Vrásky na čele: přestaňte si je přidělávat a raději je redukujte


ZABRAŇTE PŘEDČASNÝM PROJEVŮM STÁRNUTÍ.

. Přibývání věku sice nezabráníte, projevy stárnutí a vznik vrásek ale můžete zpomalit! Jak? Vyzkoušejte naše tipy a omezte vznik vrásek na čele. S vyhlazeným čelem budete vypadat svěže a bezstarostně.

Co způsobuje vrásky na čele?

Seznamte se příčinami, které způsobují tvorbu vrásek na vašem čele. Když pochopíte fyziologické mechanismy v pokožce, snáze jim dokážete zabránit nebo je alespoň zpomalit.

Proč vrásky na čele vznikají?

Jakmile se náš věk přiblíží k třicítce, vyvstane otázka, jak zabránit vzniku vrásek. Poznejte příčiny a děje, které k linkám v pleti přispívají, snáz si pak vyberete tu správnou preventivní péči.

Sluneční paprsky nám sice dokážou vykouzlit úsměv na tváři, bohužel jsou ale i velkým přítelem vrásek. Čím jsme starší, tím je naše pleť sušší a na sluneční záření reaguje citlivěji. UV paprsky narušují kolagenová vlákna a pokožka tak ztrácí svou pružnost.

Slunce ale není jediným pachatelem. Náročné večírky, které trvají až do rána, stres, kouření nebo nedostatečná výživa – to všechno jsou faktory, které se negativně podepisují na stavu naší pleti a tvorbě vrásek. 

Vliv genů a obličejové mimiky

Vliv genů a obličejové mimiky

Velký vliv na to, jak rychle se na našem vzhledu projevuje stárnutí, mají geny. Nicméně vznik prvních vrásek urychlí i přehnané výrazy tváře. Vrásky na čele nejčastěji způsobuje udivené zvedání obočí nebo mračení. Linky, které při takových výrazech vznikají, se nám natrvalo vryjí do tváře.
Vrásky a časté vystavování UVA paprskům

Vrásky a časté vystavování UVA paprskům

Pobyt na slunci je pro nás z mnoha ohledů důležitý. Sluneční paprsky mají ale i negativní účinky. Způsobují rozpad pružných kolagenních vláken v naší pleti. NIVEA Zpevňující denní krém proti vráskám Q10 POWER OF 30 pokožku chrání, hydratuje ji a podporuje přirozenou obnovu její struktury. 

Jak předcházet vzniku vrásek na čele

Naučte se, jak pečovat o jemnou pleť na čele. Předejdete tím vzniku hlubokých vrásek.

Kdy prochází pleť změnami a kdy potřebuje speciální péči proti vráskám?

Ve dvaceti má naše pleť spíše sklon se mastit a trápit nás vznikem pupínků nebo černých teček. Čím blíž se však přibližujeme ke třicítce, tím snáze se vysouší. Výhodou toho sice je, že nedokonalosti mizí, místo toho se ale často objevují první vrásky.

První projevy stárnutí přicházejí ve chvíli, kdy v těle klesá tvorba antioxidantů. Jak to? Antioxidanty totiž neutralizují volné radikály způsobené UV zářením a chrání tak pleť proti poškození. Pokud pleťovou péči s obsahem antioxidantů začneme aplikovat už v mladém věku, můžeme tak předejít stárnutí pleti a tvorbě vrásek. 
Každodenní ochrana proti slunci

Každodenní ochrana proti slunci

Chraňte svou pleť proti poškození slunečním zářením. NIVEA Zpevňující denní krém proti vráskám Q10 POWER OF 30 obsahuje účinné UVA i UVB filtry, které brání pleť před spálením, vysoušením a tvorbou vrásek. Složení s kreatinem a koenzymem Q10 pomáhá redukovat již vzniklé vrásky.
7 tipů, jak redukovat vrásky na čele

Šetrné čistění pleti

Někdy pleť čistíme tak důkladně, že dojde k jejímu podráždění a narušení ochranné tukové vrstvy kůže. Pleť potom ztrácí svou přirozenou vlhkost a je náchylnější k tvorbě vrásek. NIVEA Jemná micelární voda bez parfému pro suchou pleť účinně odstraňuje nečistoty, ale je k pleti šetrná a nevysušuje ji.
Hydratace
7 tipů, jak redukovat vrásky na čele

Hydratace

Čím jsme starší, tím snáze se naše pleť vysušuje. Suchá pokožka dříve podléhá tvorbě vrásek, a potřebuje hydrataci.
Pravidelná relaxace
7 tipů, jak redukovat vrásky na čele

Pravidelná relaxace

K tvorbě vrásek na čele velkou měrou přispívá stres. Nejenže se ve špatném rozpoložení mračíme, stresové hormony se navíc podílejí na celkovém stárnutí organismu. Zkuste se alespoň jednou denně uvolnit a zapomenout na všechny starosti. Pomůže vám k tomu třeba horká koupel při svíčkách. 
Povzbuzující čaj
7 tipů, jak redukovat vrásky na čele

Povzbuzující čaj

Kvalitní bylinné čaje dokážou nejen zklidnit vaši mysl, ale podporují také správné trávení. Navíc obsahují velké množství antioxidantů, které v těle bojují s volnými radikály. Dopřejte si doušek vybraného čaje a užijte si příjemný pocit, jež se po něm rozline ve vašem těle. 
Posilujte svůj vnitřní klid
7 tipů, jak redukovat vrásky na čele

Posilujte svůj vnitřní klid

Ani během odpočinku se někdy nedokážeme zbavit stresu. Když se stresujeme, naše tělo produkuje velké množství kortizolu, který podobně jako UVA paprsky narušuje kolagenová vlákna. Abychom se dokázali zklidnit, potřebujeme čas pro sebe. Vyzkoušejte meditaci, jógu nebo dechová cvičení.
Účinný krém proti vráskám

Pár povzbudivých slov

Audrey Hepburn„S přibývajícím věkem zraje krása ženy jako víno.“
Pár povzbudivých slov

Účinný krém proti vráskám

Efektivní péče proti vráskám by měla být výživná a k pleti šetrná. NIVEA výživný denní krém proti vráskám Q10 POWER aktivně bojuje za hladké čelo a zároveň vaši pleť hýčká. Kreatin obsažený v krému posiluje vlákna, která zpevňují pleť. A bio arganiový olej vyživuje a zklidňuje. Složení s OF 15 navíc chrání před vznikem vrásek způsobených slunečním zářením.
background