Péče o zralou pleť

Péče o zralou pleť

Udržte si mladistvý vzhled v každém věku. Naše pleť se v průběhu let mění a potřebuje péči. Správnou a cílenou péčí navíc můžete stárnutí pleti zpomalit a zabránit tak třeba i prvním vráskám.

Jak poznat, že patříte do kategorie "zralá pleť"?

Která z nás by nechtěla krásnou a svěží pleť po celý život? Ale s přibývajícím věkem pleť ztrácí svou pružnost a pevnost. Čas zkrátka nezastavíte, ale můžete ho trošku zpomalit: Správně zvolenou kosmetikou a krémy, které jsou určené pro zralou pleť.

Chraňte svou pleť před slunečními paprsky!

Poškození pleti UV paprsky je nejčastější příčina vzniku vrásek nebo pigmentových skvrn na pokožce. Proto chraňte svou pokožku krémy s ochranou proti slunci. Mimochodem, víte, jak se správně mazat a jaký krém zvolit?

Jak zralá pleť funguje?

 • Od 20 let se naše pleť více vysouší.
 • Po dosažení 30. roku tvoří kůže méně a méně lipidů. To znamená, že se objevují drobné linky a první vrásky na čele.
 • Ve 40 letech ztrácí pokožka svou pevnost a pružnost. Prvotní známky stárnutí pleti se objevují kolem očí. Jak stárneme, buněčná aktivita v našem těle klesá a naše pokožka se regeneruje pomaleji.
 • Kvůli ztrátě kolagenu okolo 50. roku života pokožka začne uvadat a je křehká.  
 • Od 60. roku pokožka zřetelně ztrácí tloušťku. Také se začínají objevovat pigmentové skvrny, které k tomuto věku patří. 

Zralá pleť - Buďte krásná v každém věku!

S přibývajícím věkem se naše pleť mění. A i když tento proces nemůžeme zastavit, správnou péčí ho můžeme zpomalit. Zralá pleť je náročná a potřebuje zvláštní péči. NIVEA vyvinula řadu produktů, která vám pomůžou, udržet si mladistvý vzhled a zabránit předčasnému stárnutí pokožky.

Krémy, které obsahují Q10 a vysoce účinný kreatin pomáhají v tažení proti vráskám. Řada NIVEA Hyaluron Cellular Filler stimuluje proces obnovy buněk pokožky. Řada NIVEA Hyaluron Cellular Elasticity redukuje i hlubší vrásky a pomáhá předcházet pigmentovým skvrnám.


Dodejte své pleti novou energii

Stárnutí pleti je velmi individuální. Zatímco vy i ve čtyřiceti vrásky téměř neznáte, vaši stejně starou kamarádku možná zdobí vějířky vrásek kolem očí. Záleží na vnitřních i vnějších faktorech, které stárnutí ovlivňují. Obecne však můžeme říct, že ve věku 25-30 let by každá žena měla začít pleť více hydratovat a chránit ji kvalitními výrobky proti stárnutí.

Správná péče o zralou pleť

 • Zralá pleť péči potřebuje. Tak jako pro jakoukoli jinou pleť platí, že důležité je pečlivé odličování a čištění pleti. Každý den, ráno i večer.
 • Důležité je pleť pečlivě chránit před UV zářením, které je jedním z hlavních viníků vzniku vrásek a pigmentových skvrn. Skvělou ochranou jsou kvalitní denní krémy s UV filtry. Obsahuje je například Zpevňující denní krém proti vráskám 45+.
 • Neméně důležitá je hydratace. S přibývajícím věkem klesá schopnost pleti vázat vodu. I kvůli tomu jsou kontury povadlé a vrásky hlubší. Pořádnou dávku hydratace můžete pleti dopřát třeba pomocí Denního krému pro zlepšení kontur 65+ s hydratačním složením se sójovými výtažky.
 • A v neposlední řadě myslete na to, že zhruba od 30. roku života v pleti ubývá pleti vlastního kolagenu, díky kterému je pleť pevná a bez vrásek, a další látek, jako jsou například koenzym Q10 nebo kreatin. 
 • Obsah koenzymu Q10 a kreatinu v pleti zvyšuje například Zpevňující denní krém proti vráskám Q10 Power, který doporučujeme používat už od 30. roku.
 • Vlastní proces obnovy buněk v pleti pak stimuluje třeba Výživný noční kém s mandlovým olejem a bambuckým máslem.    

Make-up malý pomocník pro zralou pleť

Make-up pomáhá podtrhnout krásu zralé pokožky. Díky tónovacímu dennímu krému bude vaše pleť hladká a krásná. Zvýrazněte oči a ujistěte se, že máte hydratované rty - ideální je tónovací balzám na rty, který je vyživí a zároveň hezký zbarví. 

Svěží a hydratovaná pleť díky maskám

Věděly jste, že vše co potřebujete k přírodní péči o zralou pleť, najdete ve vaší kuchyni? Pleťová maska z mandlového mléka zabraňuje tvorbě černých pupínků a maska z bílků udržuje pleť krásně svěží a hydratovanou. Přečtěte si více o kouzlu pleťových masek v našem článku.