Tipy pro zralou pleť: Jak bojovat proti předčasnému stárnutí?

Vsaďte na správnou péči! Jak roky přibývají, naše pokožka ztrácí elasticitu, je méně vypnutá a bývá sušší. Právě tyto charakteristiky jsou pro zralou pleť typické. Díky správné péči ale můžeme tento proces odsunout s platností na dobu neurčitou. Zajímá vás jak?

Zralá pleť může být krásná - stačí zvolit správnou péči

Dopřejte své pokožce intenzivní péči, aby byla i nadále pevná a vyživená.

Prevence aneb Zpozorněte už při prvních příznacích stárnutí.

  • Kůže začíná stárnout relativně brzy. Víte, o jakém věku mluvíme? Je to přibližně 25 až 30 let. 
  • Mezi vůbec první známky stárnutí patří ubývání elasticity a hydratace. 
  • Pokožka si nedokáže zachovat vysokou míru přirozené hydratace, začíná být nepříjemně napjatá a má sklony k podráždění. 
  • Na zralé pokožce se také mohou vytvořit první pigmentové skvrny – a to především v horní části paží a hrudníku. Tyto části těla totiž častěji vystavujeme slunečním paprskům. 
  • Výsledkem úbytku kolagenu je také ztenčení pokožky a snížení produkce kožního mazu. 
  • Když pokožka ztratí svou elasticitu, začnou se na ní objevovat nevzhledné důlky, kterým říkáme celulitida. Nejčastěji se s ní setkáváme v horní části stehen.

Jak pečovat o zralou pokožku? Začněte peelingem.

Než se pustíte do jakékoli péče, je potřeba na ni pokožku nejprve připravit. Jen tak dokáže účinně vstřebat potřebné látky. A proto na řadu přichází peeling. Pomůže odstranit odumřelé buňky a vaše pokožka bude neodolatelně hebká a hladká. Ideální je aplikovat jej jednou týdně.


Dejte šanci zralé pokožce zazářit. Díky správné péči

Zralá pokožka má jiné potřeby než ta mladá. Proto musíme postupně změnit naše zvyky a rituály a začít používat produkty, které obsahují jiné ingredence.

Spousta péče a málo času? Objevte tělové mléko do sprchy.

NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy se rychle vstřebá, krásně voní a nelepí. Stačí jej nanést ještě na mokrou pokožku hned po umytí,  opláchnout a máte hotovo. Nejvíc se vám bude líbit jeho schopnost dodat buňkám energii a obnovit přirozenou pružnost a pevnost pokožky. 

Bojujete proti stárnutí? Vsaďte na značku NIVEA

Abyste si mohla být skutečně jistá, že své pokožce poskytujete tu správnou péči, je třeba ji dopřát pořádnou dávku výživy a energie. NIVEA je v péči o zralou pokožku odborníkem. Skvělou volbou je například Výživné zpevňující tělové mléko Q10 s vitamínem C. Testy prokázaly, že díky účinné kombinaci koenzymu Q10, kreatinu a L-karnitinu dodává energii do každé buňky pokožky, a tím znatelně zvyšuje její pevnost a pružnost. Olej z makadamiových ořechů zároveň o pokožku intenzivně pečuje a zabraňuje jejímu vysušování. 
Na pleť obličeje zase výborně funguje kyselina hyaluronová. V řadě výrobků Hyaluron Cellular Filler najdete jak denní a noční, tak i oční krém. Bohaté složení každého z těchto výrobků pleť intenzivně hydratuje a aktivně redukuje tvorbu vrásek.


Protože zralá pokožka vyžaduje zvláštní pozornost

Intenzivní péče o zralou pokožku – Zpevňující tělový olej Q10 plus

Protože zralé pokožce chybí hydratace, často bývá suchá a šupinatá. Tento boj vyhrajete díky pravidelnému používání výrobků, které dodají pokožce nejen výživu, ale umí ji zároveň zjemnit. 
Proč nevyzkoušet třeba NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 plus? Unikátní složení s přírodními oleji (avokádovým olejem, olejem ze semen bavlníku, makadamiovým olejem) o pokožku intenzivně pečuje a zanechává ji sametově hebkou a jemnou. 
Klinické testy navíc prokázaly, že složení s koenzymem Q10 pokožku vyhlazuje a zpevňuje. Nemůžete se dočkat prvních výsledků? S NIVEA nemusíte čekat věčnost. Prokazatelně pevnější bude vaše pokožka už po 14 dnech. A nanášení oleje si zamilujete! Nezanechává totiž mastný film ani nelepí. Přesvědčte se na vlastní kůži, že zpevňující olej je pro zralou pleť tím pravým řešením.

Někdy je to jednodušší, než si myslíme – usmějte se a vaše pokožka bude krásnější

Aby byla péče o pokožku skutečně účinná, je třeba tomu dopomoci ještě jedním zvláštním způsobem. Vzpomeňme si na staré přísloví: Jsme jen tak staří, jak se sami cítíme. Oblékněte se do krásných šatů a nechte působit také svou vnitřní krásu. Protože ta je nekonečná!