holení intimních partií

5 tipů, které vám pomohou k bezbolestně oholeným intimním partiím

Holení intimních partií řešíme během celého roku, ale v létě o to intenzivněji, protože přichází sezóna bikin a každý chloupek navíc je vidět. Jak se vyhnout bolestivému holení a svědivé vyrážce po samotném odstranění chloupků? Poradíme vám 5 tipů, díky kterým pro vás holení intimních partií nebude noční můrou.

Žiletka, vosk, epilátor: Jakou metodu holení zvolit?

V oblasti intimních partií se holí 80 % žen mladších 30 let. To, co bylo v 70. letech 20. století ojedinělé a nezvyklé, je dnes zcela běžné. O to intenzivněji řešíme nejen, jakým způsobem intimní partie holit, ale i jakou úpravu zvolit. Na výběr máme hned z několika možností. Patří mezi ně například IPL epilátor, který zastavuje růst chloupků, voskové pásky, které trhají chloupky i s kořínky, nebo klasické holicí strojky, které patří mezi nejpoužívanější způsoby. Každá metoda má samozřejmě svá pro i proti:

IPL epilátor 

Z dlouhodobého hlediska patří IPL epilátor mezi nejúčinnější řešení. Pokud ho tedy používáte v prvních týdnech a měsících opravdu pravidelně. Jak tato metoda funguje? Intenzivní pulzní světlo zahřívá kořínek chloupku, čímž ho narušuje. Chloupek po 1 až 2 týdnech vypadne a na jeho místě nějaký čas nenaroste nový. Po roce používání stačí IPL epilátor používat pouze jednou za půl roku. IPL epilátor můžete používat na intimní partie, ale i nohy či obličej. 

 

Voskové pásky 

Upřímně, voskové pásky se hodí spíše na nohy než na intimní partie. Jejich strhávání může být totiž VELMI bolestivé. A protože je pokožka v oblasti intimních partií tenká a citlivá, mohla by se snadno poranit. Nemluvě o tom, že vy byste zřejmě jen stěží zadržovali slzy. 

 

Holicí strojek 

Na holení intimních partií ideální volba. Žiletkou se snadno dostanete všude, kam potřebujete, a díky vyměnitelné hlavici budou břity stále ostré a vaše holení bez pořezání. Nevýhodou může být četnost holení, protože chloupky jsou po zhruba 3 dnech opět povyrostlé. 

HOLICÍ STROJEK SE 2 VÝMĚNNÝMI HLAVICEMI

Náš tip:
Chcete se dozvědět více o jednotlivých možnostech, jak se zbavit chloupků? Přečtěte si náš článek na téma Metody holení a vyberte si tu, která se vám bude zamlouvat nejvíce. 


Nikam nespěchejte a nepodceňte přípravu

Holení vyžaduje čas. Pokud vyrážíte na koupaliště a ve dveřích si uvědomíte, že „tam dole“ není všechno v pořádku, raději už se nevracejte. Holením ve spěchu si totiž přivodíte akorát tak pupínky, říznutí nebo jiné podráždění pokožky.

neholte se nasucho

Náš tip:
Chcete vyzkoušet něco nového? Sepsali jsme pro vás trendy v holení intimních partií, mezi kterými najdete například romantické srdíčko nebo decentní proužek.

A jak tedy na holení bez podráždění?

  • Ideální je holit se večer (a to nejen v intimních partiích, ale například i na nohou či v podpaží). Jednak na to máte více času a pokožka má přes noc čas regenerovat.
  • Nikdy se neholte nasucho. Právě tím pokožku nejvíce dráždíte. Ideální je holit se v teplé vodě, protože ta roztahuje póry a chloupky změkčuje.
  • Použijte gel na holení. Díky tomu bude holítko po pokožce hezky klouzat a chloupky odstraníte bez poranění. Některé NIVEA Gely na holení navíc obsahují vitamín E, který o pokožku pečuje a napomáhá její regeneraci. 
  • Chloupky holte vždy po směru růstu. Holení proti směru růstu je nejen bolestivé, ale také způsobuje zarůstání chloupků. 

Důležitá je i péče po holení

Stejně důležitá a možná ještě důležitější než péče o pokožku při holení, je péče po holení. Ihned po oholení namočte žínku do studené vody a přiložte ji na oholenou pokožku. Tím dosáhnete uzavření pórů a předejdete tak možnému zánětu.

NIVEA Lehké tělové mléko Aloe & Hydration se postará o hydrataci pokožky a díky 100% přírodní aloe vera podrážděnou pokožku ihned zklidní. Vy se tak vyhnete nepříjemnému svědění a zarudnutí a holení pro vás nebude znamenat trápení. 

aloe vera

Jak často intimní partie holit?

regenerace pokožky po holení

Jak už jsme zmínili, pokožka v oblastní intimních partií je velmi tenká
a náchylná na podráždění. I přesto, že používáte při holení pěnu na holení nebo gel, pokožka se trošku naruší a potřebuje čas k regeneraci. Proto není dobré holit se každý den. Mohlo by to vést akorát k zarůstání chloupků a vyrážce doprovázené svědivými pupínky. 

Ideální je holit se zhruba po 3 dnech, kdy mají chloupky délku pouze pár milimetrů, takže se s nimi necítíte nekomfortně, ale zároveň má pokožka čas na regeneraci.