Trápí vás celulitida?

Trápí vás celulitida?


ZATOČTE S NÍ, NEŽ PŘIJDE LÉTO

Celulitidu zná 90 % z nás. Projevuje se hrbolky a důlky, které pozorujeme nejčastěji na vnější straně stehen a bocích, ale často i na břiše. Úspěch přinese jen komplexní program: změna jídelníčku, životního stylu a co nejúčinnější péče o pokožku. Ukážeme vám, jak na to!

Jídelníček proti celulitidě

Nerady to slyšíme, ale začít se musí u životosprávy. Aby se buňky mohly správně regenerovat a odbourávat škodlivé látky, musíte je také správně vyživovat.
Sprchujte se střídavě studenou a teplou vodou. Studená voda stahuje svaly a teplá způsobí jejich uvolnění. Tento proces podporuje krevní oběh a pokožka se tak stává pevnější

Pomohou nám potraviny, které podporují tvorbu kolagenu

 • Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem bílkovin, esenciálních mastných kyselin, vitaminů, minerálů a antioxidantů (tvaroh, vejce, ovoce a zelenina, ryby, ořechy).
 • Omezte sůl. Zadržuje v těle vodu a jednoduché cukry, které poškozují elastinová a kolagenová vlákna, čímž buňky oslabují.
 • Zásobujte těle tekutinami – hlavně neperlivou vodou, neslazenými nápoji a čajem. Pokud vám čistá voda nechutná, přidejte do ní citronovou šťávu a bez problémů vypijete i 2 litry denně.

VYZKOUŠELY JSTE UŽ SKORO VŠECHNY KRÉMY PROTI CELULITIDĚ A BYLY ZKLAMANÉ?

Vyzkoušejte speciální přípravky NIVEA proti celulitidě s koenzymem Q10 a konečně uvidíte rozdíl. Zpevňující gel proti celulitidě Q10 plus zpevňuje pokožku a zároveň během 3 týdnů viditelně redukuje vnější projevy celulitidy i bez extra masáže. 

Jak gel NIVEA působí proti celulitidě?

 • Koenzym Q10 dodává kožním buňkám energii a udržuje pokožku v kondici.
 • Výtažek z lotosového listu podporuje aktivitu tukových buněk, napomáhá štěpení triglyceridů a uvolnění tuku. Dochází tak ke zmenšení jednotlivých tukových buněk v této ohraničené obézní oblasti a ke snížení projevů celulitidy.
 • L‐karnitin dopraví rozštěpené mastné kyseliny do mitochondrií, buněčných elektráren, kde se přemění na adenosin trifosfát (ATP). Ten pak poskytuje pokožce čistou energii z přeměněného tuku.

Cviky proti celulitidě

Cvičte je několikrát během dne. Že nemáte čas? Zkuste si je zacvičit kdykoli máte chviličku – než se vám uvaří voda na kávu či ohřeje jídlo v mikrovlnce nebo ráno, než si dáte sprchu. Určitě to stihnete!
Podřep

Podřepy se zvedáním nohy

Celulitida

Výpady vzad

 1. Postavte se zpříma s nohama rozkročenýma na šířku boků.
 2. Špičky chodidel natočte směrem dopředu.
 3. Zatáhněte břišní svaly, nepovolujte napětí a pomalu si dřepejte, jako byste se chtěla posadit na židli.
 4. Při návratu do stoje zvedněte pravou nohu do strany. Její špička směřuje k zemi.
 5. Poté se vraťte do dřepu a nohu opět pokrčte. Současně se snažte přenést váhu na paty a hýždě tisknout k sobě. Tímto způsobem zapojíte také zadeček.

Zopakujte 8x na každou nohu, střídejte strany a zdvihejte současně ruce. Tím spálíte více kalorií.
 1. Postavte se zpříma s nohama rozkročenýma na šířku boků, kolena lehce pokrčená, ruce v bok nebo volně podél těla.
 2. Začněte zvednutím pravého kolena před sebe. Poté nohu přesuňte za sebe, jako byste se chystala udělat krok vzad. Snažte se zanožit co nejdále, jedině tak se vám nohy správně protáhnou. Záda a pánev držte kolmo k zemi a břicho zatažené.
 3. Vraťte se do výchozí pozice a vystřídejte nohy. 

Začněte s 5 výpady na každou nohu a postupně počet zvyšujte až na 20 výpadů.

Minutová masáž proti celulitidě