Mimické vrásky ženám sluší: naučte se je milovat


VRÁSKY OD SMÍCHU NEJSOU VADOU NA KRÁSE. NAOPAK!

Drobné záhyby klem úst, vějířky kolem očí… Vrásky od smíchu považují jedni za půvabné, druzí za obtěžující. Zjistěte, proč vznikají a co se s nimi dá dělat.

Proč mám mimické vrásky?

Protože vám emoce nejsou cizí. A to je jenom dobře! Vrásky od smíchu jsou důkazem, že dovedete brát svět s nadhledem a umíte si života pořádně užít. Tak se za ně rozhodně nestyďte.

Vrásky od smíchu by se neměly ničit, ale oslavovat!

Za vráskami se skrývají veselé historky, zážitky i dojemné chvíle. Z každého nezapomenutelného momentu, který se vepíše do naší tváře, bychom se měli radovat, a ne se stydět. Pokud ale na drobné úpravě trváte, poradíme vám, jak je trochu zredukovat.

Mnoho lidí se snaží mimické vrásky kolem úst zredukovat

Některé ženy velmi trápí drobné projevy stárnutí. Jakmile objeví první nerovnost či záhyb na pokožce, okamžitě zpanikaří a nakoupí tuny výživových preparátů a krémů. I když s nimi pak dennodenně vyrážejí do boje, požadované hladkosti nikdy nedocílí. Spíše si vším tím stresem přivodí pár vrásek nových. Pro začátek je tak nejlepší, když se zamyslíte nad svým přístupem ke stárnutí. Nemusíte ho přímo oslavovat, ale měli byste vzít v potaz, že přináší i mnoho pozitiv. Pokud si uvědomíte, že každá vráska ve vaší tváři je vlastně takovou malou vzpomínkou na nejkrásnější chvíle života, naučíte se je postupně ctít a milovat.


Jak snížit výskyt mimických vrásek

S vráskami je třeba pracovat citlivě. Přehnané líčení či napínání pleti spíše škodí, na druhou stranu existuje i pár cest, které vrásky jemně a přirozeně vyhladí.

5 cviků, které minimalizují vrásky kolem úst

Udělejte „á“ jako u doktora

Při prvním cviku vtáhněte rty dovnitř a chvíli je pevně držte u sebe. Pak otevřete ústa, jako byste chtěli sníst celý svět, napočítejte do pěti a pusu uvolněte. Celý cvik několikrát opakujte.

5 cviků, které minimalizují vrásky kolem úst

Udělejte rybičku

Při tomto cviku budete postupovat opačně. Nasajte vzduch a z pusy vytvarujte tzv. kapříka. Opět napočítejte do pěti, povolte a několikrát cvik zopakujte.

5 cviků, které minimalizují vrásky kolem úst

Ukažte zoubky

Další cvik začnete tím, že se zeširoka usmějete. Ukažte zoubky a stlačte tváře kolem koutků úst. Opět párkrát opakujte.

5 cviků, které minimalizují vrásky kolem úst

Řekněte „o“ jako obličej

Další cvik skvěle aktivuje obličejové svaly. Pootevřete ústa a rty vytvořte tvar písmene „o“. V této pozici se pak zkuste lehce usmát tak, aby se vám nepatrně zvedly koutky úst. Měli byste při tom cítit lehký tlak ve tvářích. Vydržte několik sekund a rty uvolněte.

5 cviků, které minimalizují vrásky kolem úst

Zvedněte lícní kosti

Posledním cvikem nejen posílíte obličejové svalstvo, ale můžete i účinně eliminovat výraznější vrásky od smíchu. Stiskněte rty a usmějte se tak, abyste cítili, jak se vaše pleť napíná a lícní kosti zvedají. Chvilku tak vydržte a povolte.

Lehké nedostatky odstraní i vhodný denní krém

Hned po ránu naneste na vyčištěnou pleť krém s bohatým složením. Mladistvý vzhled vám zajistí například NIVEA Energizující denní krém proti vráskám Q10 energy. Obsahuje koenzym Q10, kreatin a výtažky z goji, které vaši pleť po ránu příjemně nastartují.

Osvědčené tipy, jak minimalizovat mimické vrásky

  • Dodržujte pitný režim. Zajistíte tak, že bude vaše pleť vždy dobře hydratovaná.
  • Jezte stravu bohatou na vitamín E. Je to důležitý antioxidant, který udržuje pleť svěží a mladou.
  • Skoncujte s kouřením. S každou další cigaretou ztrácí pleť na svojí pružnosti.
  • Používejte opalovací krémy. Chrání váš obličej před stárnutím v důsledku UVA záření.

Q10 – redukuje vrásky a zabraňuje jejich tvorbě

Koenzym Q10 dokáže vaši pleť zbavit tmavých kruhů pod očima, jemných linek kolem úst i hlubších vrásek. Spouští proces regenerace pleti, dodává jí novou energii a poskytuje potřebnou ochranu.

V boji proti vráskám je velmi efektivní například NIVEA Energizující Perlové sérum proti vráskám Q10. Složení s vitamíny C a E a koenzymem Q10 nejen energii a svěžest, ale také pružnost. Díky technologii perel se účinné látky aktivují ihned při aplikaci. Zkombinujte ho třeba s NIVEA Nočním krémem proti vráskám Q10 plus a uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.


Jak na obličejovou jógu

4 jednoduché cviky