Pevná a pružná pokožka = krásná pokožka. Pochlubte se s ní i vy!


Pevná a pružná pokožka je nejkrásnější ozdobou, kterou můžete mít. A získat ji není těžké. Stačí pár drobných změn v životním stylu. Pojďte do toho s námi.

Cítíte se dnes ve své kůži?

Objevte jednoduché tipy a nápady, díky kterým získáte nejen krásnou pokožku, ale i radost ze života.

Kůže vs. čas: Proč pokožka ztrácí elasticitu?

Jak stárneme, ubývají v našem těle dva důležité proteiny zajišťující pevnost a pružnost pokožky. Jde o kolagen a elastin. Jejich úbytek můžeme vidět na vlastní oči – průvodním jevem jsou totiž vrásky a povolená kůže. Nejprve se objeví pouze kolem očí a koutků úst, později také v dekoltu a jinde na těle. 

Tento přirozený proces můžeme zpomalit, nebo naopak zrychlit. Krásná, zářivá pleť je odměnou za zdravý životní styl a správné stravovací návyky. Dobrou zprávou je, že začít můžete kdykoli – třeba dnes! Naopak alkohol, kouření a nezdravý životní styl patří mezi faktory, které stárnutí nastartují. 

Vyjděte na výsluní se zářivou a zdravou pokožkou

Pružná pokožka vyžaduje hydrataci a výživu. Vsaďte na zpevňující krémy, které vám zkrátí cestu k hladké pokožce bez viditelných nedokonalostí.
Cesta ke krásné pokožce vede přes rozmazlování!

Hýčkejte své tělo i po sprše. Jemná masáž pomocí zpevňujícího krému nebo tělového mléka dokáže divy

Zpevňující tělové mléko vyživí pokožku na všech namáhaných částech těla. Výsledkem je pružná a pevnější kůže, která vypadá zdravě a mladistvě.
Cesta ke krásné pokožce vede přes rozmazlování!

Promasírujte se k bezchybné pokožce

Správně zvolená péče je pro zpevnění pokožky velice důležitá. Pokud si k tomu vezmete na pomoc ještě některou z ručních masážních pomůcek, půjde celý proces daleko rychleji. Výsledky uvidíte zejména na pokožce, kterou trápí celulitida. Tlaková masáž totiž rozbije tukové struktury pod pokožkou, odstraní dolíčky i efekt pomerančové kůže a zvýší celkovou pevnost a pružnost pokožky. Tak vzhůru pro masážní váleček!
Cesta ke krásné pokožce vede přes rozmazlování!

Tělový kartáč: Tajemství zářivé pokožky

Pokud jste během sprchování ještě nevyzkoušeli tělový kartáč, připravujete se o velice příjemný způsob, jak podpořit procesy vedoucí k hladší a zářivější pokožce. Nejen že díky kartáči vám bude sprchování příjemnější, tato pomůcka má i ryze praktický účel. "Kartáčování" kruhovými pohyby směrem k srdci osvěží a povzbudí pokožku celého těla a urychlí obnovu kožních buněk. Peelingový efekt navíc nechá vaši pokožku zazářit – suchá kůže a šupinky  budou ty tam.
Cesta ke krásné pokožce vede přes rozmazlování!

Čisté póry a hebká pokožka? Je čas na peeling

Tělový peeling jednou týdně spolehlivě vyčistí póry a dovolí pokožce dýchat. Stejně dobře jako nejrůznější tělové peelingy z obchodu poslouží i obyčejná mořská hrubozrnná sůl.

Hladká a pevná pokožka. Zpevňujte ji už ve sprše!

Rychlá doba a hektický životní styl ponechají jen málo času pro péči o pokožku. K tomu, abyste pokožce dopřáli pořádnou dávku výživy, však nepotřebujete ani 10 minut. Vlastně si vystačíte s obyčejnou sprchou, jakou si dopřáváte každý den. NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy naneste na umytou, stále vlhkou pokožku a opláchněte. Po osušení se můžete obléct a okamžitě vyrazit třeba na kávu s kamarádkou. Tělové mléko se vstřebá do několika sekund.

Výsledky už za 10 dní: NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C

Kdo říká, že tělové mléko samo o sobě nedokáže pokožku zpevnit, ten zatím nepoznal NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C. Díky němu se budete moci pochlubit znatelně pevnější a pružnější pokožkou už za 10 dní. Jediné, co pro to musíte podniknout, je ho nanést a vmasírovat. Nejlépe každý den.

Nejlepší tipy pro zpevnění pokožky

Pevná pokožka není jen o správné péči a kosmetice, ale také o vašem životním stylu. Protože zdravé jídlo a pohyb dělají zázraky!

Pohyb a krásná pokožka: Proč si spolu rozumí?

Nárazové změny životního stylu většinou dlouho nevydrží. A proto nemá cenu se hned první den zničit v posilovně. Garantujeme vám, že po takovém zážitku už dveřmi posilovny více neprojdete. A proto začněte pomalu. Vyhlédněte si jeden sport, který vás bude bavit a tomu věnujte jedno odpoledne v týdnu. Přidejte také krátké, svižné procházky a výtahu se vyhněte na sto honů. Máte? Blahopřejeme, první krok je za vámi.

Až si pohyb zamilujete natolik, že si bez něj nebudete umět svůj týden představit, začněte kombinovat kardio s cvičením. Pamatujte, že s potem se z těla vyplaví také nečistoty a toxiny. Právě ty jsou jednou z příčin celulitidy. Trápí vás celulitida? Poradíme, jak s ní zatočit než přijde léto.

Vyzkoušejte některé ze cvičení, které posílí celé tělo. Nejen, že vaše pokožka bude pevnější, ale navíc budete celkově zdravější. Na bolest hlavy nebo zad můžete zapomenout.

Zpevněte pokožku zevnitř. Vše potřebné najdete ve spíži

Zdravá a vyvážená strava bohatá na živiny prospěje vaší pokožce stejně jako celému organismu. Pokud do jídelníčku zařadíte ty správné potraviny, dosáhnete super výsledků i bez dalších drastických změn.

Ovoce a zelenina tělu dodají mnoho vitamínů, které přirozeně zvyšují hladinu kolagenu v těle. Vzpomínáte? Kolagen je právě jedním z proteinů, které tělo využívá pro tvorbu a uchování krásné a pružné pokožky. Co se zeleniny týče, je pro vaši pokožku nejlepší zelená listová zelenina jako například kapusta. Díky přítomným antioxidantům a vitamínu C mohou tyto potraviny pomoci vašemu tělu efektivně využít všechen kolagen.

Omega-3 mastné kyseliny v mastných rybách a oříšcích také zvýší množství kolagenu ve vašem těle. Losos, tuňák, kešu a para ořechy patří mezi potraviny, ve kterých je podíl těchto kyselin nejvyšší.

Celozrnné potraviny tělu dodají dostatek vlákniny k tomu, aby trávicí systém odstranil všechny nepotřebné zbytky a toxiny ze střev pryč. Vaše tělo tak bude schopné během trávení využít všechny vitamíny a bílkoviny, které mu nabídnete v podobě stravy.

K těmto zdravým dobrotám přidejte minimálně 2 litry vody denně a vaše pokožka se promění v hebkou, pevnou a zářivou.

Když cítit se dobře znamená vypadat dobře

Dobrá zpráva na konec: krásná pleť potřebuje také odpočívat. Naplánujte si zkrášlovací večer s kamarádkou a proberte všechny zajímavosti z poslední doby. Sdílený problém je totiž poloviční problém ;).

TIP: Využijte tento čas na maximum a připravte si během povídání avokádovou pleťovou masku. Celý návod na tuhle skvělou domácí masku jsme pro vás připravili v článku Kouzlo pleťových masek.
Vyzkoušejte jednoduché posilovací cviky pro hladkou pokožku

Pevná kůže na pažích. Díky závaží na zápěstí

I každodenní běžné činnosti mohou pokožce pomoci. Stačí si pořídit malá závaží, která připevníte k zápěstí. Dělat s nimi můžete všechno od luxování až po nákupy. Svaly i pokožka musí se závažími více "zabrat", takže odměna se dostaví mnohem dříve.
Vyzkoušejte jednoduché posilovací cviky pro hladkou pokožku

Tělo v kondici? Proběhněte se!

Vzhledem k tomu, že kůže pobývá v těsném sousedství se svaly, je na ní hned poznat úbytek tukových buněk a lepší cirkulace krve. Na tuk nejlépe funguje kardio – zjednodušeně řečeno se jedná o cvičení, při kterém stoupne váš tep a zapotíte se. Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit nejen svou kondici, ale i vzhled, je proto běhání.
Vyzkoušejte jednoduché posilovací cviky pro hladkou pokožku

Posilujte. Získáte rychlejší spalování

Jednoduchá rovnice vypadá následovně: více svalů = rychlejší metabolismus. Chcete-li hladkou a pevnou pokožku bez dolíčků, vypěstujte si svaly. Ty na svůj provoz spálí energii z usazeného tělesného tuku. Nebojte se, jde to i bez posilovny. Co takhle si pro začátek zacvičit doma s vahou vlastního těla?

NIVEA Modré Tipy - Jak zklidnit pokožku po holení?

Trápí vás zarudlá pokožka po depilaci či holení? Víme, jak vám pomoci. Stačí se mrknout na sedmý NIVEA Modrý Tip a s vaším trápením bude konec.