Normální pleť neustále v rovnováze: i bez náročné péče

Stačí pár jednoduchých zásad a vaše pleť bude zářit! Ani mastná, ani suchá, bez problému s pupínky nebo póry. Taková je normální pleť. Jak o ni pečovat?

Normální pleť: Co je pro ni typické?

Kvalitu naší pleti ovlivňují nejen vnější faktory, ale také životní styl a genetické předpoklady. Patříte mezi ty, jejichž pleť je ideálně pružná a dostatečné jemná, ale ne příliš citlivá? Normální pleť se správně prokrvuje a díky tomu je pružná tak akorát. I pleť s tak dobrými dispozicemi však potřebuje péči. Aby normální pleť stále vypadala svěže, potřebuje hydrataci.

Zajistěte pleti přirozenou ochranu

Naše pleť má vlastní způsob ochrany – vrchní tuková vrstva brání proniknutí nečistot a zamezuje úniku vlhkosti z pleti. Ochranná vrstva tak zajišťuje, že normální pleť zůstává zdravá a nemá tendenci k vysoušení nebo zvýšené citlivosti.

Pečujte o normální pleť šetrně

Patří ranní nebo večerní sprcha mezi vaše každodenní rituály? Pokožka celého těla a pleť našeho obličeje sice potřebují pravidelné čištění, zároveň je však častým mytím můžeme oslabit. Voda totiž narušuje přirozenou tukovou vrstvu a pleť je pak náchylná k vysoušení. Také vnější vlivy mohou stabilitu pleti narušit – potřebuje proto šetrnou péči po každém mytí nebo po přechodu mezi teplotami.

Jaké je tajemství pH pleti?

Stupeň pH označuje míru kyselosti tekutin. Co to ale znamená pro naši pleť? Protože naše kůže obsahuje vysoké procento tekutin, můžeme i pro ni určit stupeň pH. Obvykle má pleť pH okolo 5,5, tedy mírně kyselé. Obsah kyselin v kombinaci s kožním mazem pleť chrání před vnějšími nečistotami, ale také před vysušováním.

Co se však stane, když si obličej umyjeme obyčejným mýdlem? Jelikož mýdlo má stupeň pH výrazně vyšší než kůže, při kontaktu s ním se zvyšuje také pH naší pleti. V reakci na to vyprodukují buňky pleti nadměrné množství mazu, aby pleť ochránily. Často se pak stává, že naše pleť je chvíli po umytí znovu mastná. Jak tomu předejít? 


Zdravá pleť i pokožka těla – bez námahy!

Normální pleť není příliš citlivá, a pokud jí věnujete šetrnou péči, zůstane zdravá a hebká po dlouhou dobu. Jak toho dosáhnout? Stačí pár minut denně – ohleduplné čistění a hydratace.

Péče na míru normální pleti

  • Přestože nepotřebuje normální pleť obzvlášť citlivou péči, nejlépe uděláte, když pro každodenní čistění zvolíte výrobky, které ji nedráždí. Odličovače bez obsahu alkoholu nebo čisticí mléka, jako je NIVEA Osvěžující čisticí pleťové mléko, tvář důkladně čistí, aniž by narušovaly přirozené pH pleti.

  • Normální pleť se vyznačuje rychlou regenerací a díky tomu zůstává svěží. Aby však pleť mohla nové kožní buňky vytvářet, potřebuje se zbavit těch odumřelých. Vyzkoušejte NIVEA Rozjasňující rýžový peeling a zbavte se odumřelé vrstvy kůže díky jemným peelingovým zrníčkům.

  • Po důkladném čistění potřebuje pleť zklidnit a zároveň hydratovat. Dopřejte jí obojí najednou! NIVEA Rozjasňujícídenní krém Naturally Good pleť jemně hýčká a zanechává ji vláčnou po celý den.

  • Čeká vás volný den a chcete ho strávit na čerstvém vzduchu? Chraňte pleť před škodlivými účinky slunce a nenechte pokožku stárnout. NIVEA Zpevňující denní krém Q10 power s OF 30 o vaši pleť pečuje v létě i v zimě.

  • I normální pokožka potřebuje hloubkovou výživu. Udělejte si jednou týdně čas jenom pro sebe a dopřejte si NIVEA Výživnou masku Bye Bye Dry Skin masku s přírodním mandlovým olejem.

Pokožka jako v bavlnce

  • Horká sprcha a mýdlo s osvěžující vůní dokáží po náročném dni divy. Mýdlo však naši pokožku vysušuje – v kombinaci s horkou vodou dvojnásob. Jak tomu zabránit? Produkty jako NIVEA Pečující sprchový gel Creme soft jsou na rozdíl od mýdla navrženy tak, aby pokožku místo vysušení zvláčnily.

  • Ideální hydratace pro normální pokožku? Krémové tělové mléko s lehkým složením. NIVEA Lehké tělové mléko Aloe & Hydratation se vstřebá během pár vteřin a zajistí normální pokožce dlouhodobou hydrataci i výživu.

  • Vlhká pokožka hydratační krém lépe absorbuje a vydrží pak zvláčněná delší dobu. Nechce se vám po koupeli věnovat čas další péči? Vyzkoušejte NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy a pečujte o pokožku už během sprchování.

  • Nezapomínejte na sluneční ochranu! I když se vám zdá, že normální pokožka snáší sluneční paprsky dobře, mějte se před UV zářením na pozoru. NIVEA Hydratační mléko na opalování OF 30 vaši pokožku ochrání před škodlivými vlivy, které v pokožce narušují kolagenová vlákna a způsobují její stárnutí.
 

 


Nechte svou pokožku zazářit!

Stav naší pleti a pokožky těla ovlivňuje nejen vnější péče, ale také správná výživa a zdravý životní styl. Dopřejte si to nejlepší – udělejte si čas sama na sebe a své zdraví.

Zdravá navenek i uvnitř

Svěží pokožka díky svěžím plodům

Vaše pleť skutečně může zářit zdravím. Dopřejte si dostatek čerstvého ovoce i zeleniny a vitamíny, stopové prvky a antioxidanty v nich obsažené se už postarají o to, aby škodlivé vlivy ve vašem těle nedostaly šanci.

Zdravá navenek i uvnitř

Hlídejte si dostatek tekutin

Libujete si ve zdravé výživě, ale vaše pleť stále projevuje známky únavy? Možná zapomínáte na to nejdůležitější. Aby naše pleť nepodléhala únavě, potřebuje dostatek tekutin. Dodržujte proto pravidelný pitný režim a vypijte alespoň dva litry vody denně.

Zdravá navenek i uvnitř

Spánek pro krásu

Vzpomínáte na Růženku? Prý měla nejjemnější pleť na světe. Její tajný recept všichni známe – spánek. Dopřejte vaší pleti dostatek času na noční regeneraci a ona se vám za to odvděčí krásou. Jak na noční péči o pleť jsme sepsali do článku: Noční péče o pleť?

Zdravá navenek i uvnitř

Rozjasněte pleť cvičením

Pohyb prospívá nejen naší postavě, ale také pleti. Pohybem totiž zlepšujeme cirkulaci krve a zásobujeme tělo kyslíkem. Díky pravidelnému cvičení tak pleť získá nejen výživu, ale také zdravě vypadající barvu.

Zdravá navenek i uvnitř

Pohoda a zdraví jdou ruku v ruce

Správnému prokrvení pokožky neprospívá jenom pohyb, ale také saunování nebo pobyt v páře. Dopřejte si zasloužený relax a uvolněte z pokožky škodliviny. Kromě zdraví posílíte i psychickou pohodu!