Prvotní známky stárnutí pleti se objevují kolem očí. Jak stárneme, buněčná aktivita v našem těle klesá a naše pokožka se regeneruje pomaleji.
 • Kvůli ztrátě kolagenu okolo 50. roku života pokožka začne uvadat a je křehká.  
 • Od 60. roku pokožka zřetelně ztrácí tloušťku. Také se začínají objevovat pigmentové skvrny, které k tomuto věku patří. 

Zralá pleť - Buďte krásná v každém věku!

S přibývajícím věkem se naše pleť mění. A i když tento proces nemůžeme zastavit, správnou péčí ho můžeme zpomalit. Zralá pleť je náročná a potřebuje zvláštní péči. NIVEA vyvinula řadu produktů, která vám pomůžou, udržet si mladistvý vzhled a zabránit předčasnému stárnutí pokožky.

Krémy, které obsahují Q10 a vysoce účinný kreatin pomáhají v tažení proti vráskám. Řada NIVEA Hyaluron Cellular Filler stimuluje proces obnovy buněk pokožky. Řada NIVEA Hyaluron Cellular Elasticity redukuje i hlubší vrásky a pomáhá předcházet pigmentovým skvrnám.

Dodejte své pleti novou energii

Stárnutí pleti je velmi individuální. Zatímco vy i ve čtyřiceti vrásky téměř neznáte, vaši stejně starou kamarádku možná zdobí vějířky vrásek kolem očí. Záleží na vnitřních i vnějších faktorech, které stárnutí ovlivňují. Obecne však můžeme říct, že ve věku 25-30 let by každá žena měla začít pleť více hydratovat a chránit ji kvalitními výrobky proti stárnutí.

Make-up malý pomocník pro zralou pleť

Péče o zralou pleť

Make-up pomáhá podtrhnout krásu zralé pokožky. Díky tónovacímu dennímu krému bude vaše pleť hladká a krásná. Zvýrazněte oči a ujistěte se, že máte hydratované rty - ideální je tónovací balzám na rty, který je vyživí a zároveň hezký zbarví. 

Správná péče o zralou pleť

 • Zralá pleť péči potřebuje. Tak jako pro jakoukoli jinou pleť platí, že důležité je pečlivé odličování a čištění pleti. Každý den, ráno i večer.
 • Důležité je pleť pečlivě chránit před UV zářením, které je jedním z hlavních viníků vzniku vrásek a pigmentových skvrn. Skvělou ochranou jsou kvalitní denní krémy s UV filtry. Obsahuje je například Zpevňující denní krém proti vráskám 45+.
 • Neméně důležitá je hydratace. S přibývajícím věkem klesá schopnost pleti vázat vodu. I kvůli tomu jsou kontury povadlé a vrásky hlubší. Pořádnou dávku hydratace můžete pleti dopřát třeba pomocí Denního krému pro zlepšení kontur 65+ s hydratačním složením se sójovými výtažky.
 • A v neposlední řadě myslete na to, že zhruba od 30. roku života v pleti ubývá pleti vlastního kolagenu, díky kterému je pleť pevná a bez vrásek, a další látek, jako jsou například koenzym Q10 nebo kreatin. 
 • Obsah koenzymu Q10 a kreatinu v pleti zvyšuje například Zpevňující denní krém proti vráskám Q10 Power, který doporučujeme používat už od 30. roku.
 • Vlastní proces obnovy buněk v pleti pak stimuluje třeba Hydratační noční krém proti vráskám 35+ s olejem z jadérek hroznového vína, vitamínem E a panthenolem.    

Svěží a hydratovaná pleť díky maskám

Péče o zralou pleť

Věděly jste, že vše co potřebujete k přírodní péči o zralou pleť, najdete ve vaší kuchyni? Pleťová maska z mandlového mléka zabraňuje tvorbě černých pupínků a maska z bílků udržuje pleť krásně svěží a hydratovanou. Přečtěte si více o kouzlu pleťových masek v našem článku.