Olej z konopných semen

Olej z konopných semen: Zklidní pokožku
a vlasům dodá lesk

Olej z konopných semen se stal v kosmetickém průmyslu velmi oblíbenou přísadou. Mezi jeho účinky patří například zklidnění podrážděné pokožky nebo přípravek vhodný pro regenerační masáž. Z čeho se olej z konopných semen získává a jak ho můžete zařadit do svého každodenního života?

Co obsahuje olej z konopných semen

Olej z konopných semen se získává ze semen technického konopí, která se lisují za studena. Díky tomu si v sobě uchovává vitamíny a minerály. Technické konopí neobsahuje THC, takže nemá žádné psychotropní účinky. Proto se nemusíte bát, že by olej z konopných semen nějak ovlivňoval vaši mysl. 


Co se týče samotného složení oleje z konopných semen, z 80 % se jedná o esenciální mastné kyseliny – tedy látky, které si naše tělo nedokáže vyrobit samo. Mezi ně patří například omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, které mají pozitivní vliv především na náš imunitní systém. Kromě toho olej z konopných semen obsahuje i vitamíny A, D, E a minerály, jako jsou vápník, hořčík nebo železo.  

Účinky oleje z konopných semen

Jak už jsme naznačili v úvodu, účinky oleje z konopných semen jsou vskutku široké. V kosmetice se nejčastěji používá k regeneraci pokožky a pleti po celodenním shonu. Kromě toho olej z konopných semen také:

  • Zklidňuje pleť a redukuje začervenání
  • Sjednocuje tón pleti a zanechává ji hebkou.
  • Má pozitivní vliv při léčbě oparů, ekzémů nebo akné
  • Díky tomu, že je hypoalergenní, je vhodný i pro citlivou pokožku

Náš tip:

Regenerační účinky oleje z konopných semen oceníte zejména tehdy, když je vaše pokožka podrážděná. K tomu může dojít například při holení. Přečtěte si, jaké jsou metody holení a předejděte s našimi tipy podrážděné pokožce jednou provždy.  

Jak zařadit olej z konopných do své pečující rutiny?

ZJEMŇUJÍCÍ DENNÍ KRÉM NATURALLY GOOD

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet olej z konopných semen na vlastní kůži (a to doslova), máte v podstatě dvě možnosti. Buď se vydáte cestou čistého oleje z konopných semen, který budete používat přímo na tělo, nebo zvolíte pečující produkty, které olej z konopných semen obsahují. Například NIVEA Zjemňující denní krém NATURALLY GOOD intenzivně hydratuje pleť, sjednocuje její tón, a právě díky organickému oleji z konopných semínek pleť i zklidňuje

PĚNA NA HOLENÍ SENSITIVE PRO ULTRA-CALMING

A pozor: I muži mohou využívat regeneračních účinků oleje z konopných semen. Při holení je pokožka velmi náchylná k poranění, a k jejímu podráždění dochází i samotným holením. NIVEA Pěna na holení ale obsahuje organický olej z konopných semínek, a tak pokožce poskytuje okamžitou ochranu. NIVEA Balzám po holení se pak postará o regeneraci pokožky a zredukuje případné začervenání.  

Podle čeho poznáte kvalitní olej z konopných semen?

Chcete vyzkoušet čistý olej z konopných semen? Při nákupu se zaměřte na jeho původ. Kvalitní olej z konopných semen by měl mít certifikát o BIO kvalitě. Také je důležité, aby byl lisovaný za studena, a tak si v sobě uchoval všechny důležité látky. Napomoci vám mohou také hodnocení a recenze od zákazníků a v neposlední řadě i cena. Půl litru kvalitního oleje z konopných semen si totiž jen málokdy koupíte za nižší cenu, než je 300 Kč.

Aby vám olej z konopných semen vydržel co nejdéle, skladujte ho v temných a chladných místech, ve kterých teplota nepřesahuje 16 °C